dergi tasarımı için acil yardım

Basılı Yayınlar - dergi tasarımı için acil yardım ...

amasyareklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amasyareklam

Grafiker / Amasya

Alt 05-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar corelde dergi sayfası için A4 boyutunda reklam tasarımını yapıyorum jpeg halinde 300 DPI export ediyorum sonra bunu Quarkta sayfaya yerleştiriyorum yakınlaşınca yazılar kırılıyor. önemli bir dergi reklamı olduğu için baskıda kırık çıkar diye korkuyorum. :surprised:jpeg'in Photoshopta boyutunu büyüttüm denedim olmadı, corelde büyütüp jpeg yaptım yine olmadı ne yapmalıyım sizce?:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sorix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sorix

Grafiker / Kayseri

Alt 05-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
farklı formatlarda dene

tff
pdf
eps bunlarda dene
Bu mesajdan alıntı yap

amasyareklam

Grafiker / Amasya

Alt 05-09-2011 #3
onlarıda denedim yine aynı bişe anlamadım bu işten ben
Bu mesajdan alıntı yap
cagriktk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cagriktk

Grafiker / İstanbul

Alt 05-09-2011 #4
Photoshop da aç hazırladığın ilanı kırıklıklar yok ise sorun yoktur.
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 05-09-2011 #5
arkadaşlar corelde dergi sayfası için A4 boyutunda reklam tasarımını yapıyorum jpeg halinde 300 DPI export ediyorum sonra bunu Quarkta sayfaya yerleştiriyorum yakınlaşınca yazılar kırılıyor. önemli bir dergi reklamı olduğu için baskıda kırık çıkar diye korkuyorum. :surprised:jpeg'in Photoshopta boyutunu büyüttüm denedim olmadı, corelde büyütüp jpeg yaptım yine olmadı ne yapmalıyım sizce?:sadsmile:
Corelden export ettiğiniz 300 dpi çalışmayı photoshopta açıp bakın. Sorun yoksa Quarkı önemsemeyin. Çünki Quark'da görünüm ayarları default olarak 96 dpi ayarlıdır. Yani resimleri gerçek kalitesiyle göstermez.

(Photoshopta açtığınız dosya kırık gözüküyorsa sorun Corel'dendir. Çalışmanızı Corel'den Eps olarak export edip photoshopta tif olarak açmayı deneyin.)
Bu mesajdan alıntı yap

amasyareklam

Grafiker / Amasya

Alt 05-09-2011 #6
teşekkürederim photoshopta açtığımda yakınlaşsam bile sorun görünmüyor. bir sorum daha olacak hazırladığımız dergide yaklaşık olarak 40adet çift sayfa çalışılmış reklam var yani A3 boyut. bunun montajını yaparken A4 şeklinde 2 ye kesiptemi yapıcam kesme payı ne kadar vericem? karşılıklı sayfalar arasında boşluk çıkarsa yanarım:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap