Dergi İçin Yardım

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Dergi İçin Yardım ...

Dergi İçin Yardım
baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Dergi İçin Yardım

Alt 17-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar.Ben çok iyi derecede corel ve photoshop kullanıcısıyım.

Forumda çok araştırdım.Çoğu arkadaşım indesing de derginin veya kitabın yapılmasını istemiş.Konularızımızda indesing e sıfırdan başlama gibi bir konu olmadığı için tabi anlamadım.quarka baktım onuda çözemedim.

Sizlerden isteyeceğim yardım ise şu: Photoshopta 150 sayfalık bir dergi yapılmazmı.EĞer yaparsam bana dezavantajları ne olur.Yaparsın diyenler için diyeceğim ise şu: Bu makas payı cilt payı dediğimiz olay hakkında bana yardımcı olabilirmi.Veya hut iyi bir indesing kullanıcısı ise allah rızası için pm atarsa mail olarak bana bunu tarif edebilirmi.Biraz zor durumda yım.Umarım yardımcı olursunuz...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 17-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
baranbeyy, iyi bir corel kullanıcısıysan dergini corel de yapmanı öneririm.
Photoshop'ta dergi hazırlaman çok zamanını alacak, bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Dergini A/4 ebadında çalışabilirsin, makas ve cilt payı ile ilgili yardımcı olmayı bence dergi çalışmanı bitirdikten sonra baskı öncesi bölümünde teknik bilgileri verip konu açarsan yardımcı olacağım sana.

Şimdiden kolay gelsin

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
grafikersin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikersin

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 17-04-2008 #3
sayın baranbeyy çok iyi derecede corel ve photoshop kullanıcısı olduğunuzu söylüyorsunuz, o halde 150 sayfalık bir derginin photoshopta yapılamayacağını da çok iyi biliyor olmanız gerekir, indesign corele göre çok sayfalı işlerde daha hızlı ve pratik olmasına karşın 150 sayfalık bir dergi corelde de pekala yapılabilir. bence buradan indesign programından yardım alarak dergi yapmaya çalışmaktansa çok iyi derecede bilidiğiniz corelde yapın derim. dergi konusunda tecrübesiz olabilirsiniz ki bu gayet normal, corelde dergi yapımı konusunda buradan yardım alırsanız başarılı olacaktırsınız.
corelde dergi yapımı konusunda istediğiniz soruyu bana sorabilirsiniz, buradan size elimden gelen yardımı yapmaya hazırım...
Bu mesajdan alıntı yap
nosce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nosce

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-04-2008 #4
İndesign bilen birisiyle bi kaç saat gecırıp anlaman bıle yardımcı olcaktır sana sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #5
nocse dediğine katılıyorum.Bana birkaç saat yeterli ama yaşadığım ilde indesing ve quark gibi programları ne kulllanan var ne de bilen.Doğrusunu söylemek gerekirse benim istanbulum burası.Amacım sizlerden yardım almak...
Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #6
Dergi İçin Yardım

buda geçen hafta yaptığım derginin kapağı photoshopta.Demek istediğim şu indesing de de böyle bir tasarım yapabilirmiyim resimlerle birlikte?
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 17-04-2008 #7
indesing en basit mizanpaj için bir program, arkadaşlara katılıyorum 2 gün indesing bilen bir kişiyle yan yana oturursunuz hemen o programı çözersiniz...fazla zor bir şey değil, hemde siz photoshop biliyorsunuz, indesing ve photoshop hemen hemen aynı palet.
Elbet yababilirsiniz! ama bence arka zemin, bana göre, her tasarım için ben photoshopta hazırlıyorum, ama resimler rahatça px bozulmadan indesing getirebilirsiniz!
Kolay galsin!
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dergi, yardım, İçin