CSS'de tasarladığım site farklı bilgisayarlarda farklı görünüyor

Web Tasarımı - CSS'de tasarladığım site farklı bilgisayarlarda farklı görünüyor Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, CSS ile tasarladığım web sitemde kendi bilgisayarımda herşey iyi gözüküyor, farklı lcd ekran bir monitörde -renkler daha koyu, -dikey memünün aralıkları daha fazla, -png uzantılı resimlerin arka ...

destar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

destar

Webmaster / Bursa

Alt 19-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
CSS ile tasarladığım web sitemde kendi bilgisayarımda herşey iyi gözüküyor, farklı lcd ekran bir monitörde
-renkler daha koyu,
-dikey memünün aralıkları daha fazla,
-png uzantılı resimlerin arka planları transparan, fakat renkli (gri) çıkıyor

CSS kodlarımı kontrol ettim çakışma gözükmüyor, bunun nedeni ne olabilir?
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ogre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ogre

Grafiker / Kocaeli

Alt 19-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ekran karti farkı duydun mu hic ? senin kalitenle onun kalitesi ve aradaki cözünürlük , ben psd 'de verdigim renk'i kendi pc'mde net göremiyorum ama baska pc'de direk bire bir net görebiliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
FiRARDA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FiRARDA

Yrd. Grafiker / Ankara

Alt 19-10-2009 #3
bu farklılık çok şeye göre değişir monitör aynı monitörlerde rekn ayarları felan ekran kartıyla alakası yokgibi sacede işletim sistemiyle olakası olu xpdirectx9 vista 10 7 11 gibi mesela 7 de photoshop daha canlı renkler veriyor benim bilgisayarımda xp ise daha sönük
Bu mesajdan alıntı yap
rifeza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rifeza

Webmaster / Samsun

Alt 19-10-2009 #4
Isletim sistemi ve ekran karti farki bunu cok yapiyor evet
Bu mesajdan alıntı yap
dataalemi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dataalemi

Bilg. Teknikeri / Erzurum

Alt 20-10-2009 #5
Şöyle bir durumda söz konusu olabilir. Monitörler arasındaki farktan kaynaklanabilir, lcd monitörlerde inçler(büyüklükler)aynı olmasına rağmen markadan markaya değişiyor ve senin yaşadığın sorun meydana geliyor.

Tabi bu değişimlerde ekran kartınında rolü var. Mesela masaüstü simgelerinin yerlerini değişmeme rağmen ve ekran kartları aynı olmasına rağmen aynı bilgisayar ile farklı monitörde işlem yaptığım zaman simgelerin yerleri normal sıralı düzene geçti.

Kısacası yeni bir bilgisayara ihtiyacın var dostum CSS'de tasarladığım site farklı bilgisayarlarda farklı görünüyor en kısa zamanda bir bilgisayar almanı tavsiye ederim. Hem işlerini hızlı yaparsın hemde bu tür sıkıntılar ile başın ağırmaz. (lcd monitörede açtım dediğin için senin monitör crt galiba).
Bu mesajdan alıntı yap
Extravaganza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Extravaganza

Webmaster / Bursa

Alt 22-10-2009 #6
ayrıca png uzantılı resimlerin arkaplanının gri renkte çıkmasının sebebi tarayıcı ile ilgili bir soruun İnternet Explorer 7 ve üzeri sürümlerinde .png uzantılı normal görünüyo onun dışında 6,5 vs. arkaplanı gri renkde görünür.
Evet, alpha transparancy sorunu var IE6 da.

"IE6 png fix" diye google araması yaparsan gerekli bilgilere ulaşabilirsin. Renkler ile ilgili de genellikle ekran kartı + monitör kombinasyonu fark yaratıyor.
Bu mesajdan alıntı yap