Dergi için reklam sayfası

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Dergi için reklam sayfası ...

graphicshop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicshop

Grafiker / Ankara

Alt 24-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

begumilin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

begumilin(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlk afiş için;şu klasik insan figürlerini kullanmak artık demode oldu. Bence trendleri takip etmek gerekiyor. Doru iş yerinde kullanılan resim ve garfiksel ögelerle meydana gelir. Ancak burda ben çözümden cok daha farklı mesajlar alıyorum. Verilmek istenen profesyonel bir kadro ise bi çok yolla verilebilinir.
ikinci afişte ise; zaman kavramı illa saatle ve koseye yaslanmıs bi adam konularak verilebiliyor mu sizce? Renkli çözümler gibi oldukça güzel bir slogana yerlestirilmis yanlıs düsünce kullanımı olduğunu sanıyorum. Tasarımdan yoksun bir is calısmaya devam etmelisiniz nacizane görüsüm saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-09-2008 #3
Üstteki çalışmanızın sloganınıza ters düşerek biraz soluk kaldığını düşünüyorum."renkli çözümler"'i "düşünceli,kararsız insanlar" ile vurgulamamalısınız bence.Sitede epeyce güzel örnekler mevcut.Çalışmalarınızı görsel açıdan biraz daha zenginleştirebilirsiniz.Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

graphicshop

Grafiker / Ankara

Alt 24-09-2008 #4
İlk afiş için;şu klasik insan figürlerini kullanmak artık demode oldu. Bence trendleri takip etmek gerekiyor. Doru iş yerinde kullanılan resim ve garfiksel ögelerle meydana gelir. Ancak burda ben çözümden cok daha farklı mesajlar alıyorum. Verilmek istenen profesyonel bir kadro ise bi çok yolla verilebilinir.
ikinci afişte ise; zaman kavramı illa saatle ve koseye yaslanmıs bi adam konularak verilebiliyor mu sizce? Renkli çözümler gibi oldukça güzel bir slogana yerlestirilmis yanlıs düsünce kullanımı olduğunu sanıyorum. Tasarımdan yoksun bir is calısmaya devam etmelisiniz nacizane görüsüm saygılar.
Tasarım betimlemelerinizin güçlü olmasından yola çıkarak;demode ,trend ve takip hatta bi çok yolla verilebilir gibi ucu açık modern mecazı mürselli yegane eleştirileriniz için teşekkürler.keşke mesela desemde bana bi kaç ip ucu verip tasarım konusunda beni şereflendirseydiniz sizin nacizane fikirlerinizden yararlanmayı çok isterim:tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap

begumilin(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-09-2008 #5
Öncelikle amacımın sizi incitmek olmadığını belirtmek isterim. Ucu açık bir yorum olmadığı kanaatindeyim. Sölediklerim oldukça açık. Kullanılan insan figüreri bu gün birçok basit iste kullanılmakta sloganınız oldukça güçlü renkli çözümler bana "farklı ve eğlenceli şeyler" cağrısımı yapmakta. Verebileceğim en iyi yönlendirme bu olabilir "farklılık", kavramlar size ne anlatıyor bunu arastırmalısınız Hiyerarsık düzen içinse elestiri yapmak için oldukça erken. Biraz daha titiz düsünmek daha basarılı bir tasarım yapabilmeniz için size yol gösterecektir. Basarılı olacağınızada inanıyorum saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

begumilin(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-09-2008 #6
Günümüzde bu tür ve benzer islerin nasıl yapıldığını arastırmakla baslayabilirsiniz. Yapılmayanı yapmak önemlidir. Umarım inciltmemisimdir saygılar tekrar.
Bu mesajdan alıntı yap

graphicshop

Grafiker / Ankara

Alt 24-09-2008 #7
Öncelikle amacımın sizi incitmek olmadığını belirtmek isterim. Ucu açık bir yorum olmadığı kanaatindeyim. Sölediklerim oldukça açık. Kullanılan insan figüreri bu gün birçok basit iste kullanılmakta sloganınız oldukça güçlü renkli çözümler bana "farklı ve eğlenceli şeyler" cağrısımı yapmakta. Verebileceğim en iyi yönlendirme bu olabilir "farklılık", kavramlar size ne anlatıyor bunu arastırmalısınız Hiyerarsık düzen içinse elestiri yapmak için oldukça erken. Biraz daha titiz düsünmek daha basarılı bir tasarım yapabilmeniz için size yol gösterecektir. Basarılı olacağınızada inanıyorum saygılarımla
İncitmek bu gitgide güney amerika dizilerine benzemeye başladı ve farklılık ve eğlenceli şeyler;tabi tasarım birazda göreceli bi kavram gerçi piyasa ,sektör ve müşteri arz talebine bu arz talebin memnuniyetine rağmen birazda olsa öle.düşüncelerinizde insanların başarıyı yakalayabileceği fikrine sizi kim inandırmış bilmiyorum ama bunu başarmış.bu iki tasarımda müşterinin istekleri doğrultusunda (bu şekilde olsun) hazırlanan ve yayınlanmış işlerdir.

umarım bu yorumumlada bende sizi incinme ve buna benze romantik bi konuma sokmam.:smile:
Bu mesajdan alıntı yap

begumilin(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-09-2008 #8
kimsenin beni birseye inandırdığı falan yok. Elestiriye acık olmadığınız ortada yapmıs olduğum kariyer ve tecrübelerime dayanarak bunu söylüyorum. Güzellik görecelidir evet ama yapılacak işin doğru olması gerekir. Müşterinin isteği dorultusunda yapılmıs iste de yine de öörneğin tipografinin nasıl kullanılması harf arası espaslar gibi önemli grafik ölçültler tasarımcının elindedir. Ancak burda ne böyle bir kaygı ne de özen söz konusudur.
Bu mesajdan alıntı yap

graphicshop

Grafiker / Ankara

Alt 24-09-2008 #9
ne güzel işte Dergi için reklam sayfası
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 24-09-2008 #10
1. çalışmanda düşünce güzel olabilir ama görsellik ve tipografi çok zayıf kalmış birde aşağıda yazığın afiş.broşür ...vs gibi yazılar zaten çalışmayı anlatılmak istenenin dışana itmiş.
2. çalışma içinde aynı şeyler geçerli slogan,görsellik,tipografi hepsi çorba olmuş
bu işler basılmış ama diğer çalışmalarında burdaki olumlu, olmusuz yorumları harmanlamak sana kalmış.
iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
dergi, icin, reklam, sayfası