Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu

Logo Tasarımları - Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu Sponsorlu Bağlantılar Geçmiş dönemde ,şirketin web sitesi için hazırladığım Logo-Banner karışımı çalışmam...(Orijinali flash tabanlıdır.)...

yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 28-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Geçmiş dönemde ,şirketin web sitesi için hazırladığım Logo-Banner karışımı çalışmam...(Orijinali flash tabanlıdır.)

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özzlemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özzlemm

Grafiker / Ankara

Alt 28-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bence göze çok hoş geliyor..ellerine emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Büşra Giritoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Büşra Giritoğlu(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2008 #3
fikir süper hatta bayıldım ama logo olarak bakarsakki bir gıda firması olarak çağrışım yapmıyo emeğine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 28-10-2008 #4
bence göze çok hoş geliyor..ellerine emeğine sağlık

Teşekkür ederim özzlemm Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu

fikir süper hatta bayıldım ama logo olarak bakarsakki bir gıda firması olarak çağrışım yapmıyo emeğine sağlık.

Öncelikle teşekkürler lola Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu
Sonrasında şöyle ufak bir açıklama yaparsam sanırım mantığı daha iyi anlarız...
-Gıda ile beslenen insan...
-Sağlıklı ve kaliteli gıda üreten bir firma...
-1979'dan bu yana....
-Sonuç olarak insan dinamizmi üst seviyede...

Ordaki hareketi sembolize eden (ki sağlıksız insan hareketsizdir) insan figürleri de bu yüzdendi...

Yorumun için teşekkür ederimDepadere Gıda Ltd. Şti. Logosu
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 28-10-2008 #5
mantık ve açıklamanızda ki düşünce çok güzel uygulamada bu anlaşılabilinirse harika. Emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Büşra Giritoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Büşra Giritoğlu(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2008 #6
mantık ve açıklamanızda ki düşünce çok güzel uygulamada bu anlaşılabilinirse harika. Emeğinize sağlık

işte anlatmak istediğimde bu yani birazdaha üstüne gitseydn süper olucakmış ama genede iyi ki zaten eski bir çalışmanmış çok fazla üstnde durmanada gerek yok.
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 28-10-2008 #7

Tabiki uygulamada anlaşılabilmesi önemli olan...Oda eleştiri yapan sizlere kalıyor Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu
Yorumun için Teşekkür ederim...

işte anlatmak istediğimde bu yani birazdaha üstüne gitseydn süper olucakmış ama genede iyi ki zaten eski bir çalışmanmış çok fazla üstnde durmanada gerek yok.

Teşekkür ederim...Aslında üstüne yine gidilebilir, geçmişte kaldı diye atmak bana uymuyor...Müşteri görmesede en mükemmele yaklaşmak için çaba sarfetmek daha mantıklı gibi geliyor...
İlgi ve beğenin için tekrar teşekkürler...Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu
Bu mesajdan alıntı yap
tugi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugi

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 28-10-2008 #8
Dostum fikrine diyecek yok eyvallah, düşünce çok güzel ellerine sağlık. Bu güzel çalışmada (fikir olarakta) tek dikkatimi çeken 1979' dan beri yazısını, altta giden kuşak ile aynı ton renginde tutmasaydın. Tabii onada şöyle bir açıklama mı gelecek? İşte o tarihden beri aynı çizgide ilerledik !!!.Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu nacizane fikrim
saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 29-10-2008 #9
Dostum fikrine diyecek yok eyvallah, düşünce çok güzel ellerine sağlık. Bu güzel çalışmada (fikir olarakta) tek dikkatimi çeken 1979' dan beri yazısını, altta giden kuşak ile aynı ton renginde tutmasaydın. Tabii onada şöyle bir açıklama mı gelecek? İşte o tarihden beri aynı çizgide ilerledik !!!.Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu nacizane fikrim
saygılarımla

Yüzümde kocaman bir gülümsemeye neden olan yorumun için tşkler tugiDepadere Gıda Ltd. Şti. Logosu

Renk tercihlerimi neye göre yaptığımı açıklamak istiyorum...

Öncelikle çalışmada da görüldüğü üzere toplamda 4 renk kullandım(kırmızı-gri-siyah ve yeşil).Renk sayısı fazla aslında (riskli-tam sınır).

Renkler ve anlamlarını çalışmalarımıza empoze etmemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz zaten.
1979'dan beri ibaresi için 5. bir renk kullanmaktansa mevcut 4 renkten birini kullanmayı uygun gördüm.

Yeşil renkgi; Gıda Ltd. Şti. de kullandım çünkü gıdanın özünü, ham madde-bitki-doğal kavramlarını çağrıştırmasını istemiştim.

Kırmızı rengi; DEPADERE de kullandım, bununda sebebi gıda ürünleri üreten-satan birçok firmanın bu rengi kullanmasıdır.(kırmızı rengin kan dolaşımını arttırdığı ve insanda açlık hissi uyandırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir) (bakınız McDonalds logo renkleri)

Geriye siyah ve gri kalıyor. Bunlar için çok fazla düşündüğümü söyleyemem...Ancak uyumu sağlamaya çalıştım.

İnsan görsellerinde siyah kullandığım için ve bu görseller çalışmanın en solundan başladığı için tarihinde siyah olması , sol tarafta korkunç bir karışıklık doğuracaktı( denedim ve doğurduda).

Geriye sadece gri kalıyordu...Bende onu tercih ettim.

Tabii onada şöyle bir açıklama mı gelecek? İşte o tarihden beri aynı çizgide ilerledik !!!.

Yüz gülümseten bu yorumun ve içerisindeki mantık açıkçası aklıma gelmemişti Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu Gelmiş olsa o amaçla yapmış olurdum...Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu

İlgin için tekrar teşekkürler....

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 29-10-2008 #10
Teşekkür ederim özzlemm Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu

Öncelikle teşekkürler lola Depadere Gıda Ltd. Şti. Logosu
Sonrasında şöyle ufak bir açıklama yaparsam sanırım mantığı daha iyi anlarız...
-Gıda ile beslenen insan...
-Sağlıklı ve kaliteli gıda üreten bir firma...
-1979'dan bu yana....
-Sonuç olarak insan dinamizmi üst seviyede...

Ordaki hareketi sembolize eden (ki sağlıksız insan hareketsizdir) insan figürleri de bu yüzdendi...

Yorumun için teşekkür ederimDepadere Gıda Ltd. Şti. Logosu
Spor yapan insan haraketlidir- e çekilebilir mi?

Öyle ise gıda ile yapmış olduğunuz savunma da suya düşmüş olacaktır.

Evet logoda haraket var. Ama kaçış mı, gelişme mi, yenilik mi?

Mesela bende de şu hissi uyandırdı.

Bir firma 1979' da kurulmuş. (Arada büyük bir boşluk) Ardından DepaDere olarak yeniden üretime başlamışlar. Ama bu ne firması derseniz..?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
depadere, gıda, logosu, şti