Diğer bir logo çalışmam

Logo Tasarımları - Diğer bir logo çalışmam Sponsorlu Bağlantılar smoothie and smoothie Arkadaşlar bu da arkadaşımın sahibi olduğu,buzlu içecek türlerinin satışını yapan bir firmaya tasarladığım logoydu.Ne yazık ki kullanamadılar.Neden kullanmadıklarını bilmiyorum ama benim yaptığım ve en çok ...

Diğer bir logo çalışmam
pmbpanter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pmbpanter

Webmaster / Antalya

Diğer bir logo çalışmam

Alt 14-09-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

smoothie and smoothie

Arkadaşlar bu da arkadaşımın sahibi olduğu,buzlu içecek türlerinin satışını yapan bir firmaya tasarladığım logoydu.Ne yazık ki kullanamadılar.Neden kullanmadıklarını bilmiyorum ama benim yaptığım ve en çok beğendiğim logo çalışmamdır.

Ne diyorsunuz?Fikrinizi almak istedim.

Diğer bir logo çalışmam
Diğer bir logo çalışmam
Diğer bir logo çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

egem07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

egem07

Grafiker / Muğla

Alt 15-09-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu logo bana yabancı gelmedi sanki bir yerde gördüm gibi geliyor. yani o kullandığın gözlerden bahsediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
grafikör isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikör

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 15-09-2007 #3
"smoothie and smoothie" ye yaptıgın çalışma olmamış; çünkü logotype'ların en önemli özellik okunurluktur. burada hiç bir şekilde smoothie okunmuyor "sm-thie" olarak algılanıyor ki "o" formları düzgün değil çok orantısız ve tipografide espaslarda problem var. renk kullamında sectiğin yeşil ve turuncu uyumlu belki complemantary olarak yeşil yerine mavi kullanabilirdin.bence bu logo üzerinde yine çalışsan iyi olabilir.
yine de ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 15-09-2007 #4
renk uyumu 1.sinde güsel ama
buzlu içicekde neden 2 adet şaşı göz var ??
yada ben mi öyle algıladım
Bu mesajdan alıntı yap

pmbpanter

Webmaster / Antalya

Yorumlar

Alt 15-09-2007 #5
Okunabilirlik kısmına bende takılmıştım fakat sonra firma isminde iki sözcüğün tekrarlanması olayı,birinci sözcüğün okunabilirlik özelliğini dediğiniz gibi arka plana atmış oldu.Gözlerin şaşı olmasına gelince,aslında ürünün hedef kitlesinin daha çok çocuklar olabileceğini düşündüğüm için,birinci sözcüğü sevimli bir suratmış gibi göstermeye çalıştım.

Neyse umarım açık anlatabilmişimdir.
Bu arada eleştriler için teşekkür ederim.

Kalın sağlıcakla.
Bu mesajdan alıntı yap

pmbpanter

Webmaster / Antalya

Alt 15-09-2007 #6
bu logo bana yabancı gelmedi sanki bir yerde gördüm gibi geliyor. yani o kullandığın gözlerden bahsediyorum.
Herhangi bir logodan esinlendim diyemem ama tabi mutlaka benzerlik olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Alt 17-09-2007 #7
bana daha çok tommy ve jerry çizgi film logoları vardır onu anımsattı yada oyuncak firması bak animasyonuda hazır gözler oynar şeçmemekte haklılar
Bu mesajdan alıntı yap
Pixdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Pixdesign

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 17-09-2007 #8
oreo nun logosu.. logo tasarlamadan önce araþtýrýnýz is acarsiniz basiniza. öyle basit degil ne yazikki
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
smoothie and smoothie