Deneyim!

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Deneyim! ...

Deneyim!
Smyrnamed isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Smyrnamed(27)

Grafiker / İzmir

Deneyim!

Alt 27-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Meslek lisesi Grafik çıkışlıyım ve 2yıllık grafik mezunuyum. Toplam 6yıllık bir eğitim dönemi yaşadım. Eğitim ile iş ortamı çok farklı olabiliyor. 1,5 yıllık staj süremde de bunu öğrendim. Bu sefer işin içine DENEYİM giriyor. stajerçoğu yerde "amele" olarak görüldüğü gibi staj süresini deneyimden saymıyrolar. Eh, mezun olalı 1 sene oldu. Bu zamana kadar sadece 5aylık bir iş deneyimim oldu ve noktalandı. Gene iş aramaya başladım. İzmir'de grafikerler için çok az ilan buluyorum. 2-3 günde bir ilan falan çıkıyor ve onlar da en az 2-5 sene deneyim istiyor. Bütün ilanlarda da UZMAN aradıklarını belirtiyorlar. Allah aşkına biz deneyimi gökten inecek diye mi bekyeceğiz? Neden bize şans vermiyorlar?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gardies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gardies

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

...

Alt 27-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hayal kırıcı durumlarla karşılaşınca yapacak daha olası şeyleri de unutuyor insan. İkinci bir dilin var mı mesela? İş aradığın süre içinde İngilizce vb dilleri öğrensen emin ol nokta atışıyla kaparlar seni. Grafikerler için iş bulmak zor değildir gerçi, fakat olmayınca olmuyor konumundasın. İzmir dışı yerlerde bakacaksan İstanbul'u tavsiye ederim. Oldukça var olsa gerek
Bu mesajdan alıntı yap