Demir Çelik Logo Çalışması

Logo Tasarımları - Demir Çelik Logo Çalışması ...

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 22-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Demir-Çelik Üretimi yapmakta olan bir fabrika için çalışılmış logo tasarımı

Demir Çelik Logo ÇalışmasıDemir Çelik Logo Çalışması
Demir Çelik Logo ÇalışmasıDemir Çelik Logo Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Soner DİLEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 22-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel bir çalışma olmuş evet.. ben ilk bakışta sportif bişeyler algıladım, sanki bir spor ürünü logosu tarzında, ama olumsuz anlaşılmasın olmamış veya buna benzer bişey demek değil istediğimDemir Çelik Logo Çalışması birde logonun bir hikayesi (anlamı) varmı mesela "A" harfindeki durumun anlatmak istediği birşey varmı sektörle ilgili merak ettimDemir Çelik Logo Çalışması emeğinize sağlık üstad.
Bu mesajdan alıntı yap
Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-03-2012 #3
Superler, eline saglik
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 22-03-2012 #4
güzel bir çalışma olmuş evet.. ben ilk bakışta sportif bişeyler algıladım, sanki bir spor ürünü logosu tarzında, ama olumsuz anlaşılmasın olmamış veya buna benzer bişey demek değil istediğimDemir Çelik Logo Çalışması birde logonun bir hikayesi (anlamı) varmı mesela "A" harfindeki durumun anlatmak istediği birşey varmı sektörle ilgili merak ettimDemir Çelik Logo Çalışması emeğinize sağlık üstad.
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.

Spor firmasını çağrıştırmasının sebebi, sanırım bir spor ürünleri markası olan PUMA firmasının vaktiyle zihnimizde bırakmış olduğu
etkiden kaynaklanmaktadır.

Logoya yüklenen anlama gelince ; Firma demir çelik sektöründe hizmet verdiği için ;

Kesme ve şekil verme temaları işlendi logoda. Bunu yaparken de mümkün olduğunca çok fazla eğip bükmeden ve deforme etmeden
firmanın ürünlerinde kaliteyi ön plana çıkardığı mesajı verilmek istendi.

Superler, eline saglik
Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Soner DİLEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 22-03-2012 #5
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.

Spor firmasını çağrıştırmasının sebebi, sanırım bir spor ürünleri markası olan PUMA firmasının vaktiyle zihnimizde bırakmış olduğu
etkiden kaynaklanmaktadır.

Logoya yüklenen anlama gelince ; Firma demir çelik sektöründe hizmet verdiği için ;

Kesme ve şekil verme temaları işlendi logoda. Bunu yaparken de mümkün olduğunca çok fazla eğip bükmeden ve deforme etmeden
firmanın ürünlerinde kaliteyi ön plana çıkardığı mesajı verilmek istendi.

Rica ederim Demir Çelik Logo Çalışması evet dediğiniz gibi hafızamızın küçük bir oyunu sanırım... logonun yansıtmak istediğini anlattıgınız için zihnimde dahada anlamlı hale geldi..tekrar emeğinize sağlık Demir Çelik Logo Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-03-2012 #6
Mavi yerine başka renkler denesen?
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 22-03-2012 #7
Rica ederim Demir Çelik Logo Çalışması evet dediğiniz gibi hafızamızın küçük bir oyunu sanırım... logonun yansıtmak istediğini anlattıgınız için zihnimde dahada anlamlı hale geldi..tekrar emeğinize sağlık Demir Çelik Logo Çalışması
Teşekkür ederim.

Mavi yerine başka renkler denesen?
Hocam keşke deneyebilsem. Bu tasarm konusunda o kadar dar bir alana hapsedildim ki. Logoda şekilsel amblemlemlerin ( logotype dan bağımsız olarak çizilmiş vektörel şekil veya clipart) kullanılmamasından tutun da renk tercihlerine kadar çok dar bir alanda çalışmaya zorlandım.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-03-2012 #8
Teşekkür ederim.

Hocam keşke deneyebilsem. Bu tasarm konusunda o kadar dar bir alana hapsedildim ki. Logoda şekilsel amblemlemlerin ( logotype dan bağımsız olarak çizilmiş vektörel şekil veya clipart) kullanılmamasından tutun da renk tercihlerine kadar çok dar bir alanda çalışmaya zorlandım.
O zaman kısıtlı imkanlarla ortaya çıkan bu eser oldukça başarılı diyebilirim.. En azından siyah beyaz hali var, o kurtarır. Emeğine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
suzani isimli Üye şimdilik offline konumundadır

suzani(23)

Öğrenci (Grafik) / Kütahya

Alt 22-03-2012 #9
Teşekkür ederim.

siyah beyaz tasarımı acayip hoş olmuş ama renkliye bakınca bi renk sıkıntısı olmuş gibi.. ama müşteri böyle istiyorsa boşverin gitsin :angel:
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 22-03-2012 #10
O zaman kısıtlı imkanlarla ortaya çıkan bu eser oldukça başarılı diyebilirim.. En azından siyah beyaz hali var, o kurtarır. Emeğine sağlık...
Teşekkür ederim.

siyah beyaz tasarımı acayip hoş olmuş ama renkliye bakınca bi renk sıkıntısı olmuş gibi.. ama müşteri böyle istiyorsa boşverin gitsin :angel:
Teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları