Denklemlerin Word'den İndesign'e k100 renginde yerleştirilmesi(place) mümkünmü?

InDesign - Denklemlerin Word'den İndesign'e k100 renginde yerleştirilmesi(place) mümkünmü? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben mathtype kullanmaya başladım ancak bir sorunum var ve bu sorun için sizden öneri bekliyorum. Ben Word'de yazılmış olan bir mühendislik kitabını CS2'ye yerleştirdiğimde denklemler sorunsuz bir ...

Alt 01-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben mathtype kullanmaya başladım ancak bir sorunum var ve bu sorun için sizden öneri bekliyorum. Ben Word'de yazılmış olan bir mühendislik kitabını CS2'ye yerleştirdiğimde denklemler sorunsuz bir şekilde geliyor ancak word'un içinde denklemlerin rengini K100 yapmama rağmen c60m50y50k100 olarak geliyor. Bu problem neden oluşuyor ve denklemleri direk olarak K100 renginde almam nasıl mümküm olabilir?
Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Windows XP
İndesign CS2
Office XP
mathtype 6.1
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 01-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eğer math type kullanıyorsan hazırladığın formulleri norrmal siyah renkte verip eps olarak kayıt yapıp indesign'ye import edersen hiçbir sorunla karşılaşmazzsın.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 03-12-2007 #3
Tavsiye edilen yöntem ancak herbir denklemin ayrı ayrı export ve import edilmesini gerektiriyor sanırım, dolaysıyla uygun bir yöntem değil gbi gözüküyor.
Ben belirli bir prosedur kullanarak butun word dokumanını yerleştirip problemi halletmeyi hedefliyorum çünkü 1200 adetin üzerinde denklem mevcut.
Başka bir yöntem tavsiye edebilirmisiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
s_akyoruk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

s_akyoruk

Grafiker / Kars

Alt 22-04-2008 #4
Merhaba,
Sanırım çalışmış olduğun kitabı filme göndereceksin ki formüllerin K100 olmaması seni bu kadar rahatsız etmiş.
Benim bu konuda uyguladığım yol şu şekildedir. Çalışmayı bitirdikten sonra PDF yaparım. Daha sonra bu PDF üzerinden renk ayarını yaparım. Bu iş için de Acrobat üzerine kurularak uyumlu bir şekilde çalışan PitStop programını kullanırım. Bu sayede belge üzerinde birçok ayar yapabiliyorum. Örneğin PDF belgesinin ters çıkış haline getirilmesi. Bu da en çok nerede işe yarıyor? Eğer yazıcının aydıngere ters çıkış alma özelliği yoksa PDF belgesini ters çevirerek yazıcıya aynen gönderirsiniz. Bu sayede ters çıkışta yaomak istediğiniz işlemi yaparsınız.

Kolaylıklar.
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-05-2008 #5
yada swatch paletine gelen 50 100 60 60 o değerlerdeki rengi k 100 olarak değiştirerek, dökümanındaki tüm bu renteki değerleri değiştirebilirsin. Find replace gibi bir şey...
Bu mesajdan alıntı yap
asia minor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asia minor

Grafiker / Ankara

Alt 13-01-2009 #6
PDF dosyasının ters çıkış için kaydedilmesi (ayna görüntüsü) nasıl oluyor, bana yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkür ederim şimdiden.
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2009 #7
PDF dosyasının ters çıkış için kaydedilmesi (ayna görüntüsü) nasıl oluyor, bana yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkür ederim şimdiden.
Print menüsünde
Output'un üzerine geldiğinizde
Flip'in karşısındaki
Horizontal ve Vertical menüleri işinize yarayacaktır.
Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
asia minor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asia minor

Grafiker / Ankara

Alt 13-01-2009 #8
Çok teşekkür ederim.
Beni büyük bir yükten kurtardınız.Denklemlerin Word'den İndesign'e k100 renginde yerleştirilmesi(place) mümkünmü?arty:
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2009 #9
Rica ederim Denklemlerin Word'den İndesign'e k100 renginde yerleştirilmesi(place) mümkünmü? bi rep'e hayır demem Denklemlerin Word'den İndesign'e k100 renginde yerleştirilmesi(place) mümkünmü?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
denklemlerin, indesigne, k100, mmknm, mumkunmu, ndesigne, renginde, wordden, yerlestirilmesiplace, yerletirilmesiplace