Dedikodu yapmayın

Graficafe - Dedikodu yapmayın ...

Dedikodu yapmayın
acem kızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acem kızı(28)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Dedikodu yapmayın

Alt 19-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bilge, karşısında duran iki adamı ilgiyle süzerek, "Sorun nedir?" diye sormuş. Adamlardan biri diğerine işaret ederek," O, yaptığı dedikodularla sadece bana zarar vermekle kalmadı, bu köydeki pek çok insanın da canını yaktı! " demiş.

Öteki hemen atılmış: "Üzgünüm... Böyle olsun istememiştim. Tüm söylediklerimi geri alıyorum."

Bunun gerçekten her şeyi düzelteceğini mi sanıyorsun?" diye söze katılmış bilge, "Yarın köy meydanına kuş tüyü yastığınla gel."

"Nasıl yani?..."

"Dediğimi yaparsan anlayacaksın."

Ertesi gün köy meydanında buluşmuşlar. Bilge, adamın eline bir makas vermiş ve yastığı kesip içindeki tüyleri boşaltmasını söylemiş. Yastıktan boşalan tüyler rüzgârla birlikte etrafa savrulunca,

"Şimdi," demiş bilge, "Bunların hepsini toplayıp bana getir."

Adam saşkınlıkla, "Ama bu mümkün değil!" diye cevap vermiş. "Baksanıza, duvarların ardındaki bahçelere kadar savruldular. Öyle geniş bir alana yayıldılar ki, bunların hepsini toplamak imkânsız..."

"Tıpkı başkalarının hakkında sarf ettiğin sözler gibi"demiş bilge, "Yaptığın dedikoduların nerelere, ne kadar uzak mesafelere kadar gittiğini ve nelere sebep olduğunu bilebilir misin, söylesene?..."
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
supermıs.... nekadar guzel bır ders...
Ama emınım kı hıkayeyı okuyan herkes malesef yıne aynı sıstem dewam edecektır... Dedikodu yapmayın (sanırım bende dahıl)
Bazı şeyler cook tatlı gelıyor ınsana napsan ne etsen wasgecılmıyor. Wasgectım dedıgınde bakıyorsun kı farketmeden yıne baslamıssın...
Tesekkurler paylasım ıcın, umarım ışe yarar...
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-08-2009 #3
Hiçbir şey gizli kalmaz, nasılsa bir gün o yastık eskiyecek ve yırtılacak, içindeki tüyler er geç savrulacaktı değil mi :bigsmile: Dedikodu yapmayın

Ama ben genelde yapmam yani Dedikodu yapmayın
Bu mesajdan alıntı yap