Ders: İllustrator'de damga yapmak

Illustrator Dersleri - Ders: İllustrator'de damga yapmak Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Bu derste illustratorde damga yapmayı öğreneceğiz. Öncelikle elipse tool ile damgamızı oluşturacak çerçeveyi çiziyoruz. Çizdikten sonra window menüsünden brush libraries>artistic>Artistic_ChalkCharcoalPencil seçeneğini seçip Damgamıza uygun çerçeveyi işaretliyoruz. ...

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 27-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Bu derste illustratorde damga yapmayı öğreneceğiz.

Öncelikle elipse tool ile damgamızı oluşturacak çerçeveyi çiziyoruz.

Çizdikten sonra window menüsünden
brush libraries>artistic>Artistic_ChalkCharcoalPencil seçeneğini seçip

Damgamıza uygun çerçeveyi işaretliyoruz.

Çerçevemizi seçtikten sonra object menüsünden tronsform>move yi seçip (horizontal ve vertical ayarları 0 olacak) copy deyip damgamızdan bir kopya daha alıyoruz.

İkinci kopya aldığmız çerçeveyi işaretleyip window menüsünden transformu seçiyoruz

ve sonra ilk yaptığımız çerçevenin içine isteğe göre kopyaladığımız çerçeveyi küçültüyoruz.

Damgamız tammlandı. Son olarak da için yazı yazmak için iki çerve arasına denk gelecek şekilde elipse tool ile bir çerçeve daha çizip Type on a Path Tool seçip içine yazımızı yazıyoruz.

Ve sonuç böyle.

Bir dahaki derste buluşmak üzere herkese kolay gelsin. Ders: İllustrator'de damga yapmak

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok güzel, bunu deneyeceğim.Ders: İllustrator'de damga yapmak Teşekkürler martin.:artipuan:
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 28-05-2010 #3
Çok güzel, bunu deneyeceğim.Ders: İllustrator'de damga yapmak Teşekkürler martin.:artipuan:
Rica ederim Özgül, yorumun için ben teşekkür ederim, iyi dersler. Ders: İllustrator'de damga yapmak
Bu mesajdan alıntı yap
ThLsT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThLsT

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 29-05-2010 #4
Anlatım için çok teşekkürler.
Kullandığın fontun adını söyleyebilirmisin acaba?
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 31-05-2010 #5
Anlatım için çok teşekkürler.
Kullandığın fontun adını söyleyebilirmisin acaba?
Ben teşekkür ederim. Fontun ismi Stencile.
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 12-06-2010 #6
Emeğine sağlık abicim. Anlatım için teşekkürler. Ders: İllustrator'de damga yapmak

Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmakDers: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 12-06-2010 #7
Emeğine sağlık abicim. Anlatım için teşekkürler. Ders: İllustrator'de damga yapmak

Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmakDers: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak___Vızzzzz___Ders: İllustrator'de damga yapmak
Yorumun için ben teşekkür ederim musti. Ders: İllustrator'de damga yapmak
Bu mesajdan alıntı yap
mango1903 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mango1903

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 22-07-2010 #8
Teşekkürler paylaşım güzel...
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-07-2010 #9
Teşekkürler paylaşım güzel...
Ben teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
butterfly€ffect isimli Üye şimdilik offline konumundadır

butterfly€ffect(28)

Öğrenci (Grafik) / Kütahya

Alt 07-01-2011 #10
küçük bi ayrıntı gibi görünebilir ama bazen bu takıldığımız küçük ayrıntılar yüzünden saatlermiz gidebilir (bilmeyenler için) onun içinnn, teşekkürlerr paylaşımınız için Ders: İllustrator'de damga yapmak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları