Data Merge font sorunu

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Data Merge font sorunu Sponsorlu Bağlantılar merhaba; data merge yaparken türkçe karakterlerin bazılarında sorun yaşıyorum "Ç" harfinde sorun olmazken "İ" ve "Ğ" harflerinde sorun çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim?...

Data Merge font sorunu
oaltindag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oaltindag

Fotoğrafçı / Antalya

Data Merge font sorunu

Alt 07-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba;
data merge yaparken türkçe karakterlerin bazılarında sorun yaşıyorum "Ç" harfinde sorun olmazken "İ" ve "Ğ" harflerinde sorun çıkıyor.

Bunu nasıl çözebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

soldier_159 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soldier_159

Grafiker / Ankara

Alt 08-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu dediğin sorun xp den kaynaklıdır. sekmeyle ayrılmış özelliği yerine unicode metini kullan
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 16-10-2011 #3
excel dosyanızı açıkken farklı bir konuma, farklı kaydet komutuyla "unicode txt" formatında kaydediniz. data merge de bu txt dosyanızı kullanınız... Böylelikle unicode desteği alacağınızdan türkçe karakterleri canavar gibi kullanacaksınız...
Bu mesajdan alıntı yap
oaltindag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oaltindag

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 16-10-2011 #4
sorun çözüldü teşekkür ediyorum da "Fotoğrafçı" gibi yazılar görmeye başladım sitede. bu neden kaynaklandı durup dururken? :S
Bu mesajdan alıntı yap