dergi kapak my home decoration

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - dergi kapak my home decoration ...

GİRİTLİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GİRİTLİ

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 27-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

disconnecting isimli Üye şimdilik offline konumundadır

disconnecting

Grafiker / İstanbul

Alt 27-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkaplandaki resmin perspektifi çok hoşuma gitti.
Bu mesajdan alıntı yap

GİRİTLİ

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 27-01-2010 #3
tşk. ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Media Barboonia isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Media Barboonia

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2010 #4
Kullandığınız fontların kapak çalışmasına uygun olmadığı düşüncesindeyim... Tipografik açıdan göze yoran ve hoş durmayan bir görüntüsü var. Üst ve alt şeritlerde uygun durmamış bence.. arkaplandaki resim kendi halince kalsa daha bir hoş olursu sanırım... dekupelerinizde baştan savma gibi duruyor... benim gözüme çarpanlar bunlar umarım kızmayıp eleştirileri kendi lehinize çevirirsiniz... kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
erdogan.34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdogan.34

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2010 #5
ellerine sağlık emeğe saygı duyuyorum ama sana tek bir öneride bulunacağım çalışmalarında nekadar çok sayıda ayrı ayrı font kullanırsan okadar çok itici olur o yüzden daha az font çeşitiyle daha güzel tasarımlar çıkara bilirsin ortaya.
Bu mesajdan alıntı yap

GİRİTLİ

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 30-01-2010 #6
bu benim ilk çalışmamdı ve tamamen hocam yönlendirdi dergi yazıları farklı font olur vs.... dergi kapak my home decoration yinede tşk..
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-02-2010 #7
Birisi benden, daha önce hiç yapmadığım birşey isterse, bir bilene sorarım, bulamazsam internet diye bişey var orada yapacağım işle ilgili ön bilgi edinmeye çalışırım, kitapları karırşıtırırım, en olmadı daha önce yapılmış örnekleri incelerim, bir işe başlamadan önce kesinlikle genel bir fikrim olmadan eyleme geçmem. 100 kez düşünür 10 kez dener 1 kez yaparım. Bu iş ne ile ilgili olursa olsun, ön bilgi şart. Çalışmanız fikir ve gözlem bakımından yeterince altyapı oluşturulmadan üretilmiş belli. İlk kez yapmış olmak iyi yapamamış olmanın bir gerekçesi değildir. Elbette bir öğrenciden profesyonel statüde bir eser seviyesinde çalışma beklenemez ama en azından bir sonraki denemenin ilkinden daha iyi olacağını gösterir ipucları sergileyen bir çalışma beklenebilir. Kişilerin zeka seviyesi konusunda yorum yapmak elbette kimsenin haddi olamaz ama bu çalışmaya bakarak öğretmen-öğrenci arasında bir iletişim eksikliği, bir bilgi ve algı eksikliği var mı, evet bana göre var.

Arka plana sayfayı büyük oranda kaplayacak gir fotoğraf koymak bir dergi kapafında yapılacak ilk iştir kesinlikle. Özellikle görselliğin önemli olduğu ürünler satan veya bununla ilgili faaliyetlerde bulunan bir dergi için. Acaba üzerine yerleştirilen konu başlıklarıyla bir bütünlük sağlayan en iyi resim bu muydu?

Derginin isminin ne kadar önemli olduğunu ve uzak mesafelerden net bir sekilde okunup algılanması gerektiğini bilin lütfen. 10 dergi inceleyin en az 9'unun ismi sayfanın en üstünde ve kocamandır, efektlerden uzak, kalın ve bilindik (helveticablack, arialblack, futurablack gibi) karakterlerle yazılmıştır. Çoğu zeminle kontras bir renk ile yazılmıştır. Tüketicinin kolayca algılayabilmesi için tabi ki.

Konu başlıkları derginin en can alıcı en dikkat çekici konularından oluşmalı ve kesinlikle göz yormayan, sade ve yine dergi ismi gibi algılanabilir bir biçimde seçilmeli. Kişi dergiyi eline aldığında kapakta gördüğü konunun yazısını okumak, resimlerine bakmak istemeli. Tüketici dergiyi aldığında iç sayfalarına bakmıyorsa dergi kapağı amacına ulaşmamıştır, başarısızdır.

Umarım yorumlarım bir sonraki denemenizde işe yarar.

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
soyuldu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soyuldu

Grafiker / Osmaniye

Alt 02-02-2010 #8
kardeş bu kapağa 10/4 veriyorum. biraz yumuşat şu keskin çizgiler bozuyor. bide fontları düzeltsen daha iyi. birbirine benzer fontlar kullanman daha iyi diye düşünüyorum. 10/6 veriyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

GİRİTLİ

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 05-02-2010 #9
kardeş bu kapağa 10/4 veriyorum. biraz yumuşat şu keskin çizgiler bozuyor. bide fontları düzeltsen daha iyi. birbirine benzer fontlar kullanman daha iyi diye düşünüyorum. 10/6 veriyorum.
teşekkür ederim

Birisi benden, daha önce hiç yapmadığım birşey isterse, bir bilene sorarım, bulamazsam internet diye bişey var orada yapacağım işle ilgili ön bilgi edinmeye çalışırım, kitapları karırşıtırırım, en olmadı daha önce yapılmış örnekleri incelerim, bir işe başlamadan önce kesinlikle genel bir fikrim olmadan eyleme geçmem. 100 kez düşünür 10 kez dener 1 kez yaparım. Bu iş ne ile ilgili olursa olsun, ön bilgi şart. Çalışmanız fikir ve gözlem bakımından yeterince altyapı oluşturulmadan üretilmiş belli. İlk kez yapmış olmak iyi yapamamış olmanın bir gerekçesi değildir. Elbette bir öğrenciden profesyonel statüde bir eser seviyesinde çalışma beklenemez ama en azından bir sonraki denemenin ilkinden daha iyi olacağını gösterir ipucları sergileyen bir çalışma beklenebilir. Kişilerin zeka seviyesi konusunda yorum yapmak elbette kimsenin haddi olamaz ama bu çalışmaya bakarak öğretmen-öğrenci arasında bir iletişim eksikliği, bir bilgi ve algı eksikliği var mı, evet bana göre var.

Arka plana sayfayı büyük oranda kaplayacak gir fotoğraf koymak bir dergi kapafında yapılacak ilk iştir kesinlikle. Özellikle görselliğin önemli olduğu ürünler satan veya bununla ilgili faaliyetlerde bulunan bir dergi için. Acaba üzerine yerleştirilen konu başlıklarıyla bir bütünlük sağlayan en iyi resim bu muydu?

Derginin isminin ne kadar önemli olduğunu ve uzak mesafelerden net bir sekilde okunup algılanması gerektiğini bilin lütfen. 10 dergi inceleyin en az 9'unun ismi sayfanın en üstünde ve kocamandır, efektlerden uzak, kalın ve bilindik (helveticablack, arialblack, futurablack gibi) karakterlerle yazılmıştır. Çoğu zeminle kontras bir renk ile yazılmıştır. Tüketicinin kolayca algılayabilmesi için tabi ki.

Konu başlıkları derginin en can alıcı en dikkat çekici konularından oluşmalı ve kesinlikle göz yormayan, sade ve yine dergi ismi gibi algılanabilir bir biçimde seçilmeli. Kişi dergiyi eline aldığında kapakta gördüğü konunun yazısını okumak, resimlerine bakmak istemeli. Tüketici dergiyi aldığında iç sayfalarına bakmıyorsa dergi kapağı amacına ulaşmamıştır, başarısızdır.

Umarım yorumlarım bir sonraki denemenizde işe yarar.

Saygılarımla
t. ederim... emin olun dikkate alacağım
Bu mesajdan alıntı yap
Yasemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yasemin(34)

Belgisiz Sıfat

Grafiker / Kocaeli

Alt 05-02-2010 #10
Gereksiz mesajlar silinmiştir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları