Dergi kapağı

Deneme Çalışmalar - Dergi kapağı ...

Konu Kapatılmıştır
Dergi kapağı
dandelo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dandelo(34)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Dergi kapağı

Alt 10-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam

Yeni yeni öğrenmeye başladığım illustrator de hazırlanmış bir dergi kapağı.

Dergi kapağı
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 10-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle eline sağlık ancak bu dergi kapağına pek benzememiş. Daha çok parti afişini andırdı bana. Clipartları biraz fazla kullanmışsın hatta neredeyse hepsi clipart olmuş. Bence bu sitede yapılmışları incele biraz. Daha iyilerini yapacağına eminim.

dandelo(34)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2009 #3
bu çalışmada hiç clipart kullanılmadı. Zaten ben hiçbir çalışmamda hazır obje türü şeyler kullanmam. O vektörlerin hepsini freehand ve illustrator de kendim çizdim.
DrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DrN

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2009 #4
Renkler ne kadar canlı olsada dergi ismi (sanırım bordo olan) çizimlerin arasında kaybolmuş durumda ve fontunu değiştirmelisin...Kızın saçları zaten kırmızı orada dıger kırmızı yuvarlakları koyman kızın görüntüsünü öldürmüş.Ve herşey çok fazla net ve ortada zemin çok boş kalmış.Biraz daha flu yaparsan o geçişleri dha iyi olur gibi görünüyor.Ve herşeyi sanki göstermek istiyormuşsun gib bi hava var gözüne sokar gibi...renklerde de biraz değişikliğe gidilirse daha iyi olabılır...Saygılar...
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 10-04-2009 #5
en önemli şey olan derginin adı bu çalışmada en önemsiz gibi durmuş
parantez_murat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez_murat

Grafiker / İstanbul

bence!!

Alt 11-04-2009 #6
başka ai. leden alıntı yaparak bir sayfa oluşturmaya çalışmak yeriine yeni birşeyler üretmeyi seçmelisin
berglakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berglakin(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İzmir

Alt 11-04-2009 #7
Dergi kapağından ziyada afişe daha çok benzemiş

dandelo(34)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 11-04-2009 #8
başka ai. leden alıntı yaparak bir sayfa oluşturmaya çalışmak yeriine yeni birşeyler üretmeyi seçmelisin
bu nedemek biraz açarmısın. kimden alıntı yapmışım ben.

dandelo(34)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 11-04-2009 #9
Aslın da bu alıntı yapma yada hazır clipart kullanma gibi yorumları başka sitelerde de gördüm. Şahsen bunu övgü olarak kabul ediyorum.Bu yüzden de teşekkür ederim Dergi kapağı

Sitedeki diğer çalışmaları incelemeye gelince. Şahsen ben sitedekileri incelemesem de sitedekiler benim deviantart daki çalışmalarımı inceleseler daha iyi olur sanki.
*********** antinkuntinskywalker on Çünkü bu sitenin genelinin baya ilerisindeyim. Daha çok batıya yönelik çalışmalar yapmaya çalışıyorum.

Çalışmada abartılı bir kurgu izlemeye çalıştım. daha çok tasarım dergilerinin kapaklarını anımsatan ve görselliği tamamen vektörel objelerin oluşturduğu bir çalışma yapmak istedim.
Derginin o okunamayan ismi "shift" bu arada. Aslında okunabilirlik önemli ama bu logonun oraya çok yakıştığını düşünerek kullandım.
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 11-04-2009 #10
Aslın da bu alıntı yapma yada hazır clipart kullanma gibi yorumları başka sitelerde de gördüm. Şahsen bunu övgü olarak kabul ediyorum.Bu yüzden de teşekkür ederim Dergi kapağı

Sitedeki diğer çalışmaları incelemeye gelince. Şahsen ben sitedekileri incelemesem de sitedekiler benim deviantart daki çalışmalarımı inceleseler daha iyi olur sanki.
*********** antinkuntinskywalker on Çünkü bu sitenin genelinin baya ilerisindeyim. Daha çok batıya yönelik çalışmalar yapmaya çalışıyorum.

Çalışmada abartılı bir kurgu izlemeye çalıştım. daha çok tasarım dergilerinin kapaklarını anımsatan ve görselliği tamamen vektörel objelerin oluşturduğu bir çalışma yapmak istedim.
Derginin o okunamayan ismi "shift" bu arada. Aslında okunabilirlik önemli ama bu logonun oraya çok yakıştığını düşünerek kullandım.

Sitedeki çalışmaları incelemeden, kendinizi sitenindeki grafikerlerin baya ilerisinde nasıl görebiliyorsunuz? Ben sizin çalışmalarınızı inceledim ve burdaki arkadaşların bilgisiyle,tecrübesiyle kendinizi daha fazla geliştirmeniz gerektiğini düşünüyorum.
Bu batı kavramını ben oldum olası sevmedim, sevemiyeceğimde heraldeDergi kapağı Bence siz batıya yöneleceğinize doğuya yönelin, hayat gibi sanatta ordan doğar...
Çalışmanızdaki çizimler güzel yalnız renkler için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Benim gödüğüm dergi kapağından çok serbest bir illustrasyon çalışması...
Başarılar...
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır