In desing'te iki farklı döküman birleştirme!

InDesign Soru ve Sorunlarınız - In desing'te iki farklı döküman birleştirme! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar, Elime 21 formalık bir iş geldi..rotasyonlu bir iş formalar ayrı ayrı çalışılmış... ben bu formaları birleştirme arzusundayım. Ama sayfaları taşımak yerine Indesing'te bunu kolaylığı sağlayacak farklı yollar ...

tarkanozdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarkanozdemir

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 16-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar,
Elime 21 formalık bir iş geldi..rotasyonlu bir iş formalar ayrı ayrı çalışılmış...
ben bu formaları birleştirme arzusundayım. Ama sayfaları taşımak yerine Indesing'te bunu kolaylığı sağlayacak farklı yollar olduğunu zannediyorum! ama bulamadım... bilen farsa yardımcı olabilir mi? şimdiden teşekkürler...In desing'te iki farklı döküman birleştirme!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 16-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar,
Elime 21 formalık bir iş geldi..rotasyonlu bir iş formalar ayrı ayrı çalışılmış...
ben bu formaları birleştirme arzusundayım. Ama sayfaları taşımak yerine Indesing'te bunu kolaylığı sağlayacak farklı yollar olduğunu zannediyorum! ama bulamadım... bilen farsa yardımcı olabilir mi? şimdiden teşekkürler...In desing'te iki farklı döküman birleştirme!
Bunu indesign'da "move" komutuyla yapabiliyorsunuz ama sanırım siz bunun dışında bir seçenek arıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla move dışında bir seçenek yok ama zaten bu başlı başına kolay bir tercih.

Tam bilmediğinizi düşünerek anlatmaya çalışayım.

Birleştirmek istediğiniz bütün indesign belgelerini açın ve "pages" panelinden move pages komutunu verin, açılan pencerede hangi doküman hangi dokümanın kaçıncı sayfasından sonra yerleşecekse belirtin ve onaylayın.
Bu mesajdan alıntı yap

tarkanozdemir

Grafiker / İstanbul

Alt 16-04-2013 #3
teşekkür ederim, Move pages komutunu biliyorum, Move pages komutu aynı döküman içinde işlev görüyor ben dokümanlar arasını kast ediyorum...Yani iki ayrı doküman düşünün ve bunların birleşimi...
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 16-04-2013 #4
1.Move pages komutu açık olan iki farklı döküman içinde aynı işlevi uygulaya bilirsiniz : video

2.Yada sürekleyip üzerine bırakarakta olur bu işlem bunların automatik özellikleri yok

3. İsterseniz hepsini ayrı ayrı pdf yapıp daha sonra tek bir pdf birleştirebilirsiniz

Aklıma gelenler bunlar bunun
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 16-04-2013 #5
teşekkür ederim, Move pages komutunu biliyorum, Move pages komutu aynı döküman içinde işlev görüyor ben dokümanlar arasını kast ediyorum...Yani iki ayrı doküman düşünün ve bunların birleşimi...
Bu konuda yanılıyorsunuz (ki vejdi yine benden önce davranmışIn desing'te iki farklı döküman birleştirme!).

İstediğiniz kadar farklı innd dokümanını aynı anda açmak şartıyla tek bir doküman altında move yaparak birleştirmek son derece basit bir işlem ve yine vejdinin önerdiği yol eğer çalışma zaten finalize edilmişse bunları pdf olarak hazırlayıp bu pdf leri tek bir doküman altında toplayıp baskıya gönderebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

tarkanozdemir

Grafiker / İstanbul

Alt 16-04-2013 #6
vejdi'nin dediği yolu denedim oldu...teşekkürlerrr...
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 16-04-2013 #7
Yeni döküman açarken book seçeneğini işaretlerseniz hiç stil vb kaybı olmadan birden çok indesign belgesini tek çatı altında birleştirebilirsiniz. Ama tabi basit dökümanlar için move komutu fazlasıyla yeterlidir.
Bu mesajdan alıntı yap