desen yapı mı?

Corel Draw - desen yapı mı? ...

desen yapı mı?
Portoloz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Portoloz

Grafiker / Ankara

desen yapı mı?

Alt 22-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar sanırım çok soru soruyorum ama :s bunlara ihtiyacm var Desen çizmem gerek çizgisel olarak bunu polyline tool ile çiziyorum sonra tekrar üstünden shape tool ile düzeltiyorum . Sizce daha iyi ve daha kolay yolu var mı? desen yapı mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

infoask isimli Üye şimdilik offline konumundadır

infoask

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 23-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
forum da Kasta nick ini kullanan bir arkadaş

bunu alıntı yaparak anlatmıştı

o konuyu bulursan işine yarar
Bu mesajdan alıntı yap
kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Alt 23-08-2008 #3
desen yapı mı?
desen yapı mı?
desen yapı mı?
desen yapı mı?
desen yapı mı?
Malum her grafiker zamanla kendini tarzını oluşturuyor.Ben kavisli hatların yer aldığı desenlerin çiziminde genellikle Bezier tool aracını kullanıyorum.
Öncelikle çizimini yapacağım görseli çalışmama import ediyoru.Görselin rengine tezat olacak ve oluşturduğum çizimi rahat görebilmek için stroke rengimi ve kalınlığını ayarlıyorum.Toolboxdan bezier aracını alarak görsel üzerinde sadece duraklama noktalarını tıklamak suretile belirliyorum.Böylece keskin düz hatlardan oluşan bir şekil yaratmış oluyorum.
Hemen ardından shape tool aracına çift tıklayarak yüm noktaları seçili hale getirip prpperty bardan CONVER TO LINE TO CURVE butonuna tıklıyorum.Tekrar shape aracını kullanarak iki nokta arasında ki yaya ;noktalara tıklamak sureti ile oluşan terazi kollarına müdahale ederek çizimi görsele uyarlamaya çalışıyorum.
Çok daha pratik ve kolay.Özellikle kavisli çalışmalar da oldukça iyi sonuçlar alınıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
nginus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nginus

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 25-08-2008 #4
daha basit yollar var.mesela kasapcarlos adlı arkadaşın yapmaya çalıştığı deseni trace kullanarak hiç uğraşmadan yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
konyaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

konyaa

Hiç Biri / Konya

Alt 13-07-2011 #5
o nasıl olcak ozaman onu tarif edebilirmisiniz desen yapı mı?
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 17-07-2011 #6
o nasıl olcak ozaman onu tarif edebilirmisiniz desen yapı mı?
fotoğrafı seçiyorsun ,seçiliyken zaten üstteki menüde trace bitmap yazan bir yer oluyor ona tıklıyorsun farklı seçenekler ve ayarlarda veriyor artık en uygununu yap boz ile kendin bulabilirsin
birde bu konu ile ilgili zaten anlatılan dersler forumda var. ta 2008 deki konuyu hortlatmana gerek yoktu:wink:
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 23-07-2011 #7
bencede, denizbahtiyar 'ında belirttiği gibi;
3 sene önceki konuyu tekrar gündeme taşımak konu çokluğundan öteye gitmez.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
desen, yapı