digital baskı yaparken ortamının sıcaklığı kaç derece olmalıdır?

Dijital makineler - digital baskı yaparken ortamının sıcaklığı kaç derece olmalıdır? ...

maxsimus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maxsimus

Grafiker / Adana

Alt 27-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

folyonun uzerine baskı yaparken boya dagılıyor ısıtıcıları calıstırdıgımda etki yapmıyor. ısıtıcı ve klimanınn ısı dereceleri kaç derece olmalıdır ?
bilen bir arkadasım yardım edebilirmi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

katalizor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

katalizor

Grafiker / Kütahya

Alt 28-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kullandığın folyo da sorun olabilir ? bende daha yeni değiştirdim folyoyu aynı sorunu bende de yapıyordu ama malzemeden kaynaklanıyormuş. Ortam sıcaklıgı da 22 ile 28 derece arasında olmalı mümknse sıcaklığı sabit tutmaya çalış.
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 28-11-2007 #3
bu sorun genelde havalar soğuyunca olur arkadaşımın dediği gibi folyodan da kaynaklanabilri kullandığın boya müadil boya ise büyük ihtimalle oracal folyoda dağılma yapıyodur ünifolu dene
boya değerlerini ve makine ısıtıcılarnı iyi ayarla
Bu mesajdan alıntı yap
cirkinzaza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cirkinzaza(35)

Desinatör / İstanbul

Alt 28-11-2007 #4
bence ne folyo ne boya tabiki onlarda büyük etken ama en sorun yaratıcı olan ise direkt oda sıcaklıgıdır en az oda sıcaklıgı 22 derece olmalı sabit bi şekilde ısıyı korursan bak gör ozaman hiç bir sorun olmaz deneedim tes etttim onaylıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
maxsimus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maxsimus

Grafiker / Adana

Alt 29-11-2007 #5
arkadaslar unifolu denemiştim, oracal kadar ii sonuc vermemişti.ama havalar sogudugunda bu sorun basladı. hava sıcaklıgını 26 derecede tutuyorum ama baskı yine dagılıyor .makinedeki ısıtıcıların ayarlarıyla ilgili bir bilgisi olan varmı?onlardan kaynaklandıgını dusunuyorum
Bu mesajdan alıntı yap
hakans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakans

Ressam / İzmir

Alt 29-11-2007 #6
boyaların yanına ısıtıcı koy
boyaları ısıt sorun kalmaz
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 29-11-2007 #7
Makinenizin markası , Baskı kafalarının modeli , ve boya markasını söylersen daha geniş bir bilgi vermeye çalışırım..

Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
maerdlegna isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maerdlegna

Grafiker / Antalya

Alt 24-12-2007 #8
merhaba;

öncelikle ortam ısısından daha önemli olan bir konu ortamın nem oranı.buda ortam ısısıyla doğru orantılı tabikide...

* ortam nem oranı comfort olmalı yani % 45 - % 55 oranında...

* baskı ortamında hava sirkülasyonu olmamalı..

* yani içerdeki hava stabil olmalı

*ortam sıcaklığı 22 - 25 c derece olabilir...ama asıl önemli olaln konu nem oranıdır..

*bu düzen baskının kalitesini % 5 ile % 10 arasında artırır...

*makinenin kendi ısıtıcısı varsa baskıya başlamadan önce açılmalı ve vakum fanının 45 - 47 c dereceye kadar ısınması beklenmelidir..buda baskı kalitesini ciddi anlamda artırır.

*özellikle folyo üzeri baskılarda dikkat edilmesi gereken bir konudur...

* boyaların dağılmasının bir nedenide malzemeden kaynaklanır... malzeme üzerinde ki ilaıcın zamanla kaybolmasından veye farkluı bir yüzeye değmesinden ilac idebilir.

*bir diğer neden ise kafalarda solventin tam olarak dışarı çıkmaması yani iyi purge yapılması gerekir..boyadaki solvent miktarı kafa kalan solvent miktarı ile artarsa..boya dağılma yapar....
Bu mesajdan alıntı yap
baserreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baserreklam

Baskıcı / Yozgat

Alt 25-12-2007 #9
ben unifol folyo kullanıyorum ve elektrikli ısıtıcım var ufo yani yaklasık 2.5 metre geriden baskı alanına doğru tutuyorum çok iyi sonuç veriyor
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 27-12-2007 #10
maerdlegna kardeşim sen eğer baskı makinasıı kullanıyorsann bu dediklerinimii yapıyorsun allah aşkına.kitaptan okuduklarını söyleme.maxsimus ortamın derecesini 27 ye ayarla eğer halaa boya dağıyorsa senin folyonu değiştirirsen bi sonucaa varırsın.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
sicakligi kac derece, ortaminin sicakligi kac, kac derece olmalidir, digital baski yaparken