Dekupe Yaparak, Corel'de Resmin beyazlığını Görmemek?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Dekupe Yaparak, Corel'de Resmin beyazlığını Görmemek? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, Daha önceden bu işlemi bildiğime rağmen uzun süre yapmadığımdan nasıl yapıldığını unuttum. Sorum şu; Photoshopta Bir resim açıyorum. Gördüğünüz gibi Resimdeki Tırtıl'ı Dekupe ederek, Sadece tırtıl'ı dekupe ...

Dekupe Yaparak, Corel'de Resmin beyazlığını Görmemek?
kissofdeath19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kissofdeath19

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 03-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Daha önceden bu işlemi bildiğime rağmen uzun süre yapmadığımdan nasıl yapıldığını unuttum.

Sorum şu;

Photoshopta Bir resim açıyorum.Dekupe Yaparak, Corel'de Resmin beyazlığını Görmemek?

Gördüğünüz gibi Resimdeki Tırtıl'ı Dekupe ederek, Sadece tırtıl'ı dekupe ettiğim gibi COREL'e taşımak istiyorum. Beyazlıkları olmayacak arka beyaz renk yani sadece tırtıl olacak şekilde?

Bunu nasıl yaparım.
Uygulamalı ve anlayacağım şekilde bana tarif edecek bir arkadaşımız varmıdır?
Yoksada genede teşekkür ederim. Varsada.

Teşekkürler

yani anlatmak istediğim şu,

Dekupeni yapıyorsun, sonra layer panelinden patsh bölümünden değer veriyorsun okeyliyorsun daha sonra layer panelinden yeni copy panel açarak kopyalayıp eps olarak mı kaydetip corel'de açmak gerekiyor orayı karıştırıyorum işte unuttum.
Bana resimli olarak anlatacak üstadlar varsa çok makbüle geçer
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aliyılmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aliyılmaz

Grafiker / Bursa

Alt 03-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kadeşl frehand tool la resmi kenarını çiz daha sonra resimle çizdigin şekli seç yukarda kesme secenekleri var deneme yanılma yoluyla bul biliyorum ama resimli anlatamıyorum yada photoshopda kes corel psd yi açıyor o şekilde kullan
innşallah yardımcı olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
korkaks isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korkaks

Grafiker / Kocaeli

Alt 03-06-2009 #3
yaa direk dekupe et photoshop olarak kaydet corelde ac ben oyle yapıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 03-06-2009 #4
ps de sayfayı transparan aç.. daha sonrfa dekubeni yap layerli ps olarak kaydet corelde aç...
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 03-06-2009 #5
ya da tiff olarak kaydet, save as - tiff - açılan menüde Transparan özelikleri aktiv edın...

Corel :import - kayit ettığınız dosya bulup Aç demelisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
XPPRO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XPPRO

Grafiker / İstanbul

Alt 03-06-2009 #6
ps olarak kaydetmen yeterli.
yanlış mı anlıyormuyuz soruyu?
Bu mesajdan alıntı yap
kissofdeath19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kissofdeath19

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 03-06-2009 #7
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. ancak ben onu sormuyorum hani bu dekupe yaptıktan sonra layer panelinde bazı değerler girerek daha sonrasında eps olarak kaydettiğimizde corelde çalışmayı açtığında sadece '' tırtıl'' ı almayı soruyorum arkasındaki beyazlık perdesi olmayacak şekilde
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 03-06-2009 #8
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. ancak ben onu sormuyorum hani bu dekupe yaptıktan sonra layer panelinde bazı değerler girerek daha sonrasında eps olarak kaydettiğimizde corelde çalışmayı açtığında sadece '' tırtıl'' ı almayı soruyorum arkasındaki beyazlık perdesi olmayacak şekilde
işte arkadaşlar size decube ettıkten sonra psd, tiff kayit etmesi yöntemleri gösterdı... corelde açtığını zaman File - İmport - 'tırtıl' dosya bulup açmalısınız...
Bu mesajdan alıntı yap