Dershane Afişi Çalışması

Afiş Tasarımı - Dershane Afişi Çalışması ...

Dershane Afişi Çalışması
selmanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Dershane Afişi Çalışması

Alt 13-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Çalıştığım dershanenin bir kampanyası için yaptığım afiş çalışması. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

*Not: Dershane logosu bana ait değildir.

Dershane Afişi Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

turkejderi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turkejderi

Webmaster / Adana

Alt 13-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazılar sönük kalmış sanki.Yoksa gerisi güzel
Bu mesajdan alıntı yap
sare isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sare

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 14-01-2010 #3
Çağdaş olimpiyat dersanesi afişinin altında neden sınav ve final dershanelerinin logoları var? Onlar sponsor mu? Bildiğim kadarıyla en azından sınav ve final dershaneleri birbirinden çok bağımsız dershaler çağdaş olimpiyatla birinin alakası olsa bile diğerinin olmaz. Kaldı ki bir dershanenin afişinde diğer dershanenin reklamıda yapılmaz sanırım.Hepsi ortak bir sınav yapsa dahi neden onlar altta çağdaş olimpiyat dershanesi o kadar üstte ve en çok göze çarpan olsun anlayamadım benDershane Afişi Çalışması Bir de renkli uçlu kalemler kullanılması sanki bir resim kursu afişi gibi göstermiş, en azından ben öyle algıladım. Bizim için herbiriniz ayrı bir renksiniz mantığıyla mı yaklaşıldı diye de düşündüm ama yine de ilk bakışta resim kursu afişi gibi. elinize sağlık,iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 14-01-2010 #4
Tasarım hoşuma gitti.

Çağdaş olimpiyat dersanesi afişinin altında neden sınav ve final dershanelerinin logoları var? Onlar sponsor mu? Bildiğim kadarıyla en azından sınav ve final dershaneleri birbirinden çok bağımsız dershaler çağdaş olimpiyatla birinin alakası olsa bile diğerinin olmaz. Kaldı ki bir dershanenin afişinde diğer dershanenin reklamıda yapılmaz sanırım.Hepsi ortak bir sınav yapsa dahi neden onlar altta çağdaş olimpiyat dershanesi o kadar üstte ve en çok göze çarpan olsun anlayamadım benDershane Afişi Çalışması Bir de renkli uçlu kalemler kullanılması sanki bir resim kursu afişi gibi göstermiş, en azından ben öyle algıladım. Bizim için herbiriniz ayrı bir renksiniz mantığıyla mı yaklaşıldı diye de düşündüm ama yine de ilk bakışta resim kursu afişi gibi. elinize sağlık,iyi çalışmalar..
Ancak yukardaki yoruma katılmamak mümkün değil.
Bu mesajdan alıntı yap

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 14-01-2010 #5
Şöyle izah ediyim. Malesef çalışmayı incelemeden körü körüne yorum yaptığınız okadar belli ki üzerine tıklayıp büyük halini inceleseydiniz orada Sınav YAYINLARI ve Final YAYINLARI yazdığını görüp böyle bir yorum yapmazdınız. Yayın, bir dershanenin reklamında en güçlü silahlardan biridir. Sınav ve final yayınları ise Türkiye'de kalitesiyle isim yapmış yayınlardır. Bu sebeple afişte de derhane olarak kullandığımız yayınlara yer verdim.

Arka plandaki resme gelince. Size resim kursunu andırmış olabilir. Bu konuda bişey yapamam. Ancak afişi bir bütün olarak algılayıp sloganla resmi bir arada düşünürseniz düğüm çözülür. Sloganda (ki kendim buldum) başkalarının gözünde aynı olmaktan bahsediyo. Kalemlerin dışına bakarsanız hepsi siyah-beyazdır. Yani dışardan aynı görünür. Devamında ise "Ama bizim için özelsiniz" diyo. yani içlerine baktığınız zaman her birinin farklı renkte olduğunu görüyosunuz. sonuç olarak burada kalemler öğrencileri temsil ediyo. Ve her bir öğrencinin ayrı bir renk, ayrı bir kişilik yani özel olduğu, bizim de buna önem verdiğimiz vurgulanıyo.

Daha fazla açıklamaya gerek yok sanırım. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

sare

Alt 14-01-2010 #6
Şöyle izah ediyim. Malesef çalışmayı incelemeden körü körüne yorum yaptığınız okadar belli ki üzerine tıklayıp büyük halini inceleseydiniz orada Sınav YAYINLARI ve Final YAYINLARI yazdığını görüp böyle bir yorum yapmazdınız. Yayın, bir dershanenin reklamında en güçlü silahlardan biridir. Sınav ve final yayınları ise Türkiye'de kalitesiyle isim yapmış yayınlardır. Bu sebeple afişte de derhane olarak kullandığımız yayınlara yer verdim.

Arka plandaki resme gelince. Size resim kursunu andırmış olabilir. Bu konuda bişey yapamam. Ancak afişi bir bütün olarak algılayıp sloganla resmi bir arada düşünürseniz düğüm çözülür. Sloganda (ki kendim buldum) başkalarının gözünde aynı olmaktan bahsediyo. Kalemlerin dışına bakarsanız hepsi siyah-beyazdır. Yani dışardan aynı görünür. Devamında ise "Ama bizim için özelsiniz" diyo. yani içlerine baktığınız zaman her birinin farklı renkte olduğunu görüyosunuz. sonuç olarak burada kalemler öğrencileri temsil ediyo. Ve her bir öğrencinin ayrı bir renk, ayrı bir kişilik yani özel olduğu, bizim de buna önem verdiğimiz vurgulanıyo.

Siz de yaptığım yorumu iyi algılamalısınız bence en azından çalışmalısınız buna. Ben de kalemlerin kullanılış biçimini buna yordum zaten orayı okuyamamışsınız sanırım yinede ilk bakışta resim kursunu andırıyor dedimDershane Afişi Çalışması bu benim fikrim ayrıca, kaldı ki buraya bir çalışma koyuyorsanız herkesin fikrine yorumuna,eleştirisine açık olmalısınız. İkinci konuda final ve sınav yayınlarıDershane Afişi Çalışması üstüne tıklayarak baktım çalışmanıza ilk baktığımda da şimdi de. Affınıza sığınarak şu konuya bende bir açıklık getireyimDershane Afişi Çalışması Dediğiniz gibi kullanılan kaynaklar bir dershanenin en büyük silahıdır ilk defa duyuyorum ki bir dershane başka bir dershanenin yayınlarını kullansın. Dershane yıllarımı hatırıma getirdim de dershanemin kendi yayınları vardı kitaplarıda testleri de kendine özgüydü, bizler yine de final sınav yayınlarını alır çözerdik dediğiniz gibi TR nin en büyük yayınları olduğu için ama dershanemiz tutupta vermezdi. Bu bir dershane için kötü bişey bence başka bir dershanenin üstünlüğünü kabul etmek ki dershane demek soru demek sınav sorularını en çok yakalayan dershane başarılı sayılır yanılıyor muyum? Tasarımın çok dışına çıktı konu ama b böyledir bence yadırgamam da çok normal. Afişinizi çok doğru algılamışım ayrıca. emeğinize sağlık yine de...
Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 14-01-2010 #7

Bence çalışmanızın yorumlanmasına sevinmeli ve insanları körü körüne yorum yapmak ile suçlamamalısınız. Bana göre arkadaşlar gayt iyimser yaklaşmışlar. Ben o kadar iyimser değilim mesela. Tamam anlatmak istediklerinizle uyumlu olabilir arka plan resmi ama afişi çok sönük göstermiş. Dikkat çekmiyor canlı renkler çoğunlukta olmadığı için. Onlar da bunu ifade etmeye çalışıyor. Şu kaynak olayına gelecek olursak:

Güçlü ve köklü dershaneler başkalarının kaynaklarını kullanmaz, hatta bizzat kendi kaynaklarının kaliteli olması ile övünürler. Siz ise bunun bir avantaj olduğunu söylüyorsunuz. O zaman neden direk Final Dershanesi veya Sınav Dershanesine gitmesin de size gelsin ki. Bence bu reklam hatasıdır. Regal' in Vestel' in bir yan ürünü olduğunu herkes biliyor. Ama reklamında "Biz Vestel gibi köklü bir şirketin teknolojisini kullanıyoruz" diyorlar mı?

Ayrıca font seçimine değinişmemiş sanırım. O kadar hatalı ki. Sıradan ve bilindik fontlar. Uzun lafın kısası kızsanız da, beğenmeseniz de burada çalışmanızı yayınladıysanız bu tip eleştirilere açık olmalı ve bu eleştiriler ışığında kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız.
Bu mesajdan alıntı yap

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 15-01-2010 #8
Genel bir cevap vericem.

Birincisi "suçlamak" kelimesi biraz ağır. Çünkü benim burda kimseyi suçlamaya veya kırmaya niyetim yoktur. Eğer bundan dolayı sare'yi kırdıysam tekrar tekrar özür dilerim. Diğer çalışmalarımı incelerseniz eleştirilere yeterince açık olduğumu görürsünğz. Benim tahammül edemediğim konu ise buraya konulan çalışmaya şöyle üstünkörü bakıp da yapılan yorumlardır. Bu konuda da en fazla sitem ederim.

Font konusunda dreamsantana gerçekten haklısın. Bunun üzerinde fala durmadım. Arka planın daha renkli olmasına gelince. Bu halde bile resim kursu afişine benzetilebiliyor. Bir de o kalemleri renkli kullansaydım ne olurdu acaba?

Kaynak konusuna gelince evet eskiden dershane sayısı azdı ve her birinin kendi yayınları vardı. Ancak bu günlerde dershanelere dikkat ederseniz her biri birden fazla yayın kullanıyor. Bunun bir tanesi kendi yayınları diğerleri ise haliyle başka yayınlar olabiliyor. Bizim dershanemiz ise bir ilçede ve yeni açılmış bir dershane. Bu sebeple kendi yayını olmaması gayet normal. Artık dershaneler de eskisi gibi değil Dershane Afişi Çalışması

Yorumlar için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

sare

Alt 16-01-2010 #9
Genel bir cevap vericem.

Birincisi "suçlamak" kelimesi biraz ağır. Çünkü benim burda kimseyi suçlamaya veya kırmaya niyetim yoktur. Eğer bundan dolayı sare'yi kırdıysam tekrar tekrar özür dilerim. Diğer çalışmalarımı incelerseniz eleştirilere yeterince açık olduğumu görürsünğz. Benim tahammül edemediğim konu ise buraya konulan çalışmaya şöyle üstünkörü bakıp da yapılan yorumlardır. Bu konuda da en fazla sitem ederim.

Font konusunda dreamsantana gerçekten haklısın. Bunun üzerinde fala durmadım. Arka planın daha renkli olmasına gelince. Bu halde bile resim kursu afişine benzetilebiliyor. Bir de o kalemleri renkli kullansaydım ne olurdu acaba?

Kaynak konusuna gelince evet eskiden dershane sayısı azdı ve her birinin kendi yayınları vardı. Ancak bu günlerde dershanelere dikkat ederseniz her biri birden fazla yayın kullanıyor. Bunun bir tanesi kendi yayınları diğerleri ise haliyle başka yayınlar olabiliyor. Bizim dershanemiz ise bir ilçede ve yeni açılmış bir dershane. Bu sebeple kendi yayını olmaması gayet normal. Artık dershaneler de eskisi gibi değil Dershane Afişi Çalışması

Yorumlar için teşekkürler.
Kırılmadım. Ama üşenmedim araştırdım en azından bulunduğum ile göre hala dershaneler kaynak olarak bir başka dershanenin kaynaklarını önermiyormuşDershane Afişi Çalışması en azından benim bulunduğum yere göre böyle. yanılıyorsam özür dileyecektim çalışmanızı tkrar tekrar inceledim yine aynı kanaatteyim. bu benim fikrim bana göre doğru, size göre yanlış. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 16-01-2010 #10
Kırılmadım. Ama üşenmedim araştırdım en azından bulunduğum ile göre hala dershaneler kaynak olarak bir başka dershanenin kaynaklarını önermiyormuşDershane Afişi Çalışması en azından benim bulunduğum yere göre böyle. yanılıyorsam özür dileyecektim çalışmanızı tkrar tekrar inceledim yine aynı kanaatteyim. bu benim fikrim bana göre doğru, size göre yanlış. iyi çalışmalar.
Fikirlerinize saygı duyuyorum. Ancak ben bizzat bu sektörün içindeyim. Bu arada çalışmama bu kadar vakit ayırdığınız için tekrar teşekkürler. Dershane Afişi Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları