dergi çıkarmak

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - dergi çıkarmak ...

dergi çıkarmak
elcoyote isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elcoyote

Grafiker / Antalya

ünlem

dergi çıkarmak

Alt 11-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

antalyada REKLAM VERENLERİN SPONSORLUĞUNDA ÜCRETSİZ dağıtılacak yerel bir dergi çıkarmak istiyorum arkadaşlar.konularım fotoğraflarım degimin tasarımı hazır.işin hukuki kısmı anlaşılır.gidip doldurulması gereken evrakları aldım.teslim ettiğimizde inceleyip izni verecekler ya da vermeyecekler.ama MALİYEyle alakalı kısımda biraz karışıklık yaşıyorum.dergi çıkarabilmek için ŞİRKET veya DERNEK olmak gerekiyor mu? gerçek kişi olarak vergi mükellefliğine girip GİDER FATURASI keserek çıkarabileceğim gibi bişeyler söylediler.çok detaylı bilgiye sahip birileri yok etrafımda.dergi çıktıktan sonra herhangi bir sıkıntı çekmek istemiyorum.bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

elcoyote isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elcoyote

Grafiker / Antalya

Alt 11-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hiçkimsenin konu hakkında bilgisi yok mu arkadaşlar?bunu acil halletmem gerekiyor.önemli bi durum.destek olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
hazarcank isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hazarcank

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 11-07-2010 #3
baskıya vereceğiniz matbaaya danışmanızı tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap
womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 17-01-2011 #4
şirket adına dergi çıkarmak her zaman daha kolaydır. tasarım, basım, dağıtım masraflarını gider olarak gösterirsiniz; reklam ve tirajı da gelire yazarsınız. bunların hepsini kolayca faturalandırır, muhasebeye verirsiniz. böylece yasal sorumluluklarınızı yerine getirmiş olursunuz, başınız da ağrımaz. gerçek kişide bu işler nasıl oluyor tam bilmiyorum ama dediğim gibi şirket üzerinden dergi çıkarmak çok daha kolay diye biliyorum. yani bu işler o kadar basit işler değil. yeni başımdan geçen bir olay, tasarladığım dergide tasarımcı olarak adım geçmiyor. çünkü öyle yazabilmek için benim sigortalı olarak çalışmam gerekiyordu. onun yerine katkıda bulunanlar kısmında adım geçiyor. nasıl? dergi çıkarmak
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dergi