in design da tercihlerimi nasil default yaparim?

InDesign - in design da tercihlerimi nasil default yaparim? Sponsorlu Bağlantılar in design da her sayfayi actigimda olculer inch olarak geliyor..bunlari her seferinde mm yapmak vakit kaybi arti sinirimi bozuyor..freehand de default dosyasini acip istediklerimizi yaptigimizda bu islme kolaylikla ...

imacimac isimli Üye şimdilik offline konumundadır

imacimac

Grafiker / Adana

Alt 14-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

in design da her sayfayi actigimda olculer inch olarak geliyor..bunlari her seferinde mm yapmak vakit kaybi arti sinirimi bozuyor..freehand de default dosyasini acip istediklerimizi yaptigimizda bu islme kolaylikla halloluyordu...denedim indesign da secilmiyor default dosyasi..
nasil yapabiliriz bilen var mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

CraCkPoT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CraCkPoT(36)

Grafiker / Ankara

Alt 15-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
indesign daki butun acik sayfalari kapatiyorsun
istedigin degisiklikleri preference dan yapiyorsun
kapa ac programi kaydolur.
sayfa acik oldugu icin kaydedememissindir, sadece o sayfada, dokumanda degisikligi algilar...
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 15-06-2008 #3

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
imacimac isimli Üye şimdilik offline konumundadır

imacimac

Grafiker / Adana

Alt 16-06-2008 #4
hatice hanim cok tesekkurler...
ben uzun zamandir freehand ve ps kullananiyorum..elime cok fazla kitap isi gelmiyor bir kac tane duzenli gelenlerin disinda ...freehandde bu gelen islerin sayfa sablonunndan formasina kadar her seyin kalibi var..ancak tüm yazilar wordde geldigi icin türkçe karakter problemleri had safhaya ulasti son zamanlarda..in design i kullanmak artik mecburi gibi bi sey oldu..simdi benim asil sormak istedigim ben bu islerin sablonunnuda yaptim in design de..fakat filme gonderirken otomatik olarak bu sayfalari formalama yapabilecegimi duymustum..boyle bir sansim var mi?
forumda buna benzer konu var okudum fakat benim ihtiyacimi karsilamadi...benim formadan kastim toplamda 300+kapak olan bir kitabin sadece ic sayfalarini 45*64 cm kagida 8 li, on arka seklinde forma montaji...bu indesign de mumkun mu?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
default, design, nasil, tercihlerimi, yaparim