degrade konusu hiç işlenmemiş???

InDesign - degrade konusu hiç işlenmemiş??? ...

sinkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 20-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar araştırdım ama objelere ve yazılara nasıl degrade veriliceği anlatılmamış, anlatan olursa sevinirim...teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

melih19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melih19

Grafiker / İstanbul

Alt 29-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım kullandığın şekil secili halde iken degrade seceneğini kullanabilirsin..degrade konusu hiç işlenmemiş???büyük bir ihtimallede path çevirdiğin yazıdada aynı şekilde olucaktır..
Bu mesajdan alıntı yap
Melih Yongacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Melih Yongacı

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 30-07-2008 #3
Selam,

Yazdığınız yazıya ya da sayfaya import ettiğiniz fotoğrafa degrade vermek için öncelikle ilgili ögeyi seçiyorsunuz. Tools paletinde bulunan Gradient Feather Tool (Shift+G) aletini seçiyorsunuz. Degrade vermek istediğiniz yönü seçip ögenize uyguluyorsunuz.

Burada önemli iki durumu vurgulamak istiyorum.

1- Verdiğiniz degradeyi kaldırmak için Object Styles paletine gidip " None " seçeneğini tıklamalısınız ya da Object > Effects menüsüne gidip Gradient Feather seçeneğini kapatmalısınız.

2- Eğer yazıya bu effect'i uyguladıysanız kesinlikle yazıyı Create Outline yapmayın. İsterseniz deneyin ilgili effect'in yazıyı convert ettiğinizde yok olduğunu göreceksiniz. Bu artık Indesign programının bir hatası mıdır yoksa özellikle mi bu şekilde yapılmıştır onu bilemem. Benden uyarması. İlgili dosyayı pdf kaydedin herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
degrade, hiç, işlenmemiş, konusu