Degrade sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Degrade sorunu Sponsorlu Bağlantılar Corel drawda degradeli bir zemin çalıştım fakat şöyle bir sorunum var zemini çoğaltınca degrade ki tram değerleri yok oluyor, zemini convertleyip resim halinede getirdim çoğaltınca yine aynı tram ...

Degrade sorunu
ZaferDizer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZaferDizer

Grafiker / İzmir

Degrade sorunu

Alt 24-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Degrade sorunu

Corel drawda degradeli bir zemin çalıştım fakat şöyle bir sorunum var zemini çoğaltınca degrade ki tram değerleri yok oluyor, zemini convertleyip resim halinede getirdim çoğaltınca yine aynı tram değerleri kayıp oluyor. Yukarıda resimdeki gibi bir tram değeri kaybolması sonucu bir diğeri ötekinde farklı tram değerlerine sahip, sizce sebebi nedir ne bilgisi olan varmı ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 02-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1) zemini nasıl çoğaltıyorsunuz ve niçin çoğaltıyorsunuz?
2) çalışmanız cmyk mı rgb mi?
3) çalışma vektörel mi olacak bitmap mi?

bu bilgiler doğrultusunda sorununu daha açık yazabilirseniz nedenleri ve sonuçları konusunda çözüm üretilebilir.

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap

ZaferDizer

Grafiker / İzmir

Alt 05-02-2013 #3
1) zemini nasıl çoğaltıyorsunuz ve niçin çoğaltıyorsunuz?
2) çalışmanız cmyk mı rgb mi?
3) çalışma vektörel mi olacak bitmap mi?

bu bilgiler doğrultusunda sorununu daha açık yazabilirseniz nedenleri ve sonuçları konusunda çözüm üretilebilir.

1) Zemini niçin çoğaltıyorum çünkü kağıt boyutuna göre montajlanması gerektiği için mesela 4 lü montajlamam gerektiği için.

2) CMYK

3) Çalışmayı kendim hazırladım vektörel olarak fakat değiştiği için Bitmap olarak da denedim değişiyor yinede. Vektörel olan çalışmayı convertleyip resim halinede getirdim yinede değişiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
TurkSecurity isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TurkSecurity

Webmaster / Mersin

Alt 05-02-2013 #4
Zemini bitmap haline getirdikten sonra aynı işlemi yineleyip bir daha bitmaplayıp dener misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

ZaferDizer

Grafiker / İzmir

Alt 05-02-2013 #5
Zemini bitmap haline getirdikten sonra aynı işlemi yineleyip bir daha bitmaplayıp dener misiniz?
Olmuyor yinede değişiyor tramlarda azalma oluyor anlamadım bir türlü programsal bir hata olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 07-02-2013 #6
çalışmanı vektörel olarak kopyalayıp bi alta transform ettiğinde tram değişikliği yaşamaman gerek tram değişikliği yaşadığın dosyayı yüklermisin siteye bide biz deneyelim ?

NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
camareman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

camareman

Grafiker / Muğla

Alt 08-02-2013 #7
zemini corelde mi hazırladınız yoksa jpeg mi? jpegse photoshopta ayarlayın.
Bu mesajdan alıntı yap

ZaferDizer

Grafiker / İzmir

Alt 08-02-2013 #8
çalışmanı vektörel olarak kopyalayıp bi alta transform ettiğinde tram değişikliği yaşamaman gerek tram değişikliği yaşadığın dosyayı yüklermisin siteye bide biz deneyelim ?
Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam

İş çoktan basıldı ama sorunun ne olduğunu çözmek isterim. Ama zannedersem bu degrade verirken açı ölçüsü değiştiği için olabilir diye düşündüm aşağıya kopyaladığımız zaman açı değişiyor ve daha da tramların açılmasına sebep oluyor diye düşünüyorum ben.
Bu mesajdan alıntı yap

ZaferDizer

Grafiker / İzmir

Alt 08-02-2013 #9
zemini corelde mi hazırladınız yoksa jpeg mi? jpegse photoshopta ayarlayın.
Corel de hazırladım.
Bu mesajdan alıntı yap

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 01-03-2013 #10
yüklemiş olduğun dosyaya baktım bi sorun yok kopyalanan dosyada açı değişimi de olmuyor bitmap halinde de de problem yok yalnız aklıma gelen tek sorun şu acaba kopyaladığın objenin üsttekiyle geçişi aynı oranda mı olsun istiyorsun eğer durum o şekildeyse aynalama dediğimiz özelliği dene yada kağıt ölçüsünün tamamı boyutunda zemin yap ancak öyle olur çünkü çalışmada problem yok Degrade sorunu

NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları