dergi kapağı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - dergi kapağı ...

dergi kapağı
tube isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tube

Eğitimci / Kayseri

dergi kapağı

Alt 02-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Bir ilköğretim okuluna hazırladığım dergi kapağı. Bir kaç ekleme daha yapacağım ama genel tema bu. Yorumlarınıza ihtiyacım var. Güzel birşey olsun istiyorum. Teşekkürler
dergi kapağı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 02-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Görseliniz çok güzel bence heba etmeyin, soldaki dikey yazı logoya çok yakın, bence daha küçük olarak logonun altına yazılmalı, ve dediğiniz gibi birkaç ekleme yapılınca tekrar görmek isteriz, kdlay gelsin.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-03-2012 #3
Çalışmanın öncesinde iyi bir gözlem yapıp yeni baştan denemelisiniz... Yazı tipi seçimleri, renkler ve yazıların durdukları yerler başarısız. Gölge, kabartma, kontur gibi PS efektleri işi oldukça basitleştiriyor. Uzak durunuz efektlerden. Estetiği sadelikte arayınız.
Bu mesajdan alıntı yap

tube

Eğitimci / Kayseri

Alt 02-03-2012 #4
teşekkür ederim arkadaşlar. martin heba etmeyin derken ne demek istedin? anlamadım. söylediğin düzeltmeyi yapacağım ama beğenmediğin diğer şeyler ne? Önder Adem senden de başarısız bulduğun yerlerle ilgili öneri bekliyorum. Yazılar nerede ne renk olabilirdi mesala? şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-03-2012 #5
teşekkür ederim arkadaşlar. martin heba etmeyin derken ne demek istedin? anlamadım. söylediğin düzeltmeyi yapacağım ama beğenmediğin diğer şeyler ne? Önder Adem senden de başarısız bulduğun yerlerle ilgili öneri bekliyorum. Yazılar nerede ne renk olabilirdi mesala? şimdiden teşekkürler.
"Dergisi" yazısı daha okunaklı, düz bir karakter olmalı ve bu kadar büyük olmamalı. Bu bir dergi kapağı zaten. Derginin ismini yazıp, altına küçük harflerle "Haftalık Falan Filan Dergisi" gibi birşey yeterli olur.

İçerik haberleri sağ altta önem sırasına göre yine düz karakterlerle (helvatica, futura gibi) yazabilirsiniz. Dediğim gibi yazılardaki emboss efektlerinden uzak durun. Ana renkler tercih edin, siyah beyaz kırmızı gibi. Yıl, sayı vs. onlar da çok önemli bilgiler değildir, daha küçük ve yine efektsiz karakterlerle yazın.

Madem çocuklarla ilgili bir dergi. Şenlik logosunu belki çiçek, böcek, balon gibi şeylerle zenginleştirebilirsiniz. Belki her harfi farklı renkte yapılabilir. Yuvarlak hatlı bir font kullanılabilir. Vag rounded gibi.
Bu mesajdan alıntı yap
baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 03-03-2012 #6
bewel (kabartma) artık çok eskilerde kaldı. o kelebeği aşağı indirip küçültmen gerek dev bir kelebek okula konacak gibi duruyor. martinin dediği gibi görsel güzel yazılar heba etmiş
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker_emrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Grafiker / Afyonkarahisar

Alt 03-03-2012 #7
bende arkadaşlarla aynı fikirdeyim ayrıca okul ismini daha şık bir şekilde dergi isminin altına alırsan daha hoş olur, ayrıca varsa okulla ilgili daha güzel görselleride serpiştire bilirsiniz kapağa dergi kapağı tasarımınıza sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap

tube

Eğitimci / Kayseri

Alt 03-03-2012 #8
Hımmm... Çok teşekkürler yorumlarınız için. Yazıları tekrar deniycem... Kolay gelsin sizlere. Tekrar görüşürüz umarım.
Bu mesajdan alıntı yap
alisalur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alisalur(38)

Grafiker / Konya

Alt 14-03-2012 #9
çocuklara yönelik bir çalışma için cıvıl cıvıl olmuş. emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Hasan ÇELİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hasan ÇELİK(29)

Grafiker / Bolu

Alt 14-03-2012 #10
Tek sorun tipografide görsel hoşuma gitti.. Emeğine sağlık dergi kapağı