Çukulata ambalaj kutusu çalışmam

Ambalaj Tasarımı - Çukulata ambalaj kutusu çalışmam ...

ahmet5858 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmet5858(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hLm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hLm

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 10-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
elinize sağlık,, bence arkadaki pembe geçişler ve fıyatın yazılı oldugu yer cok eğreti durmuş gıbı geldı bana.. iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 10-07-2011 #3
markayı 'şokolina' mı, yoksa orada yazdığı gibi mi?
Güzel çalışma, hoş olmuş.

Not: çalışmaların baskı hallerini de ekleyebilir misiniz? Barkod vs. gibi elemanların yerlerini de merak ettim Çukulata ambalaj kutusu çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 10-07-2011 #4

ambalaj tasarımı hakkında .... nedir?, nelere dikkat etmek gerekir?....

yanıbaşınızda bulunması gereken bir kaynaktır.

çalışma hakkında yorumum ise; ilk başta, yazım hatasını düzeltmelisiniz, "Çikolata"

Ambalajın rengi, seçilen yazı ve biçimler, bunların düzenlemesi uyumlu olursa; görsel etkisi güçlü olur, tüketici belleğinde olumlu imaj yaratır. sizin tasarımınızda bunu bulamadım?

Ambalajda renk seçimi, ürünün, müstakbel alıcının düşüncelerini, duygularını etkilemesi, onu satın almaya yönlendirmesi açısından ciddi bir konudur. Bir markete giren tüketici eline aldığı ürünü geriye koymadan alış veriş çantasına atabiliyorsa, bunda ambalajın önemli etkisi vardır. bir cazibe eksikliği var tasarımınızda?

Ambalaj rengi, ürün yapısıyla bağdaşmalıdır. Ayrıca yaratacağı psikolojik etki de düşünülmelidir. Yüzeylerdeki tek renk veya bir rengin tonlarının egemenliği görsel etkiyi güçlendirir. Ambalajdaki yazı ve biçimler, zemin rengiyle karışmamalıdır. Bulunması zorunlu yazılar, önem sırasına göre ve ağırlıklı olarak görülebilecek yüzeylerde kullanılmalıdır. " Kakaolu Fındık Krema " bu detayı tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor ! Marka önemli aldım kabul ettim ama; içerik olgusunu önemsiz bırakamayız.

Sonuç olarak gelişime açık, daha özenli vede bilinçli kurgu ile daha iyi işler yapabilirsiniz, ilk ambalaj deneyiminiz olduğunu kabul ederek, eksik gördüğüm yerleri işaretlemek istedim, emeğinize sağlık, ileride kendinizi geliştirerek daha iyilerini yapmalısınız!
Bu mesajdan alıntı yap
ahmet5858 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmet5858(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-07-2011 #5
evet tahmin etteginiz gibi ilk ambalaj deneyimim. Yorumlarınız ve eleştirileriniz için hepinize teşekkür ederim. Doğru kriterleri öğrenmek icin emek göstereceğim ve üzerinde tekrar çalışacağım..
Bu mesajdan alıntı yap
madchoice isimli Üye şimdilik offline konumundadır

madchoice

Forumdan Uzaklaştırıldı

Webmaster / İzmir

Alt 12-07-2011 #6
Murat Vardar'ı gönülden kutluyorum. Yazım hatası varsa ben pek ciddiye almıyorum. Grafiker yazım hatası yapamaz. Çünkü o kasap veya manav değildir.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik Canavarı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik Canavarı(36)

Matbaacı / Gaziantep

Alt 12-07-2011 #7
üzerinde biraz daha çalışırısın umarım sokolına ve altındaki yazıyı biraz aşağı versen
Bu mesajdan alıntı yap
aysegrf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysegrf

Grafiker / İstanbul

Alt 31-07-2011 #8
bence resim haricinde hepsi sönük kalıyor. burda resim markadan çok patlamış. zemin koyu kırmızı veya ÇİKOLATA renginde çalışılsa daha ağır durur gibime geliyor. ve markada çok basit kalmış. bunlar değişirse bence güzel bi çalışma olur...
Bu mesajdan alıntı yap
grafi_x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi_x

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 04-08-2011 #9
ÇUKULATA isimli bir ambalaj olsa dahailgi çekerdi Çukulata ambalaj kutusu çalışmamDÇukulata ambalaj kutusu çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-08-2011 #10
çukulatayı geç diyorum kendime bu sefer karşıma sokolina çıkıyor.

ben anlamıyorum siz nece konuşuyorsunuz, neyi yorumluyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları