Dergi Reklamı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Dergi Reklamı ...

Dergi Reklamı
baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Dergi Reklamı

Alt 21-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Buda dergi reklamı
Dergi Reklamı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hoş ve keyifli bi çalışma olmuş... ama iki kaplumbağa oraya fazla gelmiş... bilmar ın yanındakini biraz daha küçültebilirsin... resimleride keskin hatlarla diilde birbirine geçişli yaparsan belki daha iyi olabilir... bilinçli alışverişi vurgulamak istediğini düşündüm ama onu küçük yazılarla yazabilirsin aslında... sonuçta tırnak aralarına alarak zaten önemini belli etmişsin...
Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 21-04-2008 #3
Bu dergide teaser mantığı ile yaptık aslında bu ikinci sayfası
bilmiyenler için söylüyorum teaser reklamda merak uyandırıcılık demek

Bu normalde 2 sayfa ilk sayfasını çeviriyosunuz okuyucu bişey anlamıyor.İkinci sayfayı açtığında o merakı gidiyor.Onun için İlk sayfayıda göndereyim...
Dergi Reklamı
Bu mesajdan alıntı yap
grafideal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafideal(34)

Hiç Biri / Malatya

Alt 21-04-2008 #4
kaplumbağa gülümseyebilirdi daha sempatik olabilirdi Dergi Reklamı çalışmalarının devamını dilerim
Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 21-04-2008 #5
Dergi Reklamı Harikasın

Teşekkür ederim yorumun için ama o kaplumbağayı daha önce gülümsetmiştik.Ama firma sahibi "ben yılışık bir tosba istemiyorum demişti" şimdi o aklıma geldi Dergi Reklamı
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 21-04-2008 #6
Tasarımı eleştiremeyeceğim. Sebebine gelince ilk başta "Ailecek" kelimesinin ne olduğunu anlamamız gerekiyor. Nedir bu Ailecek?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 21-04-2008 #7
Ailecek Tükkçede yazı dilinde kullanılmayan bir sözcüktür.Kulllanılmayan değilde yanlış olan bir sözcüktür.
Ama konuşma dilinde kullanılan bir kelimedir.Bunu günlük hayatta çoğu kişi hatta siz bile kullanabilirisiniz.
Tasarımdaki yazıya gelince.Biz bunu yapmadan aile boyu ve ailecek arasında gidip geldik.Ama sonuçta ailecek e karar verdik.Siz bunu bir espri olarakta düşünebilirsiniz.

Umarım yeterince açıklayacı olabilmişimdir...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 21-04-2008 #8
Ailecek Tükkçede yazı dilinde kullanılmayan bir sözcüktür.Kulllanılmayan değilde yanlış olan bir sözcüktür.
Ama konuşma dilinde kullanılan bir kelimedir.Bunu günlük hayatta çoğu kişi hatta siz bile kullanabilirisiniz.
Tasarımdaki yazıya gelince.Biz bunu yapmadan aile boyu ve ailecek arasında gidip geldik.Ama sonuçta ailecek e karar verdik.Siz bunu bir espri olarakta düşünebilirsiniz.

Umarım yeterince açıklayacı olabilmişimdir...
Konuşma dili ve yazma dili çok farklılıklar gösterir. Bu konuda yeterince uzun bir makale bile yazabilirim.

Bu konuyu kısaca ifade etmem gerekirse:

Mesela konuşurken çoğumuz geliyorum demeyiz de geliyom deriz. Ağaç derken aslında arada ki ğ ifade edilmez bir çok yerde aaç diye farketmeden a yı uzatırız. Ağabey dir ama bizler abi deriz. Fakat yazı dili türkçede ki kesinlikle uymamız gereken kurallardır.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 21-04-2008 #9
Eleştirinizi dikkate alacağım çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
melores isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melores(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-04-2008 #10
sanırım siz burda aile ile birlikte yapılan alış-verişten bahsetmişsiniz. ama kullandığınız kelimeyi kişi gündelik hayatında kendi adına kullanır. "ailecek pikniğe gittik" "ailecek şiir yazarız" vs... sizin kullanım şeklinizlede "biz bir aile olarak" alış-verişi keyfe dönüştürdük gibi olmuş.
ailecek kelimesi kullanılabilir neden kullanılmasın; abovv adanalı dürümcü diye bir tabela görmüştüm. insana işte adanalı bir dürümcü düşüncesi veriyordu. "ailecek" kelimeside ne kadar kurallara aykırı olsada tasarım bazen kuralları aşmaktır zaten...
nacizane düşüncem...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
dergi, reklamı