değerli bilgilerinizle bir "kapak" durumu oluşturmak istiyorum da :)

Türkçe ve Dil Bilgisi - değerli bilgilerinizle bir "kapak" durumu oluşturmak istiyorum da :) ...

yakari34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yakari34

Grafiker / Yurtdışı

Alt 12-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli üyeler, dün bir arkadaşımla iddialaştık ve her ikimiz de kendi fikrini doğru kabul etti, çözümleyemedik. Ben de en uygun tartışma ortamı olarak buraya yazmaya karar verdim. Değerli görüşlerinizle çözüme kavuşturabileceğimi sanıyorum.
"Seni saygı, minnet ve özlemle a(r)nıyorum" yazılışı doğru mudur, yanlış mıdır?
"arıyorum" ve "anıyorum" diye kelime oyunu yapılmak istenmiş ancak benim fikrim yanlış olduğu yönünde. Çünkü " r " parantez içinde olduğundan okunmayabilir "anıyorum" kelimesi anlaşılır. Ancak "arıyorum" kelimesi okunmaz,o arada bir "n" harfi var.Onu gözardı edemeyiz. Buna örnek olarak ben de " yap(a)madım" örneğini kendisine sundum. "yapmadım" ve yapamadım" olarak okunabilir diye.buradaki yazım doğru "a(r)nıyorum" da hatalı diye söyledim, ikna edemedim. Lütfen konuya vakıf arkadaşlar yardımcı olsun. teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 12-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Değerli üyeler, dün bir arkadaşımla iddialaştık ve her ikimiz de kendi fikrini doğru kabul etti, çözümleyemedik. Ben de en uygun tartışma ortamı olarak buraya yazmaya karar verdim. Değerli görüşlerinizle çözüme kavuşturabileceğimi sanıyorum.
"Seni saygı, minnet ve özlemle a(r)nıyorum" yazılışı doğru mudur, yanlış mıdır?
"arıyorum" ve "anıyorum" diye kelime oyunu yapılmak istenmiş ancak benim fikrim yanlış olduğu yönünde. Çünkü " r " parantez içinde olduğundan okunmayabilir "anıyorum" kelimesi anlaşılır. Ancak "arıyorum" kelimesi okunmaz,o arada bir "n" harfi var.Onu gözardı edemeyiz. Buna örnek olarak ben de " yap(a)madım" örneğini kendisine sundum. "yapmadım" ve yapamadım" olarak okunabilir diye.buradaki yazım doğru "a(r)nıyorum" da hatalı diye söyledim, ikna edemedim. Lütfen konuya vakıf arkadaşlar yardımcı olsun. teşekkür ederim.
Sizin söylediğiniz gibi anlam olarak belki zorlama ile arkadaşınızın istediği anlam çıkartılabilir fakat pek de doğru (düzgün) olmayan bir ifade olacaktır.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
yakari34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yakari34

Grafiker / Yurtdışı

Alt 15-11-2012 #3
İlginize teşekkür ederim Volkan bey.
Bu mesajdan alıntı yap