Demir İnşaat Logo çalışmam

Logo Tasarımları - Demir İnşaat Logo çalışmam ...

Y.DemiR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Y.DemiR

Bilg. Teknikeri / Tekirdağ

Alt 25-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Logom hakkında yorumlarınızı bekliyorum...

Arka Fon isteğe göre değişecektir...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 25-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bence farklı şekiller çünkü biras demir inşaattan çok demir design a benzemişDemir İnşaat Logo çalışmam inşaatla ilgili birşey çizmeni ya da wektörel birşer koymanı tavsiye ederim font fena değil yinede güsel emeğine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
doghan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

doghan

Grafiker / Antalya

Alt 25-07-2008 #3
anladığım kadarıyla grafiker değilsin ama yinede bilgi olsun efektlerden vazgeç vektörel çalış
inşaatı anımsatan figürler kullan
yada sadece D ve İ harfleriyle bir amblem yap (sıradan bir çalışma olacaktır)

kolay gelsin....
Bu mesajdan alıntı yap
serkoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkoy

Sanat Yn. / Ankara

Alt 25-07-2008 #4
Merhaba öncelikle yolladığınız logotype fazlasıyla photoshopa bulaşmış gözüküyor...Bu da çalışmanızı zayıf etkisiz ve kötü göstermiş.Logo çalışmalarında arka fon isteğe göre değişmez...Öyle bir logo yapılmalıdır ki yaklaşık her fona uygun olsun...İşin özü ben bu çalışmanızı sevmedim sevemedim...Logotype tadı alamadım...Sadece d yuvarlak içine alınıp yanına herhangi bir fontla ismi yazılıp logo yapılmaz,yapılamaz.Yapılırsa çıkan sonuçlar verimli olmaz.Başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Özkan TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özkan TÜRK(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-07-2008 #5
vektörel ve sade bi şekilde yeniden çalış...olmamış
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 26-07-2008 #6
bencede olmamıi üzerinde biraz daha çalışman lazım
Bu mesajdan alıntı yap
muratz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratz

Grafiker / Antalya

Alt 26-07-2008 #7
Bu forumu ilk kullanmaya başlama amacım ve hala benim için öne çıkan anlamı soru sorup cevap alma imkanları peşinde olmamdı..
Bir "profesyonel" olmadığımı hep vurgulamakla beraber pek çok grafikerden daha "usta ve tecrübeli" olduğumu da görüyorum çoğu zaman.
Tasarım yapmaktan zevk duyuyorsun, güzel şeyler orataya çıkarmaya uğraşıyorsun ama bu bir gelişim sürecidir.
Bol bol logo incelemeni tavsiye ederim..Sadece photoshop biliyor olabilirsin.Programın her özelliğini kullanmaya çalışma..Sadece pen tool,hazır şekiller(shape), yazı ve renklerle uğraş.Geri kalan şeylere de ihtiyacın olacaktır ama bunlara nazaran çok az...
Bir mimar canı istediği gibi şekilde bir bina tasarlayamaz çünkü öngördüğü biçimin inşaat malzemeleriyle yapılır cinsten olması, giriş çıkış ve havalandırma için yeterince kapı ve pencere bulundurması, arsanın büyüklüğünü dikkate alması, binanın yerçekimi karşısında ayakta kalması gerekir..Sanat sınırsız değildir.Hele bu şekilde "kullanıma" yönelik sanat-zanaat muhakkak malzemenin ve hizmet alanının sana çizdiği sınırlar içinde kalır.
İyi günler...
Bu mesajdan alıntı yap
Y.DemiR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Y.DemiR

Bilg. Teknikeri / Tekirdağ

Alt 26-07-2008 #8
Demir İnşaat Logo çalışmamDemir İnşaat Logo çalışmamDemir İnşaat Logo çalışmam

görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlarım evet grafiker değilim ama IT ManageR olarak çalıştığımdan bazı müşterilerimden istekler gelince bende tasarım yaparım dedim kemdimce ve başarıcağımada inanıyorum...
Bir kaç logo denemem daha fikirleriniz benim için önemlidir arkadaşlarım...
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker.iso isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker.iso

Grafiker / Ankara

Alt 26-07-2008 #9
Arkadaşım! Bence sen logo yapmaya çalışma. Ya da bu formda bu tür derlemelerini paylaşma. Önce Tipografi ile ilgili biraz kendi bilgini geliştir.
Bu mesajdan alıntı yap
tütü isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tütü(27)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 26-07-2008 #10
birincisini pek begenmedim renk karışımından sebep diyebiliriz.
ikinicisi hoş ama olmaz,çünkü bu logo inşaat logosu bir yerde sağlamlığı belirtmeli ama sizin logo egik,yani sağlamlığı kaliteli dimdik olduğunu göstermiyor.düzeltilirse olabilir.
üçüncüsü için de sanki boyacı logosu gibi.inşaat içinde boyanın pek bi anlamı yok gibi.

benim fikrimce,hani karelerle tugla sonra sıva yapar gibi mala gbi inşaat aletlerini kullanırsanız daha güzel sonuçlar alabilirsiniz diye düşünüyorum.azminizle bunları yapabilirsiniz.kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
calismam, çalışmam, demir, insaat, inşaat, logo, logo design, logo dizayn, logo dizaynı, logo eleştirileri, logo istek, logo tasarım, logo tasarımı