dalgalı şekle yazı yerleşimi????

Corel Draw - dalgalı şekle yazı yerleşimi???? ...

aynursengun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aynursengun

Eğitimci / İzmir

Alt 31-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bir kenarı dalgalı çizilmiş olan bir kare şeklim var. bu şeklin içine yazı yerleştiriyorum. dalgalı kenar alt tarafta. dalgalı kanara gelen yazıların kenar şekline göre yaılmasını istiyorum ama olmuyo yardımı olurmusunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mustafamistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafamistik

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar bir kenarı dalgalı çizilmiş olan bir kare şeklim var. bu şeklin içine yazı yerleştiriyorum. dalgalı kenar alt tarafta. dalgalı kanara gelen yazıların kenar şekline göre yaılmasını istiyorum ama olmuyo yardımı olurmusunuz?

böyle birşey mi anlatmak istediğiniz şey

eğer böyle ise yazınızı seçip text / fith text to path i seçip dalgalı kısma imleçinizi yaklaştırın
sol tuşla uygun olan yerde bırakın
yazı ters geldiyse gene yazı seçili halde iken üstte mirror text seçeneklerini deneyin

yazıyı şekilden ayırmak için ise ctrl+k kullanın

-------------------------------------------------

veya yazınızı seçip solda ki araç çubuklarından envelope yi alın yazıyı oradan eğip bükebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-03-2010 #3
ctrl + q yapmadan önce ctrl + k yaparsanız yazı ile şekil ayrılmaz Mustafa Bey. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. dalgalı şekle yazı yerleşimi????
Bu mesajdan alıntı yap

mustafamistik

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2010 #4
ctrl + q yapmadan önce ctrl + k yaparsanız yazı ile şekil ayrılmaz Mustafa Bey. Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. dalgalı şekle yazı yerleşimi????
ben kareyi envelope ile dalgalı hale getirdim
envelope yapınca ctrl+q işlemini ister istemez yapmış oluyoruz galiba dolayısıyla ayrılıyor
uyarınız üzere baktım da şimdi ctrl+k yeterli oldu
kare başka bir şekilde dalgalı hale geldiyse doğrudur önce ctrl+q gereklidir
Bu mesajdan alıntı yap
aynursengun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aynursengun

Eğitimci / İzmir

Alt 31-03-2010 #5
arkadaşlar çizdiğiniz şekil aynı öyle. o şeklin içine üç sütunluk bir yazı yerleştirdim. alt kısma gelen yazıların şekildeki gibi olmasını istiyorum. tüm metni nasıl yamultacam böyle???
Bu mesajdan alıntı yap

mustafamistik

Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2010 #6
sadece en alttaki sütunu yamultmak istiyorsanız ctrl+q ile (tdesigner84 beni andı dalgalı şekle yazı yerleşimi???? yazıları şekle çevirin
sonra ctrl+k ile ayırın
en alttaki yazı seçili iken soldaki araç çubuklarından envelope yi alıp eğip bükün
yazıyı eğmek bükmek için yazıya çift tıklayıp sağ tuşla add yapıp yeni noktalar ekleyebilirsiniz
yuvarlak hatlar için to curve düz hatlar için to line seçin
Bu mesajdan alıntı yap