Destek kutu bıçağı

Ambalaj Tasarımı - Destek kutu bıçağı ...

Destek kutu bıçağı
psikomanyaq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

psikomanyaq

Grafiker / Kahramanmaraş

ünlem

Destek kutu bıçağı

Alt 11-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamünaleyküm

Arkadaşlar ben bıçak örneği çıkaracam ama hangi program kullanacamı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz.

Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 11-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selamünaleyküm

Arkadaşlar ben bıçak örneği çıkaracam ama hangi program kullanacamı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz.

Teşekkürler
En doğru yöntem, matbaa bıçağı hazırlayan firmada bu çizimi yaptırman.
Ama kullandığın vektörel bir programda (adobe Illustrator, Freehand, Corel) elindeki örneği ölçerek de bu çizimi yapabilirsin. Tek önerim ne olursa olsun bitirdikten sonra mutlaka işini matbaa bıçağı yapan firmada kontrol ettirmendir.
Bu mesajdan alıntı yap
reborn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reborn

Grafiker / İstanbul

Bıçak

Alt 11-08-2011 #3
En doğru yöntem, matbaa bıçağı hazırlayan firmada bu çizimi yaptırman.
Ama kullandığın vektörel bir programda (adobe Illustrator, Freehand, Corel) elindeki örneği ölçerek de bu çizimi yapabilirsin. Tek önerim ne olursa olsun bitirdikten sonra mutlaka işini matbaa bıçağı yapan firmada kontrol ettirmendir.
Kesinlikle katılıyorum. Sen daha programı öğrenicen Çizimi yapıcan doğru olup olmadığını bilmeden bıçakçıya verirsen o iş çöp olur. O yüzden sen bi bıçakçıya git 5 dakkada ne istiyorsan yapsınlar.
Bu mesajdan alıntı yap
afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 13-10-2011 #4
Konu geride kalmış ama, bir ambalaj grafikeri olarak katkıda bulunayım. Bazı yerleşim yerlerinde yakın bıçakçı olmaya bilir. Bıçakların en sorun verecek kısımları alt katlamalarıdır. Dip yapıştırma, kelebek vs kullanacağınızı önceden tespit etmelisiniz. Eğer işçiliği az olsun diyorsanız kelebek tercih sebebidir. Tek yapıştırma ile işi teslim edersiniz. Gelelim bıçağa. Bıçakçıların kendilerine has programları vardır. Bunlar ne kadar pratikse bir o kadarda kısıtlıdır. Yapmak istediğiniz bıçak aykırı bir şey ise en güzeli numune kesmeniz olacaktır. Deneme yanılma ile son haline yakın bir şekil verip sonra bıçakçıda plotterda numune alarak sipariş vermek olacaktır. Bu konuda isteklerinizi özelden iletirseniz her grafiker.net üyesine yardımcı olurum.
Bu mesajdan alıntı yap