daha önce hiç yapmadım yardım Lütfen arkadaşlar!!!!

Afiş Tasarımı - daha önce hiç yapmadım yardım Lütfen arkadaşlar!!!! ...

vlkngrfk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vlkngrfk

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

s.a meslektaşlarım bundan önce gazete reklamdaydım. saman kagıt üstüneydi ve basitti işlerim pdf. yolluyordum. ama şimdi açık hava reklamcılığa başladım. ve büyük ebatlı çalışmalardan hiç yapmadım. afiş. araba giydirme. dijital çıktı. vs. benden börekçiye eni : 47 cm boyu : 88 cm lik börek resimli çalışma istediler. bunun çıktısını iyi almam için neler yapmam qerekiyor. kaç dpi olmalı. resmin kalitesi nasıl olmalı. hanqi formatta gönderilmeli.v.s bu işi yapmış yada bilgisi olan varsa lütfen yardım edebilirmi. çok büyük i yardım olur benim için..:worried:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vlkngrfk

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hadi ama bir yardım eden yokmu =(
Bu mesajdan alıntı yap
yavruch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yavruch(38)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 04-12-2009 #3
Merhaba,
47cm x 88cm cok fazla buyuk bir boyut olmadigindan, fotograflari 300dpi hazirla, corel ya da photoshop calismani tamamla,musteriye sunum yapacakan rgb 100-150 kalitesinde jpeg yapman yeterli olacaktir. Baskiya gondereceksen 300dpi tiff, eps yapabilirsin. Bu gibi islerde kaliteli baski ciktisi almak istiyorsan hangi formatta hazirladigin degil kullandigin fotogarflarin kalitesi onemlidir. Bu yuzden uzman fotograflar kullanmani tavsiye ederim.

Umarim yardimci olabilmisimdir, kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
ReFo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ReFo(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2009 #4
Merhaba,
47cm x 88cm cok fazla buyuk bir boyut olmadigindan, fotograflari 300dpi hazirla, corel ya da photoshop calismani tamamla,musteriye sunum yapacakan rgb 100-150 kalitesinde jpeg yapman yeterli olacaktir. Baskiya gondereceksen 300dpi tiff, eps yapabilirsin. Bu gibi islerde kaliteli baski ciktisi almak istiyorsan hangi formatta hazirladigin degil kullandigin fotogarflarin kalitesi onemlidir. Bu yuzden uzman fotograflar kullanmani tavsiye ederim.

Umarim yardimci olabilmisimdir, kolay gelsin...
bnde çaLşmaLarı 300dp yapıorm ama exporT gönderirken 72dp ayarLı öyLe basıyorm.. bi yanLşLk var mı acabaa ? tşkrler bu arada
Bu mesajdan alıntı yap

vlkngrfk

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2009 #5
peki hocam çok teşşekkür ederim ve bi sorum daha olucak. tiff bitmap damı yoksa tiff true type font mu ????
Bu mesajdan alıntı yap

vlkngrfk

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2009 #6
ve dpi değiştirirken cmyk mı yoksa rgb mi olacak :S
Bu mesajdan alıntı yap