Dergi ve gazete için bilinmesi gereken program nedir?

Temel Tasarım İlkeleri - Dergi ve gazete için bilinmesi gereken program nedir? ...

EcreWeb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EcreWeb

Webmaster / Bilecik

Alt 23-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Grafiker arıyorum ama ilanımda aranan niteliklerde birkaç programa birden yer verdim, dergi ve gazete için bilinmesi gereken program nedir? Baskı aşamasına gelinceye kadar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafix99 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafix99

Grafiker / Ankara

Alt 24-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gazete ilanı hazırlamak için Corel, Adobe Illustrator, Freehand, QuarkXpres, Adobe Indesign programlarından birini bilmek gereklidir. Adobe Photoshop programını da resimleri düzenlemek için kullanıldığından bir grafikerin olmazsa olmazıdır. :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
ceyhun12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceyhun12

Grafiker / İstanbul

Alt 07-07-2009 #3
photoshop-freehand bilen biri hayli hayli yeter.ansiklopedi bile basarlın bu elemanla
Bu mesajdan alıntı yap
ibrahim_Esat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ibrahim_Esat(25)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 08-07-2009 #4
ansiklopedi hee Dergi ve gazete için bilinmesi gereken program nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 08-07-2009 #5
gazete ve dergi tasarlamak için en uygun program indesing'tir benim kanatimce ve resimleri düzenlemek içinde photoshop tabi
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 08-07-2009 #6
daha önce arkadaşların söylediği corel, illustrator, photoshop gibi programları unutun!
tamami ile yalnış yönlendirme bunlar.

magazin-gazete yapacaksanız.
yai çok sayfalı süreli-a periodik yayın yapacaksanız

geleneksel olan Quark-Xpress
ya da benim daha çok tercih ettiğim Indesign

programlarını kullanacaksınız...

Photoshop destekleyici bi program olarak yer alır söz konusu gazete veya dergiyse. Eğer tercihniiz indesign olursa zaten Creative suit standart alacak ve diğer programlara da sahip olacaksınız. (Freehand ve corel hariç)

"ama vereceğiniz ilan indesign ya da quark bilen, dergicilik ve süreli yayınlarda deneyimli" şeklinde olmalı.

illaki Macintosh kullanacaksınız. Ve illaki en az 22" bi monitör takacaksınız.

evet başta paranız gidecek ama kafanız hiç ağrımayacak.

bunun dışında yineliyorum Corel, illustrator, freehand ile dergi yaparım diyen arkadaşlardan uzak durun. zira 4 forma işi 4-6 saate dizmek/montajlamak varken 4 haftada dizmeyi hiç bi iş veren istemeyecektir.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap