dergi işi aldım ek iş oalrak yapacağım ama eksiklerim var yardım lütfen

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - dergi işi aldım ek iş oalrak yapacağım ama eksiklerim var yardım lütfen ...

graficenk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficenk

Grafiker / Ankara

Alt 06-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben orta derecede corel draw ve photoshop biliyorum ancak uzun zamandır uzağım programalra ve ek iş olarak dergi işi aldım.
Bana dergi için resimeler ve yazılar gelecek benim yapacağım sadece dizgi resimleri yazıları monte etmek tabi göze hitap eden efektlerle..sorularım :
1- İş bittikten sonra baskıya hazır hale getirmek için ne yapmalıyım hata olmaması için.
2-yazılmış hazır bir yazıya hükmedemiyorum istediğim hale getiremiyorum sadece corelde yazdığım yazılara hükmediyorum bir yolu var mı
3-Bu konuda bana dikaket etmem gereken huzuları aktarabilirmisiniz

Teşekkür Ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

darkdevill isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darkdevill

Grafiker / Ankara

Alt 06-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bilmiyorsun neden alıyorsun neye güveniyorsunuz anlamıyorum bilmediğin işe ....
Bu mesajdan alıntı yap

graficenk

Grafiker / Ankara

Alt 06-02-2010 #3
Yaparak öğreneceğim ben hiç bilemden bir hastaneye kurumsal muhasebeci oalrak işe başladım biliyorum diyerek ve de 3 yıldır çalışıyorum kısa sürede öğrendim..hangi devirde yaaşdığını unutma saygı duy..amaç para kazanmak..
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 06-02-2010 #4
Yaparak öğreneceğim ben hiç bilemden bir hastaneye kurumsal muhasebeci oalrak işe başladım biliyorum diyerek ve de 3 yıldır çalışıyorum kısa sürede öğrendim..hangi devirde yaaşdığını unutma saygı duy..amaç para kazanmak..
Amaç para kazanmakmı?

Peki maksat para kazanmaksa bende boş kaldığım vakitlerde pazarcılık yapayım, doktorculuk oynayım, hatta kasaplık yapayım sizce doğru olurmu herkezin branşı var yapabildiği işler var para kazanacağım diye her bilmediğim işe veya azıcık anlıyorum diye o işi ben yapabilirim demiyorum.

Kimsede bunu dememesi lazım çünkü bir kasap kasaplık öğrenmiştir hayvanın eti nasıl sökülür nasıl et çıkartılır veya nasıl hayvan kesilir bunları bilmen lazım veyada ben sağlık kursuna gitmiştim diye bir doktorun yaptığı işi yapamam çekilin ben hastayı ameliyat edeyim diyemem.

Pazarcılık'ta ayrı bir meslektirki herkezde pazarcı olamaz nasıl bağıracağını nasıl ürünü insanlara tanıtıp satabileceğini yeri gelip poşete arada nasıl çürük malzemeleri koyacağını bilmeden pazarcı olunmaz.

Biraz bilgim var diye bu işlere kalkışmayın elime dergi vs. baskılar alıyorum şu günlerde ne kompozisyon ne renk bilgisi kullanılmış nede düzen imtizam var.

Lütfen herkez bildiği işi yapsın herkez para kazanacam ben kazanıyımda kim ne olursa olsun diye diye günümüz Türkiyesini oluşturdunuz artık bilinçlenmenizin vakti gelmedimi?
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 06-02-2010 #5
Merhaba, size yardımcı olabilirim.
1- İş bittinkten sonra baskıya hazır hale getirmek: 400 TL
2- Fontlara hükmetmek ve profesyonel seviyede font kullanmak: 250 TL
3- Bu konuda dikkat etmeniz gereken hususlar: 370 TL

Her ders için ödemelerin yarısı derslere başlmadan önce kalanı da ders programın yarıladığınızda alınır.

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
darkdevill isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darkdevill

Grafiker / Ankara

Alt 06-02-2010 #6
Amaç para kazanmakmı?

Peki maksat para kazanmaksa bende boş kaldığım vakitlerde pazarcılık yapayım, doktorculuk oynayım, hatta kasaplık yapayım sizce doğru olurmu herkezin branşı var yapabildiği işler var para kazanacağım diye her bilmediğim işe veya azıcık anlıyorum diye o işi ben yapabilirim demiyorum.

Kimsede bunu dememesi lazım çünkü bir kasap kasaplık öğrenmiştir hayvanın eti nasıl sökülür nasıl et çıkartılır veya nasıl hayvan kesilir bunları bilmen lazım veyada ben sağlık kursuna gitmiştim diye bir doktorun yaptığı işi yapamam çekilin ben hastayı ameliyat edeyim diyemem.

Pazarcılık'ta ayrı bir meslektirki herkezde pazarcı olamaz nasıl bağıracağını nasıl ürünü insanlara tanıtıp satabileceğini yeri gelip poşete arada nasıl çürük malzemeleri koyacağını bilmeden pazarcı olunmaz.

Biraz bilgim var diye bu işlere kalkışmayın elime dergi vs. baskılar alıyorum şu günlerde ne kompozisyon ne renk bilgisi kullanılmış nede düzen imtizam var.

Lütfen herkez bildiği işi yapsın herkez para kazanacam ben kazanıyımda kim ne olursa olsun diye diye günümüz Türkiyesini oluşturdunuz artık bilinçlenmenizin vakti gelmedimi?
Gizli nickli arkadaşa katve kat katılıyorum verdiği kasap örneğini her sene kurban bayramında görüyoruz işten anlamayan yapabilirim diyenlerin halini ama her sene de aynı manzaralar
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 06-02-2010 #7
Benzetme ve örnek çok isabetli.. :clapping:
Bu mesajdan alıntı yap
adul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adul(33)

Fotoğrafçı / Muğla

Alt 06-02-2010 #8
Gizli kardeş helal sana çok güzel anlatmışsın olayı keşke herkes senin gibi düşünebilse
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 06-02-2010 #9
Zaten böyle ek iş olsun diye yarım yamalak işi öğrenen arkadaşlar sayesinde piyasa berbat vaziyette.

Tasarım yaptıracak müşteri benden fiyat istiyor.Fiyatı iletiyorum,aldığım cevap;
Kardeşim bu ne yaa?
Ben bu fiyatın 1/3 üne yaptırıyorum bu işleri.
Sebep?
Bu tip arkadaşlar.

gizli arkadaşımıza bende katılıyorum.Piyasa da öyle berbat işler dolaşmaya başladı ki.Sadece dergi değil bozuk olan.Şu an elimde bir broşür var bir yandan onu inceliyorum.Bütün samimiyetimle söylüyorum,9 yaşındaki kızım bunu paint de çok rahat hazırlar.

Ha bu meslek kimsenin tekelinde değil.Tamam eğer grafiker olmaya karar verdiyseniz olun.Buna kimsenin itirazı yok.Gidin eğitimini alın, bu işin önemini ve püf noktalarını öğrenebileceğiniz bir yerlerde biraz kafa patlatın.Biraz boya kokusu alın.Kağıtları koklayın.
Öyle çıkın meydana.
Yoksa bu işe yıllardır emek vermiş kişilere bu yapılan çok büyük bir saygısızlıktır.

Son bir not: Hani anlıyorum diye bir hastaneye muhasebeci olmuştunuz ya.
Bir de şunu deneyin.Bir ajansa ya da matbaaya ben garfik tasarım iişinden anlıyorum diyerek iş başvurusunda bulunsanıza.Belki aynıı başarıyı orada da gösterirsiniz haa ne dersiniz? dergi işi aldım ek iş oalrak yapacağım ama eksiklerim var yardım lütfen
Bu mesajdan alıntı yap

graficenk

Grafiker / Ankara

Alt 07-02-2010 #10
Zaten böyle ek iş olsun diye yarım yamalak işi öğrenen arkadaşlar sayesinde piyasa berbat vaziyette.

Tasarım yaptıracak müşteri benden fiyat istiyor.Fiyatı iletiyorum,aldığım cevap;
Kardeşim bu ne yaa?
Ben bu fiyatın 1/3 üne yaptırıyorum bu işleri.
Sebep?
Bu tip arkadaşlar.

gizli arkadaşımıza bende katılıyorum.Piyasa da öyle berbat işler dolaşmaya başladı ki.Sadece dergi değil bozuk olan.Şu an elimde bir broşür var bir yandan onu inceliyorum.Bütün samimiyetimle söylüyorum,9 yaşındaki kızım bunu paint de çok rahat hazırlar.

Ha bu meslek kimsenin tekelinde değil.Tamam eğer grafiker olmaya karar verdiyseniz olun.Buna kimsenin itirazı yok.Gidin eğitimini alın, bu işin önemini ve püf noktalarını öğrenebileceğiniz bir yerlerde biraz kafa patlatın.Biraz boya kokusu alın.Kağıtları koklayın.
Öyle çıkın meydana.
Yoksa bu işe yıllardır emek vermiş kişilere bu yapılan çok büyük bir saygısızlıktır.

Son bir not: Hani anlıyorum diye bir hastaneye muhasebeci olmuştunuz ya.
Bir de şunu deneyin.Bir ajansa ya da matbaaya ben garfik tasarım iişinden anlıyorum diyerek iş başvurusunda bulunsanıza.Belki aynıı başarıyı orada da gösterirsiniz haa ne dersiniz? dergi işi aldım ek iş oalrak yapacağım ama eksiklerim var yardım lütfen
Vay anasını ya bir yardım istedik olay oldu ne yaranız var sizin ben anlamadım ki ..bunları yazana kadar yardımcı olabilecek cümleleri tercih edebilirdiniz niyet önemli. burda herkes eksiklerini soruyor paylaşıyor yardım alıyor bu sitedeki herkes 10 numara grafiker değil eminim ki bu konuya yazanlarında çoğu birşey bildiğini sanan hiçbirşey bilmeyenlerdir. Ben 4 yıl önce gizde reklam tanıtım şirketinde grafikerlik yaptım 1 yıl kadar kısa bir eğitimim oldu sadece photoshop ve corel kullanıyordum ama daha sonra şirket kapandı ve bende sektör değiştirdim yaklaşık 3 yıldır sağlık sektöründe icmal ( kurumsal muhasebe ) olarak çalışmaktayım. Yani hiçbirşey bilmeden bir iş almadım dergi tasarımı atla deve değil bilincindeyim iş akışınıda biliyorum ama unuttuğum püf noktaları var. sizin ki çok basit bit toplum psikilojisi.. Fiyatları yazarak imalı bir gönderme yapan arkadaş emin ol çok basitti.:rofl:
gizli arkadaş bu lafımda sana..dediklerin aslında gayet mantıklı ve doğru olması gerekende öyle ama seninde gözardı etiğin bir şey var burda insanlara hayet dersi vermek değil tabi maksatım da. insanalrı her şekilde para kazanmaya zorlayan, insanları istemediği halde ek iş yapmaya zorlayan, acaba nerden gelir elde edebilirimde doğalgaza suya telefona ekmeğe yetişebilirim düşünmeye zorlayan ve türkiyeyi bu hale getiren hükümet utansın..ve hükümeti seçen sizler utanın ben ekmek paramı kazanmak giderlerime yetişebilmek için namusumla her işi yaparım arkadaş..sizin gibi pembe yaşamıyoruz demek ki....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları