delirten 404 sorunu

Php, Asp, Perl, Html - delirten 404 sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar, 404 öğrenmek amacı ile sitemde uygulamak istedim ve başardım ama sayfalama yaparken son id'e gelince hata veriyor, bu sayfaya bakınca http://www.birservis.com/altkategori/252/3/ sorun daha iyi anlaşılacaktır ne ...

delirten 404 sorunu
sport78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sport78

Webmaster / İstanbul

delirten 404 sorunu

Alt 11-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar, 404 öğrenmek amacı ile sitemde uygulamak istedim ve başardım ama sayfalama yaparken son id'e gelince hata veriyor,

bu sayfaya bakınca http://www.birservis.com/altkategori/252/3/ sorun daha iyi anlaşılacaktır ne yaptıysam çözemedim hata da bulamadım, kodları aşağıda yazıyorum umarım yardımcı olabilirsin

<%
If UBound(strsplit) >= 4 Then altkatID = strsplit(4)
If altkatID <> "" AND IsNumeric(altkatID) Then
Set rs = Server.CreateObject("Adodb.Recordset")
rs.Open "select * from model where altkatid = "& altkatID &"", bag, 1, 3
if rs.eof then
response.write("Kayıt Bulunamadı")
else
If UBound(strsplit) > 4 Then s = strsplit(5)
If s = "" OR IsNumeric(s) = False Then s = 1

kayit_sayisi = 30

rs.pagesize = kayit_sayisi
sayfa_sayisi = rs.pagecount

If CInt(s) > sayfa_sayisi Then s = sayfa_sayisi
rs.absolutepage = s

for i=1 to kayit_sayisi
if rs.eof then exit for
%>
<div align="left"><a href="/detay/<% = rs("id") %>/<%=MakeLink(rs("model"))%>.html" ><%=rs("model")%></a>
</div>
<%
rs.movenext
next
for y=1 to sayfa_sayisi
%>
&nbsp;<a href="/altkategori/<%=rs("altkatID")%>/<%=y %>/"><%=y %></a>
<%
next
end if
rs.close
set rs=nothing
End If
%>
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

korsanz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korsanz

Webmaster / Sivas

Alt 11-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
INSERT, UPDATE ve DELETE kullanılan işlemlerde genelde bu sorun çıkar, sorunda büyük ihtimalle yazma izninden kaynaklanıyor, sadece klasöre yazma izni vermek yetmez kullanıcılarada izin vermelisin.

1) bir işlem için açtığın veri tabanı bağlantısını kapatmamış yeniden bağlantı açmaya çalışıyor olabilirsin. Bağlantının kapandığından emin ol.

2) mdb dosyasının bulunduğu dizinde " network service " isimli kullanıcıya yazma hakkı ver.

3) Kök dizinde olduğu için hata veribilir, yeni bir klasör oluştur, dosyalarını ve db dosyasını içine at ve yazma iznini ver.

Bu işlemler sonunda çözüme ulaşacaksındır.
Bu mesajdan alıntı yap

sport78

Webmaster / İstanbul

Alt 11-11-2009 #3
yorumun için teşekkürler korsanz ama yukarıda ki kodlarda INSERT, UPDATE ve DELETE sorgusu yok sadece altkategoriye ait ürünleri listeletiyorum, tüm yazma izinleri verildi onda da bir sorun yok
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 12-11-2009 #4
a href="/detay/<% = rs("id") %>/<%=MakeLink(rs("model"))%>.html de link oluştururken html e çevirttirmeye çalışıyosun ancak sunucun yada hostunun bu konuda windowssa isapi rewrite yada linux sa htaccesden okutmalısın isapi rewrite lisanslıdır
Bu mesajdan alıntı yap

sport78

Webmaster / İstanbul

Alt 12-11-2009 #5
sevimsli yorumun için teşekkürler, hostingde 404 ayarlarını yaptım zaten sorun olsa kategoriler - altkategoriler - ürün detayları çalışmazdı

sorun sadece altkategorileri listelemede çıkıyor, aslında onda da sorun yok delirten 404 sorunu listeliyor ama son ide gelince kesmesi lazımken hata veriyor
Bu mesajdan alıntı yap
korsanz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korsanz

Webmaster / Sivas

Alt 12-11-2009 #6
şöyle yap son id ye kayıt gir ve ne yazman gerekiyorsa şu şekilde kayıt yap.

Kayıt içerigi olarak # gir ve listeliyince en son # olsun. sonda hata yememiş olursun. delirten 404 sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 12-11-2009 #7
asp uzmanı değilim ama mantıksal olarak loop yani atlatma fonksiyonunu göremiyorum bir sonraki kayıtları okutuyosun yanlızca gibi... bu sebeble en son kayıta okuyacak kayıt bulamıyordur .... Bide 404 sayfasını bağladığın fonksiyonlar bunlar olmaması gerek , 404 le direk alakalı kodlarını incelemeni tavsiye ederim ...
Bu mesajdan alıntı yap
zozz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zozz

Webmaster / Antalya

Alt 11-12-2009 #8
404 te hata sorunu. acil bir durumda kısaca bu şekilde çözmüştüm olayı.
aslında çok kolay bir çözümü var.
On Error Resume Next
for i=1 to kayit_sayisi yerine for i=1 to cint(kayit_sayisi)+1 olarak aç döngüyü.
ya da kaça kadar dönecekse bir artır.
nasıl olsa hata vermeyecek.

bir de bu satırlar (If UBound(strsplit) > 4 Then s = strsplit(5)) ilerde çok başını ağrıtır.
Bu mesajdan alıntı yap