dekupe sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - dekupe sorunu Sponsorlu Bağlantılar bir resimde dekupe yaptığımda arkaplan kalmasını istemiyorum örneğin bir aile resminden sadece kendi resmimi almak istiyorum ve bunu corele attığımda sadece benim resmimin büyüklüğünde kalmasını istiyorum ama her ...

dekupe sorunu
gency isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gency

Grafiker / İstanbul

dekupe sorunu

Alt 01-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bir resimde dekupe yaptığımda arkaplan kalmasını istemiyorum örneğin bir aile resminden sadece kendi resmimi almak istiyorum ve bunu corele attığımda sadece benim resmimin büyüklüğünde kalmasını istiyorum ama her seferinde aile resmi büyüklüğünde beyaz kenar kalıyor png formatında attığımdada şeffaf kenar kalıyor yani tam resmin şeklinde aktaramıyorum bu sorunu nasıl düzeltebilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Slaytanic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Slaytanic

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Açıkçası doğru anladıysam etrafı temiz bir şekilde kendi resmini aktarmak istiyosun,öncew resmi ps ta aç kendi resminin oldu yere kadar crop yap, daha sonra pen (p) toll ile etrtafını çevir, sora layer sekemesinin orda path die bir sekme olucak orda workpath die senin pen ile yaptığın şekil görünür, bu work path e çift tılayıp ok de path1 olucak, sora sağ tarafta açılır küçük bir ok var oraya basıp cliping path diceksin ve 0,2 tolerans vericeksin yani path kaydedeceksin.Resmide tiff oalrak kaydedip corel a çağırırsan
(import ile) sadece path li kısmı görür.istediğin zamanda açıp değiştireblirsin resmini.umarım yardımcı olmuşumdur
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #3
Uzun Anlatmaya gerek yok arkadaşım dekupe sorunu

Psde decupe ettikten sonra etrafını transparan kalacak şekilde bırakıyorsun ve kaydederken psd olarak kaydediyorsun bu kadar basit...
Bu mesajdan alıntı yap

gency

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #4
Açıkçası doğru anladıysam etrafı temiz bir şekilde kendi resmini aktarmak istiyosun,öncew resmi ps ta aç kendi resminin oldu yere kadar crop yap, daha sonra pen (p) toll ile etrtafını çevir, sora layer sekemesinin orda path die bir sekme olucak orda workpath die senin pen ile yaptığın şekil görünür, bu work path e çift tılayıp ok de path1 olucak, sora sağ tarafta açılır küçük bir ok var oraya basıp cliping path diceksin ve 0,2 tolerans vericeksin yani path kaydedeceksin.Resmide tiff oalrak kaydedip corel a çağırırsan
(import ile) sadece path li kısmı görür.istediğin zamanda açıp değiştireblirsin resmini.umarım yardımcı olmuşumdur
''cliping path diceksin ve 0,2 tolerans vericeksin yani path kaydedeceksin.Resmide tiff oalrak kaydedip corel a çağırırsan''

bu kısmı yapamadım biraz daha açarmısınız path nasıl kaydederim
Bu mesajdan alıntı yap

gency

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #5
Uzun Anlatmaya gerek yok arkadaşım dekupe sorunu

Psde decupe ettikten sonra etrafını transparan kalacak şekilde bırakıyorsun ve kaydederken psd olarak kaydediyorsun bu kadar basit...
dekupe sorunu bende sizin dediğiniz gibi yapıyordum fakat corelde açtığımda resim büyüklüğü kadar açılmıyor daha geniş açılıyor sorunum o zaten
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 03-07-2009 #6
dekupe sorunu bende sizin dediğiniz gibi yapıyordum fakat corelde açtığımda resim büyüklüğü kadar açılmıyor daha geniş açılıyor sorunum o zaten
arka zemini işlemi bitirdikten sonra Crop yapın... o zaman geniş olmaz
Bu mesajdan alıntı yap

gency

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #7
arka zemini işlemi bitirdikten sonra Crop yapın... o zaman geniş olmaz
cropta kare şeklinde resmin büyüklüğü kadar alıyor fakat resim girintili çıkıntılı yine şeffafta olsa kenar kalıyor.
yada şöyle söyleyim resmim daire crop kare şeklinde
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #8
BU senin çalışmana zarar mı?
Resmin boyutu o oldugu için tabiki kalacak...
Çalıştıgın alanın altına attığında sorun olmaz zatennn
Bu mesajdan alıntı yap

gency

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #9
BU senin çalışmana zarar mı?
Resmin boyutu o oldugu için tabiki kalacak...
Çalıştıgın alanın altına attığında sorun olmaz zatennn
çalışmama zarar olabiliyor corel freehand kullanıyormusun ?
Bu mesajdan alıntı yap

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2009 #10
tabikide.
Corel kullanıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları