Darkness blue buton(müthiş butonlar)

Photoshop Dersleri - Darkness blue buton(müthiş butonlar) ...

ulashkral isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulashkral

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 16-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu seferki dersimize benim yapmakatan çok hoşlandığım bir menü var, genel olarak bu menü şekli flashta da kullanılmaya çok müsaittir. Adından ve iconundan anlıcamız gibi çalışmamız biraz “karanlık” olacak Darkness blue buton(müthiş butonlar) dersimize başlıyalım.

1. ilk olarak 800×350 boyutlarında Siyah arka plan renkli bi çalışma penceresi oluşturuyoruz. Oluşturulan arka planın üzerine yeni bir layer oluşturuyoruz ve 600×60 boyutlarında bi seçili alan oluşturuyoruz bunun için Marquee aracının fixed size özelliğini kullanıyoruz. Seçili alanımızı oluşturduktan sonra select/modify/Smooth sekmesini seçiyoruz ve 5 değerini uyguluyoruz
2. oluşduğumuz bu yumuşak köşeli yeni seçili alanın içini en son açtığımız boş leyarın seçili olması kaidesi ile siyaha boyuyoruz ve ardından ctrl+D tuşlarını kullanarak seçili alanı kaldırıyoruz. Bu işlemide bitirdikten sonra en son yapmış olduğumuz layera blending efeklerini ekliyoruz bunun içiden layerın üzerine 2 kere tıklamamız yeterli olacaktır.
sonuçDarkness blue buton(müthiş butonlar)IMG]http://muminkurt.com/wp-content/uploads/2008/04/darkness_blue_menu2_2.jpg[/IMG]
3. menümüzün tabanını oluşturdukta sonra uygulama yapmış olduğumuz layerımıza ctrl+farenin sol tuşu ile basıyoruz ve seçili hale getiriyoruz. Seçili alanımızı yarıya kadar keseceğiz bunun içinse Marquee aracımızı seçiyoruz ve ALT tuşuna basılı tutarak kesme fonksiyonunu aktifleştiriyoruz, bu şekilde seçili alanımızı yarıya kadar seçiyoruz ve bırakıyoruz farenin tuşunu bundan sonra yeni layer oluşturarak içini Gradient aracımızı kullanarak beyaza boyuyoruz tabi bunu yapmadan önce ana rengimizi beyaz yapıyoruz. Layerımızın içiniz boyadıktan sonra ctrl+D ile seçili alanı kaldırıyoruz.Darkness blue buton(müthiş butonlar)
. şimdi menümüze kullanacağımız içerik sayısına göre resimdeki gibi sayılar ekliyoruz. (Sizler isterseniz kafanızda başka şeyler diyazn edebilirsiniz.) fontun renkini #539eca olarak belirledim ben ve fontuda Poplar STD yaptım. Nette aratırsanız bulabileceğiniz bi font.Darkness blue buton(müthiş butonlar)
5. sıra geldi içerikleri yazmaya bunun için ben beyaz renkte TR ardour GM fontunu kullandım ve resimdeki gibi yerleştirdim.Darkness blue buton(müthiş butonlar)
6. şimdi ise butonlarımızın bitimine ufak semboller koymaya geldi benim yaptığım sembollerın nasıl yapıldını öğrenmek için resmi inceleyiniz bu sembolleri yaparken Brush araçını değilde Pencil aracını kullanın ve aracımızın kalınlığını ben 2 olarak ayarladım. Sembollerden birini tamamladıktan sonra layerımıza sağ tıklayın ve Duplicate seceneyini seçin yada kopyalayacanız layerı yeni layer oluşturma butonun üzerine sürükleyiniz.
7. ve artık son işlemimize başlıyoruz şimdi butonlarımızı bir birinden ayırmaya yarıyacak olan çizgilerimizi çizmeye geldi bunun için 1 kalınlığındaki Pencil aracını kullanmamız yeterli olacaktır tabi bu işlemi yaparken gene yeni bir layer oluşturmayı unutmuyoruz. Layerlerımızı çoğaltmak için bir önceki uygulamadaki Duplicate olayını yapmamız gerekecek.
Sonuç;Darkness blue buton(müthiş butonlar)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

th_e_mre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

th_e_mre

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Alt 16-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ELLERİNİZE SAĞLIK GÜZEL BİR DERS OLMUŞ (web tasarımcı arkadaşlarımıza yönelik başarılı bir ders)
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 16-04-2010 #3
Teşekkürler Darkness blue buton(müthiş butonlar)
Bu mesajdan alıntı yap

ulashkral

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 16-04-2010 #4
önemli değil arkadaşlar daha paylaşım yapıcam
Bu mesajdan alıntı yap
Dorukhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dorukhan

Arı Üye

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-04-2010 #5
Paylaşım guzelde alıntı oldugunu da yazsaydınız,resim adreslerinden anlaşiliyor Darkness blue buton(müthiş butonlar) Ya da resimlere grafikerler.net logosunu ekleyebilirsiniz.

Hem yarasın, hem yarabandı..

Bu mesajdan alıntı yap

ulashkral

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 16-04-2010 #6
nasıl ekleniyorki? bu alıntıydı evet Darkness blue buton(müthiş butonlar) nasıl koyacağız koymayı bilmiyorum bilsem koycağım
Bu mesajdan alıntı yap