DHMİ Logo Yarışması

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - DHMİ Logo Yarışması Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, Türkiye'nin en önemli KİT'lerinden biri olan çalıştığım kurum Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürülüğü kurum logosunu yenilemek üzere bir yarışma yapılacağını duyurmuş bulunmakta. Evvela bir amatör olarak ...

DHMİ Logo Yarışması
nonex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nonex

Hiç Biri / Muğla

Dosya18

DHMİ Logo Yarışması

Alt 22-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,

Türkiye'nin en önemli KİT'lerinden biri olan çalıştığım kurum Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürülüğü kurum logosunu yenilemek üzere bir yarışma yapılacağını duyurmuş bulunmakta.
Evvela bir amatör olarak logo tasarlamayı düşündüysem de bu işi profesyonellerine bırakmanın daha akıl kârı olacağını düşünüp ilanı buraya taşımaya karar verdim.
Yarışmayı kazananın ödüllendirileceği belirtilmekle beraber ödülün ne olduğu konusunda bir fikrim yok. Ama bence daha da önemlisi her havalimanı görüntüsü ve uluslararası ilgili kurumlarda boy gösterecek bir logonun getireceği prestij de önemli. Buyrun ilgili ilan;

"LOGO YARIŞMASI...(19.02.2010 - 14.04.2010)

Kurumsal kimliğimizin önemli unsurlarından olan Kurum Logomuzun; uluslararası kuruluşlara yakışır, görsel anlamda çağdaş ve akılda kalıcı olması önem arz etmektedir. Bu çerçevede; Kuruluşumuz çalışanları ve Kurum dışı isteklilerin de katılabileceği bir "LOGO Yarışması" düzenlenecektir.

LOGO YARIŞMASI ŞARTLARI

1- LOGO Yarışması tüm DHMİ personeli ve kurum dışına açıktır.

2- Hazırlanan logonun, Kuruluşumuz ve işlevlerini özlü olarak anlatan; Kuruluşumuzu uluslararası boyutta temsil edebilecek nitelikte, çağdaş ve görsel anlamda da doyurucu özellikte olması gerekmektedir.

3- LOGO tasarımı bilgisayar ortamında veya el ile çizilerek hazırlanacaktır. LOGO, hem CD ortamına kayıtlı hem de A4 renkli çıktı olarak, (el ile çizilerek hazırlanmış ise çizim A4 boyutlarında olacak ve tarama yapılıp CD`ye kaydedilerek) APK Daire Başkanlığına 15 Nisan 2010 günü mesai bitimine kadar teslim edilecektir. Bu tarihten sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır.

4- LOGO`nun bizzat yarışmacı tarafından hazırlanması gerekmektedir.

5- Tasarlanan LOGO`da istenilen renk ve görüntü kullanılabilecektir.

6-Jüri tarafından ön elemeden geçirilen logolardan ilk 5`e giren logo sahipleri Genel Müdürlüğe çağrılarak hazırlanan logo ile ilgili açıklamalarını jüri huzurunda yapmaları istenilecektir.

7- Birinci eser ödüllendirilecektir. "

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

royalle91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

royalle91

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu ara yarışma etkinlikleri artmaya başladı...
Bu mesajdan alıntı yap
nonex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nonex

Hiç Biri / Muğla

Alt 22-02-2010 #3
İsteyen tasarımcı arkadaşlara DHMİ işleyişi, vizyonu, misyonu, faaliyet alanları hakkında yardımcı olabilirim. İlgilenen arkadaşlara başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap
mgyknt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgyknt(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2010 #4
aklıma birkaç şey takıldı
mesala bu bir yarışma ama birinciyi ne bekliyor? ödüllendirilecektirden kasıt nedir? bunu ne burada nede kendi sitelerinde göremedim? ya da DHMİ düzenlediği yarışmaya kendi personelinin katılıyor olması ne kadar etik...
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 22-02-2010 #5
aklıma birkaç şey takıldı
mesala bu bir yarışma ama birinciyi ne bekliyor? ödüllendirilecektirden kasıt nedir? bunu ne burada nede kendi sitelerinde göremedim? ya da DHMİ düzenlediği yarışmaya kendi personelinin katılıyor olması ne kadar etik...
Kaygılarında haklısın;

Ancak DHMİ personeli "dışı" yazıyor.. yani personel katılamaz... DHMİ Logo Yarışması

Ancak ödüllerin açıklanmamış olması, yarışmaya katılmamak için bence geçerli sebep..

şimdi ben yarışma için logo hazırlasam fakat bunu onlara açıklamasam nasıl olur DHMİ Logo Yarışması
Bu mesajdan alıntı yap
iour isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iour

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 24-02-2010 #6
şimdi ben yarışma için logo hazırlasam fakat bunu onlara açıklamasam nasıl olur
bak bu iyiydi DHMİ Logo Yarışması)
Bu mesajdan alıntı yap
iour isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iour

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 24-02-2010 #7
harbbi bu nasıl bir saçmalıktır yaa kazanan ödüllendirilecektir. En güzelinden bir eticin yada bir bardak su DHMİ Logo Yarışması)
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Alt 25-02-2010 #8
6-Jüri tarafından ön elemeden geçirilen logolardan ilk 5`e giren logo sahipleri Genel Müdürlüğe çağrılarak hazırlanan logo ile ilgili açıklamalarını jüri huzurunda yapmaları istenilecektir.
:smile::smile::smile: bu nedir yaa adam yapmışsa yapmıştır vektörel halini teslim eder biter. demekki jüride bu konuda uzman birisi yok heralde ki logoyu gözlerinin önünde nasıl yapıldığını anlatacak.:tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap
MsZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MsZ

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 25-02-2010 #9
apk daire başkanlığı neresi oluo
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 25-02-2010 #10
DHMİ düzenlediği yarışmaya kendi personelinin katılıyor olması ne kadar etik...
Kaygılarında haklısın;

Ancak DHMİ personeli "dışı" yazıyor.. yani personel katılamaz... DHMİ Logo Yarışması

"LOGO YARIŞMASI ŞARTLARI
1- LOGO Yarışması tüm DHMİ personeli ve kurum dışına açıktır."

Ben bu ifadeyi şu şekilde algıladım: "LOGO Yarışması; tüm DHMİ personeli(ne) ve kurum dışına (kurum dışında kalan tüm herkese) açıktır."

Eğer ki DHMİ, "DHMİ" iken; bu şekilde bir "anlam belirsizliğine" yol açıyor ise, PES diyorum! PES dememin nedeni de şu:
"LOGO Yarışması tüm DHMİ personeli ve kurum dışına açıktır." ifadesindeki "ve" bağlacı "personel" ile "kurum" ifadelerine vurgu amaçlı kullanılmış. Ancak devamında gelen "açıktır" kelimesi, bu vurguyu kendi üzerine çekmekte. Dolayısıyla "tüm DHMİ personeli ve kurum personeli hariç herkese açıktır" şeklinde algılanması gerekirken; "tüm DHMİ personeline AÇIKTIR ve kurum dışına AÇIKTIR." olarak algılanmakta.

Sonuç olarak; "logo yarışması DHMİ VE KURUM PERSONELİ HARİÇ, herkese açıktır." gibi kolay anlaşılabilir bir ifade var iken; neden bu şekilde "yanlış anlaşılabilmesi muhtemel" bir ifade kullanma gereği duymuşlar, çözebilmiş değilim. :nerd: Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları