Dalgalanan Türk Bayrağı Yapma (Resimli)

Photoshop - Dalgalanan Türk Bayrağı Yapma (Resimli) ...

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(23)

Webmaster / İzmir

Alt 03-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çalışmak istediğimiz bayrağı veya herhangi bir resmi Photoshop'a alıyoruz.

Dalgalanmanın belli olması için etrafının boş olması gerekiyor bu yüzden bayrağımızı daha büyük bir belgeye kopyalıyacağız.Ctrl+A yapıp resmi seçiyoruz ve Ctrl+C yaparak kopyalıyoruz Ctrl+N yapıyoruz.Aşağıdaki pencere geliyor karşımıza gördüğünüz 300 ve 200 değerleri resmimizin boyutlarını ifade ediyor.Yeni açacağımız belge için bu değerleri yükselteceğiz.

Mesela ben 300*200 ü 400*300 e yükselttim.Siz istediğiniz boyuta yükseltebilirsiniz hatta istediğiniz başka bir resme bile atabilirsiniz.

Şimdi bayrağımızın daha güzel görünmesini sağlamak için çerçeve ekliyoruz.Select>Modify>Border diyoruz ve width değerini 10 yaparak onaylıyoruz.

Resmimiz aşağıdaki gibi güzel bir hal aldı.

İmage>Rotate Canvas>90 CW diyoruz ve resmimizi yan çeviriyoruz.

Filter>Distort>Shear diyoruz ve karşımıza gelen penceredeki değerleri ister benimkine benzer şekilde isterseniz kendi zevk ve istekleriniz doğrultusunda ayarlıyorsunuz fakat benden size bir tavsiye noktaları ortadaki çizgiden uzaklaştırmayın çizgiye yakın tutmanız daha gerçekçi bir efekt verecektir.

Sonrasında resmimizi tekrar düz yapmak için İmage>Rotate Canvas>90 CCW yapıyoruz.

Ve işte Final Görüntümüz...

ŞANLI TÜRK BAYRAĞI...

Aaa Bu kadarı yetmez ben daha gerçekçi olsun istiyorum direk de eklicem derseniz buyrun bu da direklisi direği yapmak için Rectangular Marquee Tool ile bayrağın kenarına bir dikdörtgen çizin üst tarafını benimki gibi yuvarlaklaştırın ve Brush Tool ile içini gri bir renge boyayın sonra layerimize sağ tıklayıp Blending Options deyin ve Bevel and Emboss seçeneğini işaretleyin.İstediğiniz gibi olmassa ayarlarını hafifce kurcalayın Dalgalanan Türk Bayrağı Yapma (Resimli)

Bu derste çok konuştum ben ya Dalgalanan Türk Bayrağı Yapma (Resimli) hadi iyi çalışmalar....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
zeyn0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zeyn0

Yrd. Grafiker / Malatya

Alt 17-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Güzel Anlatım (:
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dalgalanma, turk bayragi, dalgalanan turk bayragi