Çubuk Adamın Yürümesi İçin

Flash - Çubuk Adamın Yürümesi İçin ...

Fun Style isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fun Style(25)

Webmaster / Antalya

Dosya23

Alt 25-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Flash ile web tasarım yapıyorum , aslında başlıyalı çok uzun bir süre değil belki en fazla iki ay ama birşey sormak istiyorum , actionscript 3 ile çizmiş olduğumuz çubuk adamı nasıl yürütürüz , hangi kodlar yazılması gerekiyor ? :sanat:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

EmreAYD1N isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EmreAYD1N

Grafiker / Antalya

Alt 28-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba;
Öncelikle çubuk adamımızı çiziyoruz. Oval tool ile kafa bölgesini , Rectangle tool ile de vücudunu. Şekil araçlarını kullanmanızın sebebi bone tool umuzu kulanacak olmamızdır.
Daha sonra en hassas olan kısma geliyoruz yani eklemleştirmeye. Bone tool araçıyla oynayabilecek kemikleri çiziyoruz yalnız burada dikkat etmemiz gereken yer şurasıdır insanın kemik yapısı nasılsa o şekilde yani; omuz dirseğe kadar bi kemik dirsekden elle kadar bi kemik, usbacak ve diz diz ve ayaga kadar olan kısım gibi.

Hareketlerimizi keyframe ekleyerek yürür şekle getiriyoruz.

Yaptığımız yuruyen adam sabit kaldığı için arkaplanı saga ya da sola çizgi adamımızın gitmek istediği yöne dogru motion tween ile hareket ettirerek flash animasyonumuzu bitiriyoruz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Harryjames isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Harryjames

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 28-04-2011 #3
Ben o şekilde animasyon hazırlıyorum ancak çizimler kesişimce arkaplan rengi ortaya çıkıyor. mesela 2 bacağın kesiştiği bir bölgede iki bacak da kayboluyor. sadece arkaplan kalıyor. bunu nasıl düzeltebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
siir-delisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siir-delisi

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 29-04-2011 #4
Bir actionscript yapilan cizimi actionscript ile yürütmek icin bence bir simbole cevirebilmen gerek onu yönetebilmek icin, dün biraz kurcaladim ama bunun üstünde biraz daha ekmek yimem lazim.

Arastirmamim sonuclari su

var sprite:Sprite = new Sprite();
sprite.graphics.beginFill(0x59B900, 1);
sprite.graphics.drawCircle(0, 0, 50);
sprite.graphics.endFill();
sprite.x = 150;
sprite.y = 100;
addChild(sprite);
Burada bir variable sprite olusturuyoruz, cizim
sprite variable ve Sprite ise flashte graphic simbol
dolgu rengi ve kalinligi olmasi gerek
drawCircle ise koordinatlari ve yaricapi
endFill sonu veya dolunum sonu
simdi biz cember cizdik ve bu cemberin ismi variable olarak sprite (küccük yazili büyük yazili olursa Flash icin sparis ismi olur, bu yüzden sprite yerine cember diyebilirisin. Tabi yukaridan assagiya kadar o zaman cember diyeceksin.
Bu sprite yada cemberin x ve y koordinatlarini vereblilirsek oynatabiliriz.
addChild da /sprite sahneye alir, gösteririr.

for, yada while döngüleri kullanarakta yürümesini otomatiklestirebiliriz sanirim Çubuk Adamın Yürümesi İçin
Bu mesajdan alıntı yap