Dergi İçin Matbaa Ölçüleri yardım ?

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Dergi İçin Matbaa Ölçüleri yardım ? ...

Cx_06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cx_06

Yrd. Grafiker / Ankara

Dosya23

Alt 18-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bir yağ firması için 8 sayfalık ufak bi dergi hazırlamam gerekiyor (marketlerin hazırladığı gibi) . Profesyonel değilim, ufak tefek çalışmalarım var beğenildi, fakat yaptığım önceki çalışmalar baskı için değildi, baskıya uygun olması için çalışma alanının ölçülerini ve nelere dikkat etmem gerektiğini (kısaca matbaa bilgim) yok. Mesela A4 boyutunda(21cmx 29,7 cm) çalışırken kenarlarda, alt ve üst kısımlarda ne kadar boşluk bırakmalıyım. Toplam çalışma arkalı önlü 8 sayfa olacak ilk ve son sayfalar biri ön diğeri arka kapak olacak şekilde birleştirilecek.Fireworks programıyla çalışıyorum çünkü diğerlerini bilmiyorum Dergi İçin Matbaa Ölçüleri yardım ?. Birde genelde piyasa da Corel kullanılıyor, benim fireworks de yaptığım çalışmaları Corel de açılmasını sağlayıp, görüntünün bozulmadan baskı aşamasına gelmesini nasıl sağlayabilirim? Umarım açık yazabilmişimdir.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cx_06

Yrd. Grafiker / Ankara

Alt 21-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yardımlarınız için teşekkürler . . .
Bu mesajdan alıntı yap
fareliadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fareliadam

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2012 #3
fireworksda olmaz bu çalışma yani seni çok uğraştırır.
ps de gorselleri duzenle, dizgisini indesign de yap.ust-alt ve dış yan tarafından 3 mm kesim payı ver. çalışmayı 2 şer cm içerde tut. çalışma 300 dpi cmyk olsun. matbaaya pdf gonder.
kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

Cx_06

Yrd. Grafiker / Ankara

Alt 22-02-2012 #4
fireworksda olmaz bu çalışma yani seni çok uğraştırır.
ps de gorselleri duzenle, dizgisini indesign de yap.ust-alt ve dış yan tarafından 3 mm kesim payı ver. çalışmayı 2 şer cm içerde tut. çalışma 300 dpi cmyk olsun. matbaaya pdf gonder.
kolay gelsin
Bilgiler için teşşekkürler. Fireworks uğraştırdı biraz (dün akşamdan bu sabaha kadarcık) ama oldu gibi sanırım başka bir konuda çalışmaları yayınladım. Artık olup olmadığına sizler karar verin Dergi İçin Matbaa Ölçüleri yardım ?
Bu mesajdan alıntı yap