Dekupeli Resime Yazı Akıtma

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Dekupeli Resime Yazı Akıtma Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar başlıktanda anlıyacagınız gibi normak bir resimde metini akıtabiliyorum. Fakat dekupe edilmiş resimlerde olmuyor. Yani dekupe edilen yerden degilde dörtgen şeklinde metin kenardan akıyor. Umarım bir bilen arkadaş ...

onurcnkc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onurcnkc

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar başlıktanda anlıyacagınız gibi normak bir resimde metini akıtabiliyorum. Fakat dekupe edilmiş resimlerde olmuyor. Yani dekupe edilen yerden degilde dörtgen şeklinde metin kenardan akıyor. Umarım bir bilen arkadaş yardımcı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar başlıktanda anlıyacagınız gibi normak bir resimde metini akıtabiliyorum. Fakat dekupe edilmiş resimlerde olmuyor. Yani dekupe edilen yerden degilde dörtgen şeklinde metin kenardan akıyor. Umarım bir bilen arkadaş yardımcı olur.
Muhtemelen "Wrap around bounding box" seçerek yapıyorsunuz (kare alan etrafında yazı) seçiminizi "wrap around object shape" olarak düzeltirseniz yazınız resmin dekupesine göre akacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
onurcnkc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onurcnkc

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #3
Tamam buldum. Bilmeyenelr İçin ;
Text Wrap ı açtıktan sonra wrap to ve type şeçenekleriyle oynayın olaccaktır.
Bu mesajdan alıntı yap