Dergi Tasarımı

Temel Tasarım İlkeleri - Dergi Tasarımı ...

Dergi Tasarımı

Dergi Tasarımı

Alt 31-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[COLOR="Red"]Dergi tasarımı [/COLOR]yapmak istiyorum bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. hangi programları kullanayım. Şimdiye kadar hep kartvizit,afiş,broşür,kitap kapağı ve benzeri işlerle uğraştım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

suleymanonline isimli Üye şimdilik offline konumundadır

suleymanonline

Webmaster / İstanbul

Alt 31-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kapağı için PhotoShop u tavsiye ederim daha önce denemem olmuştu dergi için ama sadece kapağı tasarladım iç sayfaları için fazla bilgim yok ama indesign diyebilirim zaten insert çalışmaların olmuş galiba daha önce fazla farkı olmuycaktır ama ufak görsellikler olucaktır dergide o kadar.
Bu mesajdan alıntı yap
tristan78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 31-07-2008 #3
adobe indesign/quark express
Bu mesajdan alıntı yap
orangelessons isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orangelessons

Grafiker / İstanbul

Alt 06-08-2008 #4
Peki dergi kapağının boyutları kaç kaç olmalıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
myapici isimli Üye şimdilik offline konumundadır

myapici

Grafiker / İstanbul

Alt 16-08-2008 #5
Photoshop, illustrator kullanıyorum ben. derginin boyutlarıda değişken olabilir.onu iş verenle görüşmen lazım. Dergi tasarımı kosunda tavsiyem ise çift sayfa olarak çalış böylelikle 2 sayfalık tasarımlarda bütünlüğü sağlamış olursun. İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Agalloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Agalloch(30)

Ressam / İstanbul

Alt 16-08-2008 #6
cift kırımlı selefonlu veya normal degişiyo fiyatlar da degişir genelde hamurun gramına göre ve kalitesine göre
Bu mesajdan alıntı yap
ranstyle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ranstyle

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-08-2008 #7
InDesign tabiki..
Bu mesajdan alıntı yap
bymiy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bymiy

Grafiker / Kocaeli

Alt 21-08-2008 #8
Her işin bir programı vardır, bu mantaliteyle işler ve programlar yönlenir. Bu durum Türkiyede her ne kadar böyle olmasada Dergi Tasarımı Neyse ben sana kısaca açıklayayım;

Adobe Photoshop - Bitmap tabanlı resim işleme konusunda eline su dökülemeyen programımız...
Adobe Illustrator - Vektörel işlerimizi hallettiğimiz bir zamanlar freehand adındaki artık desteği olmadığı halde ısrarla ülkemizde kullanılan programın kat ve kat babası (bence)...
Adobe Fireworks - Genelde web işlerinde kullanılan pratik ve hızlı bir vektör-bitmap editor. bence çok eğlenceli bir program...
Adobe InDesign - Dünyada bir çok noktada kullanımı hızla artan bir program olmakla birlikte rakibi quark express kadar sağlam bir program ve asıl amacı senin yapmak istediğin gibi ÇOK SAYFALI TASARIMLAR yapmaktır...
gerisi yalan, endüstri zırvalıkları, "abi ben bununlada yapıyorum çok da güzel oluyor" olmaz kardeşim, Adobe salak mı da bir ton adam çalıştırıp o programları yazdırıyor tonlarca araştırma yapılıyor, olmuyor demekki. bu kadar!
"Abi ben varya; Microsoft Windows XP ile uzaya çıkan adam tanıyorum" bunun gibi birşey diğerleri bilmem anlatabildim mi?
Agresif bir cevap verdiysem bunun sebebi yukarıdaki cümlelerimin içinde aranmalıdır...
Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 26-08-2008 #9
3 yıldır aylık dergi çıkarıyorum. Corel Draw işimi çok rahat görüyor. Tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
cesurmeneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesurmeneli

Grafiker / İzmir

Alt 26-08-2008 #10
editor bir kaç arkadaşım var onlarda indisign, photoshop, corel , quarkpress kullanıyolar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
dergi, tasarımı