deseni yuvarlak etrafına sarmak(acil please)

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - deseni yuvarlak etrafına sarmak(acil please) ...

kubrakoyn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kubrakoyn

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

düz serit içerisinde desenim var, ben aynı deseni yuvarlak serit etrafına sarmak istiyorum. powerclip yuvarlak içine düz cekilde koyuyor,ben yuvarlagın dıs cizgisine sarmak istiyorum.yardım edebilirmisiniz??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yaka gibi bir şey için kullanacaksın anladığım kadarıyla. Peki desenin bütün mü yoksa parça parça tekrar mı ediyor?
Bu mesajdan alıntı yap
M.gebes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

M.gebes(25)

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 29-12-2009 #3
Deseni Yada Resimi Seç Sonra - Effects - power Clip - Place İnside Container De Olur
Bu mesajdan alıntı yap
kubrakoyn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kubrakoyn

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2009 #4
desen parca parca tekrar ediyor.(yani iki sekli cntr+d yaparak serit boyunca uzattım)bordur gibi düşünün.bunu yuvarlagın etrafında cevirmek istiyorum nasıl yapabilirim? power clip yuvarlagın içine atıyor fotografı cerceve içine almak gibi. benim istedigim iki objeyi birbirine sardırmak???
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 30-12-2009 #5
konu ile ilgili ders sitemizde mevcut coreldraw dersleri başlığı altında arama yapabilirsiniz kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
bw_ajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bw_ajans

Grafiker / Antalya

Alt 30-12-2009 #6
ctrl+d yapıp sıralı bir şekilde çoğalttığın şekilden 2 tane yap sonra bunu yukarıdan aşağıya simetri şekilde belirli bi aralıkla gurupla. gurupladığın iki şekli çizeceğin bi elipse sonra elipse ortaladığın guruplu şekli çift tıklayıp döndürecek pozisyona getir. istediğin mesefaye çoğaltarak bırak.sonrasında ctrl+d yap elipsin etrafında yuvarlak bi şekilde çoğalmış olacak. elipsin etrafında ilk çoğaltırken ctrl tuşuna basılı tut. orantılı bi şekildee çoğaltır. en son elipsin etrafındakii yuvarlak çoğalmış şekli duruma göre power clip yapabilirsin... inşallahh sorunu anlamışş ve yardımcı olabilmişimdir...
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-12-2009 #7
bw_ajans güzel anlatmış. Ek olarak; döndürdüğün nesnelerin tabanlarının da oval olmasını istiyorsan ,ki bordur dediğine göre oval olmak zorunda, shape tool ile ovalliğini ayarlayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
sinsi-34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinsi-34

Grafiker / İstanbul

Alt 30-12-2009 #8
resim ekleseydin yardımcı olurduk ...
Bu mesajdan alıntı yap