Dergi için yardım!

QuarkXPress - Dergi için yardım! ...

Dergi için yardım!
sametweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sametweb

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Dergi için yardım!

Alt 21-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar.

Üniversitedeki öğrenci kulübümüz bünyesinde bir dergi çıkaracağız inşallah. Bunun için QuarkXPress programını kurdum bilgisayara. Ancak programa çok yabancıyım. Giriş seviyesinde bir eğitim dökümanı bulmam konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Amacım; makalelerin, güncel yazıların, karikatürlerin yayınlandığı bir dergi tasarlamak. Ortalama 50 sayfa birşey düşünüyoruz. İhtiyacım olan da çok basit şeyler, sayfa numaraları, her sayfanın altındaki ve üstündeki çizgiler, tasarımın belli bir konseptinin olması önemli.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 21-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
madem yeni başlıyorsunuz indesign yükleyin biraz daha rahat edersiniz... Quark'ın anlamsız sorunlarıyla uğraşmazsınız...

illaki Quark diyorsanız forumda bununla ilgili ders vardı sanırım bi araştırın derim... takıldığınız yerdede yardım ederiz. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
hemster isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hemster

Grafiker / İstanbul

Alt 21-01-2009 #3
bu krızde dergıyı nasıl cıkarcaksınız yahu Dergi için yardım! matbaaydı fln
Bu mesajdan alıntı yap

sametweb

Alt 21-01-2009 #4
Sponsorlardan, reklamverenlerden, bu işe gönül veren hocalarımızdan ve kendi aramızda toplamayı düşünüyoruz. Tanıdık bir matbaa da ayarladık gibi. Dergi için yardım! Maddi sıkıntı yok Elhamdülillah.

Quark gerçekten çok garip bir program. Zaten abartısız 10 dk.'da açılıyor. Bir de İndesign'i deneyim, tekrar sizlere sorum olursa bildiriririm arkadaşlar. Hepinize değerli mesajlarınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-01-2009 #5
Sponsorlardan, reklamverenlerden, bu işe gönül veren hocalarımızdan ve kendi aramızda toplamayı düşünüyoruz. Tanıdık bir matbaa da ayarladık gibi. Dergi için yardım! Maddi sıkıntı yok Elhamdülillah.

Quark gerçekten çok garip bir program. Zaten abartısız 10 dk.'da açılıyor. Bir de İndesign'i deneyim, tekrar sizlere sorum olursa bildiriririm arkadaşlar. Hepinize değerli mesajlarınız için teşekkürler.
Siz herhangi bir tasarım program kullanabiliyor musunuz?
Bu mesajdan alıntı yap

sametweb

Alt 25-01-2009 #6
Siz herhangi bir tasarım program kullanabiliyor musunuz?
Photoshop ve Fireworks kullanıyorum. Daha çok web tasarım ile ilgilenirim ama bu işi okul arkadaşlarımın ricası ve kulüp bünyesinde görevli olduğum için yapmaya çalışacağım. Quark bildiğim arayüzlerden farklı geldi. Onun için Indesign'e yöneldim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dergi, icin, yardim