D.B.Ş.B Tiyatro Atölyesi logo

Logo Tasarımları - D.B.Ş.B Tiyatro Atölyesi logo Sponsorlu Bağlantılar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesi Renkler henüz kesinleşmemiştir...Yorumlarınıza......

yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 28-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesi

Renkler henüz kesinleşmemiştir...Yorumlarınıza...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 28-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle eline sağlık yoŞa' cım çok güzel çalışmalar olmuş.
Logolar renk olsun, font olsun, figurlar olsun konusunu en iyi şekilde yansıtıyor

4. de renklerin farklı olması güzel fakat bir bütünlük yok bence.

2. logondaki figurun içindeki alevler(göz yaşı) mavi olsa daha hoş olmaz mı?..3.logonda gayet hoş olmuş...Renkler çok ciddi dursada figurlar en iyi şekilde manipule ediyor ve yansıtıyor...Genel olarak çok hoş renklerde, anlatılmak isten konu en iyi şekilde anlatılmış ve tiyatro atölyesine yakaşn bir logo olmuş...Eline sağlık.

2, 3 ve 5 üzerinde biraz daha durmanı öneririm; yinede harika çalışmalar olmuş emeğine sağlık.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 29-12-2008 #3
Öncelikle eline sağlık yoŞa' cım çok güzel çalışmalar olmuş.
Logolar renk olsun, font olsun, figurlar olsun konusunu en iyi şekilde yansıtıyor

4. de renklerin farklı olması güzel fakat bir bütünlük yok bence.

2. logondaki figurun içindeki alevler(göz yaşı) mavi olsa daha hoş olmaz mı?..3.logonda gayet hoş olmuş...Renkler çok ciddi dursada figurlar en iyi şekilde manipule ediyor ve yansıtıyor...Genel olarak çok hoş renklerde, anlatılmak isten konu en iyi şekilde anlatılmış ve tiyatro atölyesine yakaşn bir logo olmuş...Eline sağlık.

2, 3 ve 5 üzerinde biraz daha durmanı öneririm; yinede harika çalışmalar olmuş emeğine sağlık.

Kolay gelsin.
Canım güzel ve yerinde yorumların için teşekkür ederim.

Logolar hakkında kısa bilgiler veriyim.

ÜStteki ilk 3 tanesi (siyah olanlar) evrak ve resmi belgelere basılacak olan renk tonu , yani bildiğimiz siyah.

Alttaki 3 tane henüz renklerine karar vermediğimiz ve esas kullanılacak olan logolardır.

1. Logo; Sahneye fırlamış,dinamik ve tiyatronun 2 uç noktası olan komedya-dram öğeleri üstüne kurulu.

-Dikkatli bakıldığında kalbi andıran beden formatlarıda mevcut. Buda tiyatronun aslında bir tutku olduğunu, bu işi yapan kişilerin , yüreğindeki duyguları kişileştirip sahneye koyduğunu vurgulamaya çalıştım.

2. Logo; Bilindiği üzere Diyarbakır surlarıyla ünlü bir Şehir. (Dünyanın 2. en büyük surlarına sahip) (Çin Seddinden sonra)

Tiyatro Hocalarım Diyarbakır temasınıda işlememi rica etmiştiler, ancak ben karşı çıkmıştım. Çünkü çok fazla kullanılıyor.

Yinede işledim, burda da tırtıklı beden formatı Diyarbakır'ı , ve kafalardaki gözyaşı şeklindeki gözler ise; İnsanların içinde bulunduğu 2 duygu nedeniyle gözyaşı döktüğünü ve bu iki duygununda gülme halinde akan gözyaşı ve ağlama halinde akan gözyaşı olduğunu vurgulamaya çalıştım.

3. Logo; Tiyatroda anlatılan yada oynanan oyunların muhakkakki bir derdi vardır. Sahnede gördüğünüz bir sandalye normal bir sandalye değildir, o tiyatro sandalyesidir. Ve onun anlatmak istediği birşey muhakkak ki vardır. Ve anlattığı şey bazılarının canını sıkar, çünkü siz gönderme yapıyorsunuzdur. Elinizdeki ucu sivri bir alettir gibi. Bu düşünce bağlamında sırtsırta vermiş üçgen formatında 2 kafa tasarladım. Ve klasik kurum logo mantığının(harfleri daire etrafında yuvarlama ve daire içine uygulama) dışına çıkmaya çalıştım...

İyi seyirler...
Bu mesajdan alıntı yap
aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2008 #4
Hajim yaptığın logoların 3 ü de geçerli sayılabilecek logolar yalnız 2. logoda Diyarbakır'ın surlarını kullanman daha bi anlamlı olmuş kesinlikle 2. logonu kullanmanı tavsiye ederim. bu logo üzerinde bir öneride bulunacak olursam o da gözlerdeki ifadelerin verdiği anlamlarla ilgili olacaktır... ağlayan yüz için o göz uygun fakat gülen yüz için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ... insan gülerken yalnızca dudaklarıyla tebessüm etmez gözleri de güler bunu düşünerek ufak bir düzenleme yapabilirsin diye düşünüyorum...
Eline sağlık hajim :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2008 #5
ben de ikinciyi daha uygun buldum, yalnız bunun tek sebebi ağızlar ve gözler çok kocaman diğerlerinde. Özellikle ağızlar... Bence 2. çalışmanda gözleri çizgisel olarak kullan.. ya da kareler de olabilir.su damlası gibi olmuş ikisi deD.B.Ş.B Tiyatro Atölyesi logo ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 29-12-2008 #6
Canım güzel ve yerinde yorumların için teşekkür ederim.

Logolar hakkında kısa bilgiler veriyim.

ÜStteki ilk 3 tanesi (siyah olanlar) evrak ve resmi belgelere basılacak olan renk tonu , yani bildiğimiz siyah.

Alttaki 3 tane henüz renklerine karar vermediğimiz ve esas kullanılacak olan logolardır.

1. Logo; Sahneye fırlamış,dinamik ve tiyatronun 2 uç noktası olan komedya-dram öğeleri üstüne kurulu.

-Dikkatli bakıldığında kalbi andıran beden formatlarıda mevcut. Buda tiyatronun aslında bir tutku olduğunu, bu işi yapan kişilerin , yüreğindeki duyguları kişileştirip sahneye koyduğunu vurgulamaya çalıştım.

2. Logo; Bilindiği üzere Diyarbakır surlarıyla ünlü bir Şehir. (Dünyanın 2. en büyük surlarına sahip) (Çin Seddinden sonra)

Tiyatro Hocalarım Diyarbakır temasınıda işlememi rica etmiştiler, ancak ben karşı çıkmıştım. Çünkü çok fazla kullanılıyor.

Yinede işledim, burda da tırtıklı beden formatı Diyarbakır'ı , ve kafalardaki gözyaşı şeklindeki gözler ise; İnsanların içinde bulunduğu 2 duygu nedeniyle gözyaşı döktüğünü ve bu iki duygununda gülme halinde akan gözyaşı ve ağlama halinde akan gözyaşı olduğunu vurgulamaya çalıştım.

3. Logo; Tiyatroda anlatılan yada oynanan oyunların muhakkakki bir derdi vardır. Sahnede gördüğünüz bir sandalye normal bir sandalye değildir, o tiyatro sandalyesidir. Ve onun anlatmak istediği birşey muhakkak ki vardır. Ve anlattığı şey bazılarının canını sıkar, çünkü siz gönderme yapıyorsunuzdur. Elinizdeki ucu sivri bir alettir gibi. Bu düşünce bağlamında sırtsırta vermiş üçgen formatında 2 kafa tasarladım. Ve klasik kurum logo mantığının(harfleri daire etrafında yuvarlama ve daire içine uygulama) dışına çıkmaya çalıştım...

İyi seyirler...
bu açıklamaları okuduktan sonra ilk tercihim 2 numara oldu
ancak yuvarlak zemin içine yazılan yazılar özensiz olmuş (noktaları taşmış) eline sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
Lucienne isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lucienne

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-12-2008 #7
çok demode olmuş be yoSa
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 29-12-2008 #8
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar...

çok demode olmuş be yoSa
Neden demode olduğunuda ekleseydin keşke, daha modernize etmek için ne yapmalıydık sence?

Çalışmanın aldığı son hal, muhtemelen sunuma bunlar gidecek...Yorumlarınıza...

Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 29-12-2008 #9
Demode oldugunu düşünmüyorum çünkü bu konuyu bu kadar ince ayrıntısına kadar işleyip o çağrışımı farklı bir şekilde yansıtmak zor, bunuda en iyi şekilde yansıtmışsın...Gayet modern ve amacına uygun bir logo olmuş bence...Düzenlenmiş hali daha iyi, tekrar eline sağlık İnan.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 29-12-2008 #10
Hajim yazılanları ve açıklamalarını okudum yanlız ben hala fontta takılı kaldım..Alternatif yokmu fontlara..Mesela Trojan?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
atolyesi, dbsb, logo, tiyatro

LinkBacks (?)
Gönderen For Type Tarih
Technorati: Discussion about “D.B.Ş.B Tiyatro Atölyesi logo” This thread Refback 29-12-2008 01:50:33