In Design cs6 Videolu sorularım ;)

InDesign Soru ve Sorunlarınız - In Design cs6 Videolu sorularım ;) Sponsorlu Bağlantılar videolu sorularımı bu başlık adı altında toplamak istedim İn Design öğrenmeye yeni başladım. İnternette paylaşılmış videoları takip etmeye çalışıyorum. Birkaç sorum olacaktı videoya çekerek anlatmaya çalıştım yardımcı olabilirseniz ...

SHARINGAN83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SHARINGAN83

Hiç Biri / Antalya

Alt 13-01-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

videolu sorularımı bu başlık adı altında toplamak istedim
İn Design öğrenmeye yeni başladım. İnternette paylaşılmış videoları takip etmeye çalışıyorum. Birkaç sorum olacaktı videoya çekerek anlatmaya çalıştım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

1. sorum :

2. sorum :

3. sorum:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-01-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1.

2.
Dipnot hangi metin cercevsinin içine eklenmişse o metin cercevesinin altında yer alır bu bir kesin kuraldır.

3.
Boş bir sayfa açın,

FİLE > PLACE (Ctrl+D)
açlılan pencerden Show Import Options seçeneğini işaretleyin ve word belgesini secin AÇ tıklayın

2. Seçenek işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri pasifize eder

3. seçenek işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri (font, renk vb) InDesign olduğu gibi aktarır

word dökümanınız kaç sayfadan oluşursa oluşsun bunun tamamını aktarmak için Shift tuşunu basılı tutarak otomatik olarak word dosyasını .ind içine aktarabilirsinizi
Bu mesajdan alıntı yap
iao isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iao

Grafiker / İstanbul

Alt 16-01-2014 #3
1. Bu bir font sorunu olduğunu gösteren bir işarettir. Sisteminizde olmayan font olduğu zaman oluşur. Görünmesi sadece Normal görünüm modundayken mümkündür. (W) tuşuna basın Preview durumunda görünmez. Yani aslinda bir problemin olduğunun görüntüsüdür. Preferences > Compositions > Substituted Font (Olmayan Yerine Kullanılan Font) işaretli olduğu için bu alt renk çıkar. Font altına renk verebilmek başka bir yerden yapılabilir. Paragraf Kurallarından > Rule Below > çizgi kalınlığını artırın, ofset kaydırma değerini değiştirin, istediğiniz arka rengi verebilirsiniz….
Bu mesajdan alıntı yap

SHARINGAN83

Hiç Biri / Antalya

Alt 16-01-2014 #4
vejdi ; vermiş olduğun 2. Sorumla alakalı olarak

şu videoda 4. dakikadan sonra UZUN OLAN DİPNOTUN FAZLA OLAN KISMINI 2. SAYFAYA AKTARIYOR YANİ İSTEDİĞİ BİRYERDEN BÖLÜYOR. Videoyodaki gibi yapıyorum ama bende olmuyor. Belki videoda biryer eksik anlatılmıştır.
YANİ SENİN BAHSETTİĞİN " Dipnot hangi metin cercevsinin içine eklenmişse o metin cercevesinin altında yer alır bu bir kesin kuraldır." daha farklı birşey sanırım
Bu mesajdan alıntı yap

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-01-2014 #5
Dipnot(no) hangi metin cercevsinin içine eklenmişse o metin cercevesinin altında yer alır ve;
ikinci sayfa girmesinin nedeni ikinci sayfadaki metin alının birinci metin alanına bağlı olmasıdır
Bu mesajdan alıntı yap

SHARINGAN83

Hiç Biri / Antalya

Alt 17-01-2014 #6
Dipnot(no) hangi metin cercevsinin içine eklenmişse o metin cercevesinin altında yer alır ve;
ikinci sayfa girmesinin nedeni ikinci sayfadaki metin alının birinci metin alanına bağlı olmasıdır
Teşekkürler sorunun neyden kaynaklandığını buldum 2 sayfalık word dosyasını direk in designa kopyalayınca Dipnotu oluşturup fazlalığına ikinci sayfaya kolayca bölüyor fakat 2 sayfalık in designda kendim ayrı ayrı Metin belgesi açıp yapıştırınca bunu bölmüyor belkide bölüyorsada ben yapamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-01-2014 #7
... kendim ayrı ayrı Metin belgesi açıp yapıştırınca bunu bölmüyor belkide bölüyorsada ben yapamıyorum....
metin cercevelerini birbirine bağlarsanız sorunu çözersiniz
Bu mesajdan alıntı yap