Ders 1 : Flash Nedir? (Flash Dersleri)

Flash - Ders 1 : Flash Nedir? (Flash Dersleri) ...

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 26-05-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ders 1: Flash Nedir?

Flash programını hepiniz mutlaka duymuş yada yapılan çalışmalarını görmüşsünüzdür ki bu yazıyı okuyorsunuz. Ben yinede bu konu hakkında hiçbir şey bilmeyen arkadaşları da düşünerek temelden başlayarak Flash programını anlatacağım ve örnek derslerle bu konuyu takip eden herkesin Flash programından yararlanarak kendilerine daha aktif bir tasarım oluşturmalarını sağlayacağım.

Öncelikle Flash nedir; web sitelerinden bilgisayar tabanlı eğitim modüllerine kadar geniş bir yelpazede üretim yapmanıza imkân sağlayan bir programdır.Vektorel tabanlı olan flash programı ayrıca Flash Lite Player sağyesinde mobil cihazlarda çalışacak uygulamaların geliştirilmesinde de kullanılabilir.

Her şeyden önce Flash oldukça esnek ve genişletilebilir bir tasarım aracıdır. Fakat bu programı tamamen sizin istediğiniz şeyleri yapacak şekilde geliştirebilir siniz. İhtiyacınız olan eklentiler (extension) bir başkası tarafından daha önce yazılmışsa bunu daha sonrada yükleyebilirsiniz.*

*eklentiler için Adobe’ nin resmi sitesinden ücretli yada ücretsiz eklentileri indirebilirsiniz.

Flash Dersleri:
Macromedia Flash 8 Klavye kısayolları

Macromedia Flash 8 (Ders 1)

Macromedia Flash 8 (Ders 2)

Macromedia Flash 8 (Ders 3)

Macromedia Flash 8 (Ders 4)

Macromedia Flash 8 (Ders 5)

Macromedia Flash 8 (Ders 6)

Ses ve Video Eklemek (Ders 7)

Bileşenlerle Form Oluşturmak (Ders Ders 1 : Flash Nedir? (Flash Dersleri)

ActionScript'in Temelleri (Ders 9)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafik türk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafik türk

Bilg. Teknikeri / Manisa

Alt 12-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tşkkr..........
Bu mesajdan alıntı yap
mum_alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mum_alevi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-02-2009 #3
Flash öğrenmek isteyen arkadaşlara; sabırlı olmalarını, yaratıcılığını zorlamalarını ve aklına takılan hemen herşeyi araştırmalarını öneriyorum. Action script kodlarını her zaman ikinci planda tutmaya çalışın. Flash'ın mantığını kavramadan kod kısmına girerseniz işin içinden çıkamazsınız...
Bu mesajdan alıntı yap
ronal39 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ronal39

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 18-03-2009 #4
çok teşekürler, 1-2 senedir photoshop kullanıyorum flash' ıda bugünden itibaren anlamaya ve kavramaya çalışıcam lise son sınıf öğrencisiyim grafik tasarım bölümünü seçicem ünivde buna da öğrenmem yararlı olcaktır benim açımtan.
Bu mesajdan alıntı yap
hvyc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hvyc

Eğitimci / Kayseri

Alt 29-03-2009 #5
ben bu proğramla bilgi yarışmaları testler hazırlamak istiyorum .Yapabilirmiyim
Bu mesajdan alıntı yap
cannurbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cannurbey(25)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 30-03-2009 #6
eğer veri tabanından okutacaksan, action script - xml ve php, asp, aspx vs. gibi bir dil bilmen gerekir yok ben sabit yapacağım dersen içerisinden actionscript ile bile yapabilirsin. öğreneceksen actionscript 3.0 ile başla ama ben de kitap olmadığı için actionscript 2.0'ı bırakamayacağım Ders 1 : Flash Nedir? (Flash Dersleri) zaten grafikerler.net'tekilerin işi grafikleri oluşturmak bizimse o grafikleri kullanabileceğimiz kodları yazmak ama tabi ikiside çok zor ve emek isteyen meslek, mesela kod yazıyorsanız; matematikten de öte çok iyi bir mantığınız olmalı tabi mat. fiz. gibi derslerinizinde iyi olması şart. mesela geometri gibi ve ingilizce Ders 1 : Flash Nedir? (Flash Dersleri) ama grafikçilik daha ayrı onun için hayal gücü gerekiyor ve bu pek bulunan bi yetenek değil :] sanıyorum ki bende yok Ders 1 : Flash Nedir? (Flash Dersleri) iyi günler kolay gelsin. ve evet flash ile her şeyi yapmak mümkün...
Bu mesajdan alıntı yap
yavuz94 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yavuz94

Öğrenci (Diğer) / Tekirdağ

Alt 04-05-2009 #7
Bir şey soracağım.
Televizyonda gördüğümüz reklamlar bu programla mı hazırlanıyor?
Eğer öyleyse sanırım benim gibireklamcı olmak isteyen arkadaşların photoshop u öğrenmeleri daha yararı olacak.[Tabii ki sadece ps değil]
Bu mesajdan alıntı yap
Bay.KLANSIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bay.KLANSIZ

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2009 #8
Reklamcılık ayrı bir daldır tabiki photoshop ta kullanılıyor ama 3d max gibi animasyon programlarıda kullanılır..
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2009 #9
Teşekkürler Volkan Abi Çok Faydalı Bir Paylaşım GerçektenDers 1 : Flash Nedir? (Flash Dersleri)
Bu mesajdan alıntı yap
hafız isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hafız

Hiç Biri / Konya

Alt 26-08-2009 #10
reklamlar genelde after efect ile yapılıyo
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ders, egitim modulleri, extension, flash, flash nedir, nedir