in design cs5 yanyana sayfaları baskı numarasına göre hizalama.Yardım !

InDesign - in design cs5 yanyana sayfaları baskı numarasına göre hizalama.Yardım ! ...

ramon33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ramon33

Yrd. Grafiker / Mersin

ünlem

Alt 06-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Hayırlı bayramlar öncelikle herkese.İllustratorde tasarladığım 8 ,16 sayfa broşürlardan sonra bir dergi işi aldım ve haliyle sayfa sayısı birden 100 ve üzerine çıktı.Bir kaç arkadaşım en rahat in design da tasarım yapabileceğimi söyledi.

in design ı açıp kaç sayfa olacağını belirleyip açtığım zaman sayfa dizilişlerinde bir terslik hissettim yani yan yana bakan bir 16 sayfalık broşürde ilk 2 sayfa
(16-1), (2-15) diye gitmesini beklerken normal bir sıra ile 123456789... gibi bi sıralama ile karşılaştım.
Resim ile sorunumu anlatmak istedim acaba şu sıralanışa nasıl getirebilirim çünkü baskıda 2 nin yanında 3. sayfa olmaması lazım iç içe katlanıp zımbalandığını düşünürseniz.

Cevap veren ve yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çalışmanızı forma forma hazırlayıp bitiminde PDF olarak matbaacınıza gönderin. Onlar montajını yapacaklardır. Forum'da montaj nasıl yapılır diye aratırsanız bilgi alabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
ramon33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ramon33

Yrd. Grafiker / Mersin

Alt 06-11-2011 #3
seabis cevap için teşekkürler,amacım 150 sayfayıda aynı anda görmek ve tek bir kayıt ile matbaa ya yollaya bilmek , bu numaralara göre tasarım yapılır ama basımda indesign da
2-3 gözüken sayfalar aslında 2-15 yada, 150-1 (arkası ve ön) bu şekilde numaralama yapabilecek bir ayarı varsa çok işimi görecek teşekkür ederim vecap için.

arkadaşlar dergi gazete vs tasarlarken böyle bir şeyle karşılaşmadınız mı ? yada in design de gerçekten 1234 diyemi gidiyor sayfalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Darkart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Darkart

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 21-11-2011 #4
Evet 123 diye gidiyor sayfalar. Mantıkta budur zaten. Ancak ekstradan bir montaj programı alarak dilediğin gibi montaj yapar gönderirsin ama neden illa böyle bir şey istiyorsun anlamadım doğrusu. Belki klasik revolta yapmayacak çeyrek forma var işin içinde, belki uçurtma kuyruk yapacak belki etek makas yapacak ne biliyim tonla şey mevcut in design cs5 yanyana sayfaları baskı numarasına göre hizalama.Yardım !
Sen klasik olarak 1 den bilmem kaça kadar olan sayfalarını tasarla bunlarıda güzelce pdf al gerisini bırak onlar yapsın. Onun için para alıyor onlar. Aksi halde kalıbı çektir bari in design cs5 yanyana sayfaları baskı numarasına göre hizalama.Yardım !
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 22-11-2011 #5
indesign'ın mantığı bu zaten..
karşılaştığınız şey "terslik" değil. sayfalar 1, 2-3, 4-5 diye gider.
Bu mesajdan alıntı yap