Desen Tasarım Hakkında

Deneme Çalışmalar - Desen Tasarım Hakkında ...

Desen Tasarım Hakkında
Elifsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Desen Tasarım Hakkında

Alt 23-12-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar. Kumaşların üzerine uygulanan desen tasarımlarıyla ilgili nasıl bir yol izlemem gerek bilginiz var mı acaba? Çiçek desenleriyle ilgili daha çok çalışma yapmayı düşünüyorum. İllustrator'de pattern olarak çizip JPEG olarak kaydetsem bu yeterli olur mu acaba? Bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tolgahan038 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tolgahan038

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 23-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
desenlerin tekrarlı kullanımları için paterni tercih edebilirsin evet ama, jpeg olarak neden kaydedeceksin anlamadim, vektörel çalışmalarda her zaman iyi sonuç alırsın
Bu mesajdan alıntı yap
Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 23-12-2013 #3
Arkadaşlar. Kumaşların üzerine uygulanan desen tasarımlarıyla ilgili nasıl bir yol izlemem gerek bilginiz var mı acaba? Çiçek desenleriyle ilgili daha çok çalışma yapmayı düşünüyorum. İllustrator'de pattern olarak çizip JPEG olarak kaydetsem bu yeterli olur mu acaba? Bilgilendirirseniz memnun olurum. Teşekkürler.
İlgili konu:

TEMEL DESEN TASARIM İPUÇLARI. RESİMLİ ANLATIM - Photoshop Dersleri
Bu mesajdan alıntı yap

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 23-12-2013 #4
Bu mesajdan alıntı yap

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 23-12-2013 #5
desenlerin tekrarlı kullanımları için paterni tercih edebilirsin evet ama, jpeg olarak neden kaydedeceksin anlamadim, vektörel çalışmalarda her zaman iyi sonuç alırsın
Ben şuan eğitim gördüğümden dolayı kendimi de geliştirmek adına hemde bir tanıdığımıza yardımcı olmak için kumaş ithalatı yapan firma sahibine görmesi için JPEG olarak göndereceğim. Normalde desen tasarımlarını dışarıdan alıp kumaşçıda işletiyorlarmış çünkü
Bu mesajdan alıntı yap
tolgahan038 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tolgahan038

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 23-12-2013 #6
uygulamayı o şekilde yapıyorsun diye algıladım, tabiki jpeg olabilir, yalnız şunu alışkanlık haline getirmelisin, işlerini kim olursa olsun gönderirken düşük çözünürlükte gönder, emeğine yazık olur Desen Tasarım Hakkında
Bu mesajdan alıntı yap

Elifsel

Grafiker / İstanbul

Alt 23-12-2013 #7
Teşekkürler haklısınız Desen Tasarım Hakkında
Bu mesajdan alıntı yap