Dershane Tasarımı 2 Serhat Dershaneleri

Afiş Tasarımı - Dershane Tasarımı 2 Serhat Dershaneleri ...

vonwien isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vonwien

Eğitimci / Ankara

Alt 04-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar öneki tasarımlarıma yapmış olduğunuz değerli yorumlar için teşekkür ederim. Bikaç arkadaşın densiz yorumu dışında bana çok yararınız olduğuna inanıyorum. Göremediğim noktaları farketmemi sağladınız. Bu açık hava çalışması için de yorumlarınız bekliyorum.
Dershane Tasarımı 2 Serhat Dershaneleri1:

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

oneturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oneturk

Sanat Yn. / Ankara

Alt 04-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bence sloganla resim uymuş, ama eksik bişeyler var sanki...
Bu mesajdan alıntı yap
Barış Akgün isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Barış Akgün

Grafiker / İstanbul

Alt 04-10-2009 #3
on plana bır fıgur cıkmıs ama arka figurler ondan farklı bır pozısyonda dgıller yanı rahatlar kol kola gırmısler vs vs bunlar bana alakasız geldı arka resım hazır oldugundan degıstırme durus degıstırme ımkanın yok farklı bıseyler denemenı onerırım. kolay gelsın
Bu mesajdan alıntı yap
Güneşş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Güneşş

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 04-10-2009 #4
Font.Dıkkat edılmelı..Genel''G'' buyuk yazılmalı,kültür,yetenek,eğitim... o sırayı ya komple büyük yazılmalı yada baş harfleri büyütmelisin...Çünkü Serhat'lıyız ''a da (serhat) yerın logosunu koysan daha hoş durur bence.
Bu mesajdan alıntı yap

vonwien

Eğitimci / Ankara

Alt 08-10-2009 #5
on plana bır fıgur cıkmıs ama arka figurler ondan farklı bır pozısyonda dgıller yanı rahatlar kol kola gırmısler vs vs bunlar bana alakasız geldı arka resım hazır oldugundan degıstırme durus degıstırme ımkanın yok farklı bıseyler denemenı onerırım. kolay gelsın
aslında bizim yapmak istediğimizde buydu. Sadece ön plandaki figür değil tamamındaki rahatlığı kullanmak istedik çünkü bir takım çalışması izlenimi yaratmak istedik. yorumunuz için teşekkür ederim, edebiyle yorum yapan insan sayısı azalıyor, nezaketinizden dolayı teşekkür ediyorum ayrıca.
Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 09-10-2009 #6
Öncelikle beğendiğimi ifade etmek isterim. Ama yukarıdaki dizgiden şöyle bir sonuç çıkabilir, genel kültür ve genel yetenek neyse de eğitim bilimlerinde lideriz. Bence hepsi aynı şekilde yapılır ve yazılırsa bu yanılgının önüne geçilebilir. Arka fon ve yazı renklerinin farklı olması ile birbirinden ayrılmış. Bir de alt kısımdaki adres ve telefon numarası çok büyük bir font ike yazılmış. Sanki orayı doldurmaya çalışmışsın gibi geldi bana. Afişlerde adres ve numara daha küçük yazılır.

Şunu da unutmamak gerekir. Örneğin ben bir afiş hazırlayacağım zaman buna artık söylenecek bir eksik bırakmadım diyorum ve burada paylaşıyorum. Sonra bakıyorum neler neler yazılmış. Sonra çok acımasızca yorum yazanlara özel mesaj yazarak nedenini soruyorum. Çoğu zaman kusura bakma, aceleye geldi gibi cevaplar alıyorum. Hata bulunkak istendiği zaman illaki birşeyler bulunabilir. Benim yazdıklarımı da bu şekilde anlamanı dilerim.

Çalışmalarınızda başarılar. Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 09-10-2009 #7
kullanılan görsel simgesel tabikide, ama ilk gördüğümde aklımdan "eğitimlisiniz kültürlüsünüz ama üzerinize bişey giymemişsiniz" demek geldi... ayrıca iletişim bilgileri vermek yasak bildiğim kadarıyla... klasik bir dershane kitabı, diyecek pek bişey yok, ama grafiker olmayan biri için güzel bence.
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 09-10-2009 #8
yeşil ve koyu yeşil renkleri sevmedim...kırmızı ile çok zıtlaşmışlar...ondan bir eksiklik var gibi duruyor..çünkü tasarım tek bir afiş olamamış..bence yeşil ve koyu yeşili lacivert ve gri ile değiştir bir de öyle gör...tahminim daha çok seveceğin...telefon numaraları dreamsantana'nın dediği gibi çok büyük..birde KPSS fontun sıradan kalmış gibi...genel olarak beğendim...ellerinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap

vonwien

Eğitimci / Ankara

Alt 12-10-2009 #9
Öncelikle beğendiğimi ifade etmek isterim. Ama yukarıdaki dizgiden şöyle bir sonuç çıkabilir, genel kültür ve genel yetenek neyse de eğitim bilimlerinde lideriz. Bence hepsi aynı şekilde yapılır ve yazılırsa bu yanılgının önüne geçilebilir. Arka fon ve yazı renklerinin farklı olması ile birbirinden ayrılmış. Bir de alt kısımdaki adres ve telefon numarası çok büyük bir font ike yazılmış. Sanki orayı doldurmaya çalışmışsın gibi geldi bana. Afişlerde adres ve numara daha küçük yazılır.

Şunu da unutmamak gerekir. Örneğin ben bir afiş hazırlayacağım zaman buna artık söylenecek bir eksik bırakmadım diyorum ve burada paylaşıyorum. Sonra bakıyorum neler neler yazılmış. Sonra çok acımasızca yorum yazanlara özel mesaj yazarak nedenini soruyorum. Çoğu zaman kusura bakma, aceleye geldi gibi cevaplar alıyorum. Hata bulunkak istendiği zaman illaki birşeyler bulunabilir. Benim yazdıklarımı da bu şekilde anlamanı dilerim.

Çalışmalarınızda başarılar. Kolay gelsin...
yorumunuz için teşekkür ederim, fakat genel kültür genel yetenk ön plana çıkartılmak istendi, müşteri tarafından. keza adres ve logoda aynen. malum orta anadoludayız ve bir eğitim kurumuyla çalışıyoruz. bu zaten müşteri yönlendirmesinde yapılmış bişey.

yorumlarla ilgili olarak ise, ben grafiker değilim ve sadece bişeyler öğrenemeye çalışıyorum sizler sayesinde. ama benim bile o kadar absürt bulduğum çalışmalara hiç beklemediğim kişilerden öyle enteresan yorumlar gelirken , grafiker olmayan birisinin yaptığı çalışmalara bu kadar büyük yıkıcı tepkileri anlamıyorum.

herneyse teşekkürler....
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dershane, reklam afis, tasarım corel

« trafik | Yardım »